www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Popravila matične plošče
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Lojz
Član
Član



Pridružen-a: Pet 11 Apr 2003 8:31
Prispevkov: 668
Aktiv.: 3.00
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2014 1:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj lahko vprašaš za ceno.
_________________
LP
Lojz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klemen40
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Jan 2014 15:55
Prispevkov: 18
Aktiv.: 0.14
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2014 7:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lojz je napisal/a:
Tukaj lahko vprašaš za ceno.

Hvala, bom povprašal. Čeprav je tale SE najbolj oskubljena. Sem pa nekaj dni nazaj zamudil tole ponudbo, kjer je bila enaka plata brez V2, še boljša od moje s SATA 3.

https://slo-tech.com/forum/t626753#crta
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elpollo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 03 Jul 2008 23:07
Prispevkov: 555
Aktiv.: 2.89
Kraj: Podravje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 10, 2015 2:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako odstraniti trdo rdečo maso okrog in pod čipom?


DSC_1221.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.85 MB
 Pogledana:  39 krat

DSC_1221.jpg



_________________
Življenje je prekratko, da bi bili malenkostni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
surla
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 15:22
Prispevkov: 716
Aktiv.: 3.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 10, 2015 10:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

takole
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elpollo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 03 Jul 2008 23:07
Prispevkov: 555
Aktiv.: 2.89
Kraj: Podravje

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2015 1:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

surla je napisal/a:
takole


Ja, tista prozorna je mačji kašelj. Problem je tista rdeča trda, ki se razlije pod čip in s povišanjem temerature ne spremeni stanja.

_________________
Življenje je prekratko, da bi bili malenkostni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
matic_scetinec
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Jan 2008 17:11
Prispevkov: 993
Aktiv.: 5.02
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2015 12:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!

Jaz maso odstranjujem tako, da celotno plato segrejem na cca 165°C in maso odstranim s koškom pertinaksa.
Tako sem odstranil prozorno in zeleno maso, z rdečo še nisem imel opravka.

Vidim, da je BGA čip že fuč (pregret) tako da lahko tudi poizkusiš segreti čip na recimo 240°C da boš videl, če se masa sploh kaj zmehča.
Pa če boš segreval na tako visoko temperaturo obvezno okoli čipa nalepi aluminijast lepilni trak, da ti slučajno plate ne napihne.

Lp, Matic
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
elpollo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 03 Jul 2008 23:07
Prispevkov: 555
Aktiv.: 2.89
Kraj: Podravje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2015 6:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem postopoma segreval, ampak se ni zmehčala. Celo kroglice pod čipom so se stalile komaj pri 320°C in takrat sem moral kar s precejšno silo z vzvodom odlomit čip od lepila, da se je lepilo odlomilo v sredini. Torej pol ga je ostalo na plati, pol na čipu d'oh!


DSC_1250.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.74 MB
 Pogledana:  6 krat

DSC_1250.jpg



DSC_1252.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.19 MB
 Pogledana:  4 krat

DSC_1252.jpg



_________________
Življenje je prekratko, da bi bili malenkostni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
matic_scetinec
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Jan 2008 17:11
Prispevkov: 993
Aktiv.: 5.02
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2015 11:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

elpollo je napisal/a:
Sem postopoma segreval, ampak se ni zmehčala. Celo kroglice pod čipom so se stalile komaj pri 320°C


Verjetno si mislil 220°C.
Tukaj je nekdo odstranil rdeč epoxy s temle.

Lp, Matic
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
elpollo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 03 Jul 2008 23:07
Prispevkov: 555
Aktiv.: 2.89
Kraj: Podravje

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 13, 2015 9:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

matic_scetinec je napisal/a:
elpollo je napisal/a:
Sem postopoma segreval, ampak se ni zmehčala. Celo kroglice pod čipom so se stalile komaj pri 320°C


Verjetno si mislil 220°C.
Tukaj je nekdo odstranil rdeč epoxy s temle.

Lp, Matic


Večina čipov odstopi pri 220°C, ampak tega sem moral gret do 320°C, čeprav imam narejeno tudi predgretje celotne plate nekje na 160°C.
Mislim, da je ta v videu drugačen, kot nek silikon. S tem, ki pa imam jaz opravka, pa je kot sekundno lepilo, razen če s to tekočino spremeni strukturo. Se dobi ta tekočina mogoče kje pri nas?

_________________
Življenje je prekratko, da bi bili malenkostni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
matic_scetinec
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Jan 2008 17:11
Prispevkov: 993
Aktiv.: 5.02
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 13, 2015 10:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo.
Meni še nobenega BGA-ja ni bilo potrebno greti več kot na 245°C, da so se stopile kroglice. Ponavadi takšni v navadnem ohišju brez kovinskega hladilnika na vrhu niso problematični. Meni so takšni še vsi odstopili pri največ 230°C.
Če se ne motim naj bi bila najvišja temperatura, ki jo še preživi tak čip 230°C. Če bi se kroglice stopile šele nad 300°C, potem sploh nebi bilo mogoče zaspajkati takšnega čipa brez, da bi ga pregreli. Naj me kdo popravi, če se motim.
Kje si meril temperaturo, ko si ga grel? Če si meril na vrhu čipa je bilo lahko 300°C ali več, če si meril tik poleg čipa na tiskanini pa nebi smelo biti preko 230°C.

Tiste tekočine za odstranjevanje lepila se po mojem ne dobi pri nas.

Lp, Matic
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
tamara
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 20 Okt 2015 16:26
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2015 4:51 pm    Naslov sporočila:  popravilo Odgovori s citatom

živijo!
se kdo še ukvarja s tem?
iščem nekoga, ki bi popravil matično ploščo na prenosniku.
+ kakšne so cene??


Že vnaprej se vam zahvaljujem!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matic_scetinec
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Jan 2008 17:11
Prispevkov: 993
Aktiv.: 5.02
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2015 6:42 pm    Naslov sporočila:  Re: popravilo Odgovori s citatom

tamara je napisal/a:

živijo!
se kdo še ukvarja s tem?
iščem nekoga, ki bi popravil matično ploščo na prenosniku.


Zdravo!

Lahko jaz pogledam.
Imaš ZS.

Lp, Matic
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
grsovlan
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Jul 2009 17:47
Prispevkov: 391
Aktiv.: 2.18
Kraj: 3311 Šempeter

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2016 9:06 pm    Naslov sporočila:  Re: popravilo Odgovori s citatom

tamara je napisal/a:
živijo!
se kdo še ukvarja s tem?
iščem nekoga, ki bi popravil matično ploščo na prenosniku.
+ kakšne so cene??


Že vnaprej se vam zahvaljujem!


...pozdravljeni, tudi jaz bi potreboval storitev popravila matične plošče za starejši računalnik IBM ThinkPad T21 če bi mi lahko kdo pogleddal/preveril kakšno je "stanje" če se sploh izplača ( da nebi "operacija" presegla cene pacienta Very Happy )
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matic_scetinec
Član
Član



Pridružen-a: Tor 15 Jan 2008 17:11
Prispevkov: 993
Aktiv.: 5.02
Kraj: Brezovica pri Ljubljani

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2016 9:28 pm    Naslov sporočila:  Re: popravilo Odgovori s citatom

grsovlan je napisal/a:


...pozdravljeni, tudi jaz bi potreboval storitev popravila matične plošče za starejši računalnik IBM ThinkPad T21 če bi mi lahko kdo pogleddal/preveril kakšno je "stanje" če se sploh izplača ( da nebi "operacija" presegla cene pacienta Very Happy )


Imaš ZS.

Lp, Matic
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
comeasur
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 30 Apr 2016 17:51
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 03, 2016 12:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz potrebujem popravilo oziroma zamenjavo socketa na maticni plosci in sicer za socket lga 1150 od intela za naimizne racunalnike. Ali se sploh se kdo ukvarja s taksne vrste popravili? Vnaprej se zahvaljujem za kakrsnekoli informacije!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group