www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Napetosti pri programiranju

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
KMX
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Jan 2009 16:49
Prispevkov: 308
Aktiv.: 1.67
Kraj: NOVA CERKEV

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2014 2:18 pm    Naslov sporočila:  Napetosti pri programiranju Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Zanima me, kako se programirajo mikrokrmilniki, ki obratujejo na manjših napetostih od 5V s PICKIT2(3)? Na vezje bo priklopljen tudi TFT zaslon, ki je lahko napajan z največ 3.3V.

Lp, Denis
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2014 6:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ena izmed možnosti je da imaš vezje napajano iz njegovega vira (torej od tam, kjer bo napajan med delovanjem: na konektorju za programiranje pustiš sponko Vcc v zraku, tako bo pickit videl da je napajanje že prisotno in bo samodejno izklopil svojega, druga pa je da v programu pickit s puščicami zmanjšaš izhodno napetost na 3.3V ter potem priklopiš programator na PIC - to je če želiš med programiranjem vezje napajati preko pickita.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
KMX
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Jan 2009 16:49
Prispevkov: 308
Aktiv.: 1.67
Kraj: NOVA CERKEV

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2014 8:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovor!

Kako se pa obnašajo ostali pini mikrokrmilnika med programiranjem?

Lp, Denis
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2014 8:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ostali pini nimajo veze med programiranjem, pazit moraš le da na tistih treh, ki so za programiranje ni kaj gor, ki bi oviralo prenos podatkov (kakšen upor proti masi ali +U, kakšen kondenzator...) ter na MLCR pinu so napetosti, višje od napajalne (na ostalih dveh mislim da so normalne) - tam ni dobro imeti kaj občutljivega gor. Jaz sploh če se le da te pine pustim prazne.
Sicer imam jaz manj izkušenj s PIC-i, pa naj me kdo popravi, če se motim...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 26, 2014 5:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ce ti pini za programiranje poganjajo se kaj drugega potem se da 100E ali podobne na njih. Programator pa se pripelje direkt na pine. Ostala periferija pa prek 100E uporov komunicira z PIC-om ko je sprogramiran.

3.3V programiranje ni problematicno. Nekateri programatorji grejo celo navzdol do 1.8V

Sam sem imel ICD2 klon od kitajcev in nisem mel problemov. Razen kadar sem MCLR pin cudno zvezal v vezju. Mislim da tudi dam ne sme bit kondija.
Sedaj imam pa ICD3, ki je podprt tudi v novem MPLAB X okolju in mi dela tudi na Apple Mac Mr. Green

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group