www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Napajanje AVR/GSM - 2A

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
skyflyer
Član
Član



Pridružen-a: Tor 11 Jan 2011 22:35
Prispevkov: 44
Aktiv.: 0.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 15, 2014 2:06 pm    Naslov sporočila:  Napajanje AVR/GSM - 2A Odgovori s citatom

Zdravo!

Na AVR bom priklopil se GSM modem, ki porabi kar do 2A, pa ne vem tocno kako bi izdelal napajanje. Celotno vezje bi napajal z usmernikom med 7V in 12V, rad pa bi imel na vezju potem nek LDO 5V regulator.

78S05CV potegne sicer do 2A, vendar ima minimalno napetost na vhodu 10V. Glede na dejstvo, da vezje ne bo konstantno porabljalo 2A pa vas sprasujem ali je smiselno uporabiti kaksen switching regulator (ki je dobavljiv v Sloveniji)?

Pri iskanju sem naletel zgolj na enega (LT1076CT-5), verjetno pa obstaja se vec alternativ?

Google je izpljunil se sledece variante:

LM2596
KIS3r33s

LP,
Miha.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75554.55

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 15, 2014 2:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.


stabil.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  41.89 KB
 Pogledana:  26 krat

stabil.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BojanR
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Apr 2008 9:52
Prispevkov: 684
Aktiv.: 3.52
Kraj: Vnanje Gorice

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 15, 2014 2:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred časom sem nabavil tele regulatorje. Glede na tvoje zahteve mislim, da so kar pravi.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Jan 2004 15:14
Prispevkov: 755
Aktiv.: 3.40

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 15, 2014 2:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res je, da piše, da porabi 2A, ampak jaz še nisem opazil, da bi GSM modul porabil toliko toka, pa sem že marsikaj čaral s temi zadevami. Navaden 8705 dela meni brez problema (1A). Pomembno je samo, da daš velike (1000 uF) kondenzatorje čimbližje napajanju GSM modula in tvojega vezja, da se ti vezje ne resetira, ko sprejme klic ali pošlje/prejme sms.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.25
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 15, 2014 2:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zelo toplo priporočam, da dodaš en konkreten kondenzator (low ESR) na napajanje modema. S tem se bodo zmanjšale tokovne špice ko bo modem v TX. Več o tem ti skoraj sigurno piše v datasheetu modema. S tem se tudi ogneš potrebi po močnem napajalniku.

Me je Marko prehitel...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skyflyer
Član
Član



Pridružen-a: Tor 11 Jan 2011 22:35
Prispevkov: 44
Aktiv.: 0.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 15, 2014 3:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala vsem za komentarje. Vsekakor bom uposteval nasvet s kondenzatorjem, le ta nikakor ne more skoditi.

MIC29302 in alternative na Farnellu pa tudi izgledajo obetavno.

Lahko prosim za predlog kateri kondenzator? Ko gledam kondenzatorje pri Farnellu se mi zvrti od ponudbe. Do zdaj sem vedno kupoval le "obicajne" kondenzatorje. Bo 1000uF dovolj ali premalo?

LP,
Miha.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 15, 2014 5:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LDO regulator v kombinaciji s kondenzatorjem z prenizkim ESR lahko zaniha.
Na strani 20 tega PDF-a piše:
Citiram:
This capacitor need not be an expensive low ESR type: aluminum electrolytics are adequate. In fact, extremely low ESR capacitors may contribute to instability.


Več o tem v priponki



theory of operation and compensation snva020b.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  theory of operation and compensation snva020b.pdf
 Velikost datoteke:  300.97 KB
 Downloadano:  2 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 15, 2014 6:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mujo je napisal/a:
Zelo toplo priporočam, da dodaš en konkreten kondenzator (low ESR) na napajanje modema. S tem se bodo zmanjšale tokovne špice ko bo modem v TX. Več o tem ti skoraj sigurno piše v datasheetu modema. S tem se tudi ogneš potrebi po močnem napajalniku.

Me je Marko prehitel...


1, 2 ali 3 330uF tantale recimo Wink

S tem sem jaz opravil probleme na svojem vezju ko sem delal GSM SMS modul.

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75554.55

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 15, 2014 9:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.


SUPPLY.PDF
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  SUPPLY.PDF
 Velikost datoteke:  82.03 KB
 Downloadano:  28 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 15, 2014 9:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ce so kondiji dovolj veliki ga spice ne bojo resetirale.
Moj modul se je napajal iz USB vticnice brez dodatnega napajanja. simcom 900 in jnemu slicni. Switcher je bil navadni z minimalnim stevilom elementov

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
siljo
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Okt 2003 8:08
Prispevkov: 1035
Aktiv.: 4.66
Kraj: Ribn'ca

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 15, 2014 10:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

če ima modul dober signal ponavadi ni problem! Poraba se tudi prcej poveča, če je gsm signal zelo nizek....za zanesljivo delovanje je dobro imeti napajalnik z 2A izhodom....
_________________
Lep pozdrav!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
skyflyer
Član
Član



Pridružen-a: Tor 11 Jan 2011 22:35
Prispevkov: 44
Aktiv.: 0.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 15, 2014 11:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

siljo je napisal/a:
če ima modul dober signal ponavadi ni problem! Poraba se tudi prcej poveča, če je gsm signal zelo nizek....za zanesljivo delovanje je dobro imeti napajalnik z 2A izhodom....


Tocno taksne so moje trenutne izkusnje (tretje leto ze deluje prva generacija, zgrajena z Netduino). Vikend ima namrec izjemno slab signal, vcasih je tudi po dan/dva brez signala. Trenutno zadevo napajam z 2.25A usmernikom, vendar ima LDO vgrajen ze sam Netduino, zato se s tem nisem ukvarjal pri tistem projektu. Zdaj, ko pa delam direkt z AVR-jem, pa seveda rabim tudi to.

Dobil sem ze kup dragocenih informacij, zdaj pa bo treba v nakup po komponente. Smile

LP,
Miha.

ps: re: red_mamba: iz USB vticnice pri prejsnjem modulu nisem prisel niti do AT->OK, kaj sele do prijave na omrezje... je pa res da nisem uporabljal posebej se kondenzatorjev.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.25
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 15, 2014 11:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nikjer nisi napisal kateri modem uporabljaš.
Meni SL8067 deluje normalno z napajalnikom z tokovno omejitvijo 0,4 A (med testiranjem, brez antene, signal je bil okrog -95 dBm; napetost ni nikoli padla pod 3,4 V (nastavljenih 3,6 V)). Imam pa na napajalni liniji 6300uF low ESR kondenzator (kot so na matičnih ploščah - poceni).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skyflyer
Član
Član



Pridružen-a: Tor 11 Jan 2011 22:35
Prispevkov: 44
Aktiv.: 0.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 16, 2014 12:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mujo je napisal/a:
Nikjer nisi napisal kateri modem uporabljaš.


Pri prejsnjem projektu sem imel SM5100, zdaj imam neko dealextreme varianto s SIM900 (cca 35 USD). Bo pa projektic namescen na obmocju z zelo slabim signalom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.25
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 16, 2014 12:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

skyflyer je napisal/a:
neko dealextreme varianto s SIM900

Kar dodatni low ESR kondenzator gor vrži pa bo.
Na eni podobni platki sem že pri dobrem signalu imel težave, da se mi je SIM900 resetiral zaradi slabega napajanja.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51 Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group