www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Menjava banke - katera?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75550.80

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2014 11:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 19, 2014 11:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na izredne razmere bi lahko uvrstil DURS s svojimi napovedmi za dohodnino, ker so včasih tudi preko ministrstva za finance odlični za človeka spraviti v grob(infarkt pa take).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 24, 2014 12:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo, sem malo analiziral stanje, ker me je razpizidlo, kako me banka obira. Z menjavo bomo prišparali 300!!! eur letno.

Za primer sem vzel vodenje računa, el. bančništvo, 5 nakazil, 5 trajnikov in 5 dvigov iz bankomata mesečno. Za poslovni račun sem vzel vodenje, el. bančništvo ter 5 plačil mesečno. Oba primera sta bolj kot ne minimum uslug, ki jih rabimo. Zneski so letni, ne vključujejo pa izdajo kartic oz. članarine kreditnih kartic.



Koda:

              OSEBNI   POSLOVNI
NLB           119     228
SKB           107     256
POŠTNA BANKA   61     156
DEL.HR.        39      77
SBERBANK       43     144
DBS            88     107


S tem, da pri Del. hranilnici dobim 1 leto zastonj vodenje in el. banke (nekateri majo to akcijo pol leta, nekateri pa 0).
Nisem mel pojma, da so take razlike! Še danes bežim iz SKB!

Grem na delavsko hranilnico. Sicer imajo dostop na el. banko prek certifikata, kar mi je malo manj všeč... Primerjal sem samo banke, ki jih imam v bližini.

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.73
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 24, 2014 3:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene je že lansko leto novembra razp....lo, ko sem na pošti plačal paket s SKB kartico in na izpisku potem videl provizijo 2,50EUR. Kar se tiče el. banke pa kolikor se jaz spomnim nimajo samo preko certifika, temveč tudi preko drugih kodiranj samo da so plačljive, tako je meni razlagal referent na DH.
_________________
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 24, 2014 6:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo, sem šel na DH in odprl račune. Jutri pospravljam na SKB Smile

Vstop na el. banko je z digitalnim certifikatom, lahko pa za 50 eur kupiš usb ključek za identifikacijo.

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
business18
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Avg 2014 14:37
Prispevkov: 12
Aktiv.: 0.10
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 29, 2014 10:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam elektronsko banko na NLB in Raiffeisen in pri obeh imam digitalni certifikat. Vendar kot so eni pravili da ostanejo na računalniku...vsakega se da naložit in odstranit Smile
vedno ko končam ga odstranim in to je to..
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gklemen
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Nov 2008 0:06
Prispevkov: 112
Aktiv.: 0.60
Kraj: Rogatec

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 30, 2014 7:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo.

Jaz imam Sparkasse. Vodenje računa plačam 4,82 €, vse ostalo je zastonj (bankomat, polog, dvig, plačevanje preko spleta,..)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hector1
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Feb 2012 11:54
Prispevkov: 98
Aktiv.: 0.67
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 30, 2014 2:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Ravno v teh dneh menjam banko. Iz NKBM grem daleč stran na Deželno banko Slovenije. Imam pa sicer študentski račun, brez stroškov vodenja. Spletno bančništvo, dostop prek "kalkulatorja", mi zaračunajo 0.35€/mesec. Glede na to, da nimam rednih dohodkov sem lahko vseeno brez težav vzel tudi Mastercard. (Sestra je imela pred leti velike težave pri NKBM). Nudijo mi tudi precej limita, vendar sem ga odklonil. Nimam navede trošiti denarja, ki ni moj. Vse so uredili v enem tednu, če pa k temu dodam še prijazne uslužbence menim da sem se dobro odločil. Zaenkrat vse pohvale.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 8:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Katera banka se splača sedaj?
Uporaba:
- plačujem večinoma s plačino kartico, tudi spletne nakupe
- 2x mesečno dvignem gotovino na bankomatu (se pravi da naj ne bo provizije)
- vse položnice so na trajniku
- občasno kaj plačam preko spletne banke
- poslovalnice v Lj ali okolici in da ni vrst (za obisk 2x na leto)
- razmišljam o kakšni predplačniški (brezstični) plačilni kartici za splet

Lp,
Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 9:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno je še vedno najugodnejša Delavska hranilnica. Edini minus, ki ga jaz vidim je, da ima od kreditnih kartic le "osnovni" mastercard in to je to. (raje bi imel nekaj debetnega, da si gor nakažem denar po potrebi in nisem omejen z limitom)
No, pa tudi za to obstaja rešitev (paysafe kartica), samo si še nisem uredil ...

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.25
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 9:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ZPS ima vprašalnik/primerjalnik na to temo.
Lani, ko sem iskal ponudnika kredita, sem se kar poglobil v te banke in njihove storitve. Takrat mi je NLB bila naj cenejša (v bok z abanko).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roadracer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Okt 2005 18:41
Prispevkov: 482
Aktiv.: 2.17
Kraj: LJ/Litija

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2016 11:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam DH. Normalno imaš vse eno leto brezplačno. Če si v sindikatu ali gasilec pa dobiš brezplačno za dve leti vodenje računa in mastercard. Ni veliko ampak nekaj je.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2016 12:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kartico lahko dobiš tudi ločeno od banke.

Primer: https://www.had.si/blog/2016/09/08/revolut-brezplacna-mastercard-brezsticna-prepaid-placilna-kartica-in-aplikacija/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 03, 2016 7:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimova tale Revolut kartica. Osebno bi raje videl, da bi uporabljali Viso namesto Mastercard-a, denar namreč lepše potuje v obe smeri pri paypal-u(refund).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NN365
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 51
Aktiv.: 0.46
Kraj: Okolica MB

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2016 9:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še moja izkušnja. Veliko let sem bil na NKBM, pred cca pol leta sem šel na delavsko hranilnico. Res sem zadovoljen. Kar nekaj privarčeval.
Moram opozoriti vse, ki boste naredili prehod, ki vam naredi nekaj dela. To vas čaka vedno ko menjate banko. To so trajniki! Kar nekaj elektronskih sporočil je bilo potrebno, predno ljudem razložiš, da to ti res želiš, da ne počneš to za to, da imaš delo. Vendar tudi to mine.
Še ena primerjava. Imamo v družini el. bančništvo na DH in SKB. torej provizaja za plačilo SKB 42 centov DH 20. Ni komentarja.

Upam, da se ne "pokvari" DH, ko dobi dovolj komitentov!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 3 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group