www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

jadrnica kot zeleni varuh oceanov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Novice
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Waldo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Nov 2007 10:50
Prispevkov: 316
Aktiv.: 1.58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 27, 2014 4:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Kakšna samooskrba no. Sami sanjači. ...

Gledaš preozko. Samooskrba lahko poteka na različnih ravneh. Vrtiček lahko imaš sam ob hiši, naftne vrtine ali veternice pač ne. V tem primeru svoj vir kombiniraš z ostalimi viri na tvojem širšem ali ožjem območju.

Tukaj gre bolj za neodvisnost lokalnih skupnosti, občin, celo tudi države od korporacij, ki jih zanima samo dobiček ob minimalnem vlaganju v infrastrukturo.
Nekaj trenutno še imamo, a bo pod pritiskom Bruslja verjetno tega hitro konec. Lahko pričakujemo dvig cen in drastičen padec kvalitete storitev. Glej primere: voda v južni Ameriki, energetika v ZDA, železnice v Angliji, ameriška komunikacijska infrastruktura...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2544
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 27, 2014 4:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V naši državi, ki je zelo bogata s pitno vodo je voda že draga. Govoriš, kot da države in državnih podjetij ne zanima dobiček, kot da delajo za dobro ljudi, zastonj.

Ob zadnjem žledu se je ugotovilo, da smo premalo vlagali v energetiko. V vodovode žal vlagamo premalo, ker ima večina izgub 30 % ali več.

Železnice pri nas so čisto na psu, komunikacije pri nas pa tudi niso nek biser.

Cestarji nimajo denarja za košnjo trave, obnovo mostov, pluženje, policaji nimajo za bencin, za gume...

V nekaterih krajih imajo več optičnih povezav do hiše/stanovanja, v drugih pa nimajo vodovoda, pa tudi ne mobilnega signala, da o katastofalnem stanju fiksnega interneta ne govorim. Vlagalo se je samo v mobilno mrežo, prvi smo bili povsod (npr. UMTS), fiksno smo pa pozabili, da obstaja.

In kje ti tu vidiš prednosti? Jaz jih ne vidim.


Ti po moje vidiš tipično slovensko neodvisnost. Naj ti dam primer. Vsak kmet mora imeti traktor, vse možne priključke, ki jih rabi 1x na leto, bog ne daj, da bi si kupili kmetje v vasi en skupen priključek in ga nato uporabljali. Dogovor ni mogoč, zato pa je slovenski kmet nekonukrenčen, izgovore pa iščejo v vseh drugih stvareh. Ravno tako je s firmami, sosedi, sorodniki. Vsak mora imeti vse svoje, pa naj stane kar hoče, zato pa smo tako draga država.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.64
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 27, 2014 5:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
... Vsak kmet mora imeti traktor, vse možne priključke, ki jih rabi 1x na leto, bog ne daj, da bi si kupili kmetje v vasi en skupen priključek in ga nato uporabljali....

Tole pa ne bo držalo!!!
Vsak kmet mora imeti DVA DO TRI traktorje! Zakaj? Preprosto zato, da mu ni treba menjat priključkov. Pride domov, se useda na drug traktor in gre nazaj na polje Brick wall menjava priključkov je že preveč dela...

To se tudi meni že dolgo zdi neumno, ja.

Sicer pa, kot pravi waldo: gledaš malce preozko: tukaj ne gre za izključno neodvisnost, ampak bolj za dodatno možnost oskrbe. Izključna neodvisnost prej ali slej pelje v temo.
Sicer pa jaz tukaj ne bi preveč izpostavljal neodvisnost, ampak bolj dejstvo, da je nekje energijo treba dobiti, ampak za tako ceno, da se splača, kar pa sonce zagotovo ni, dokler rabimo državno subvenijo. Veter je samo ena izmed možnosti, ki je pri nas bolj omejeno uporabna, saj je problem stalen veter.
Pri nas je recimo velik vir voda. Saj imamo kar nekaj hidroelektrarn, lahko pa bi jih imeli še kaj več, ali vsaj obstoječe posodobili.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 27, 2014 5:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2544
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 27, 2014 6:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ok, peč si še vedno lahko postaviš, tudi vrt si lahko urediš, če ne doma, pa v okolici najameš njivo.

Povej mi raje, kako si boš samooskrbno uredil elektriko in vodo. Jaz si te ideje žal ne predstavljam, niti v sanjah.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Waldo
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Nov 2007 10:50
Prispevkov: 316
Aktiv.: 1.58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 27, 2014 6:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@ quertz
Stanje, kot je pri nas, ni nastalo zaradi oblike lastnine, temveč zaradi neumnega (kriminalnega) gospodarjenja.

Samooskrba deluje, kjer je jasno, kdo je lastnik in upravljalci s skupnimi sistemi tudi delujejo v skupno dobro. Tega žal za našo gnilo državo ne morem trditi, pa naj bo na oblasti klika katere koli barve.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.64
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 27, 2014 6:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Povej mi raje, kako si boš samooskrbno uredil elektriko in vodo. Jaz si te ideje žal ne predstavljam, niti v sanjah.


V našem kraju imamo lastno vrtino in s tem lastni vodovod, tako nismo več vezani na (včasih slavni) Krvavški vodovod, ki je že nekaj časa v zelo ubogem stanju... (no, zaenkrat je tako za polovico, za cel kraj rabimo še eno vrtino, ki je menda v planu) voda ni klorirana, je pa bolj kvalitetna kot marsikatera kupljena v plastenki...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
krko
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2012 22:19
Prispevkov: 451
Aktiv.: 3.19
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 27, 2014 6:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Citiram:
qwertz je napisal/a:
... Vsak kmet mora imeti traktor, vse možne priključke, ki jih rabi 1x na leto, bog ne daj, da bi si kupili kmetje v vasi en skupen priključek in ga nato uporabljali....


Tole pa ne bo držalo!!!
Vsak kmet mora imeti DVA DO TRI traktorje! Zakaj? Preprosto zato, da mu ni treba menjat priključkov. Pride domov, se useda na drug traktor in gre nazaj na polje Brick wall menjava priključkov je že preveč dela...

To se tudi meni že dolgo zdi neumno, ja.

Sicer pa, kot pravi waldo: gledaš malce preozko: tukaj ne gre za izključno neodvisnost, ampak bolj za dodatno možnost oskrbe. Izključna neodvisnost prej ali slej pelje v temo.
Sicer pa jaz tukaj ne bi preveč izpostavljal neodvisnost, ampak bolj dejstvo, da je nekje energijo treba dobiti, ampak za tako ceno, da se splača, kar pa sonce zagotovo ni, dokler rabimo državno subvenijo. Veter je samo ena izmed možnosti, ki je pri nas bolj omejeno uporabna, saj je problem stalen veter.
Pri nas je recimo velik vir voda. Saj imamo kar nekaj hidroelektrarn, lahko pa bi jih imeli še kaj več, ali vsaj obstoječe posodobili.


S temile dvemi posti se ne strinjam ravno.
Sam tudi delam na kmetiji in vem kako poteka delo. Pravite, da sta že dva traktorja preveč. Mogoče za laika. A ko pokosiš travo, da jo boš posušil za krmo in jo obračaš, nad seboj zagledaš črne oblake, ki si prišli iz sosednje doline. Pohitiš domov, se presedeš na drug traktor in takoj odhitiš nazaj po krmo, da ti je ne bo zmočilo, kar bi zelo poslabšalo njegovo kvaliteto. Verjemite mi, da se tega prepenjanja tudi naveličaš in da vseeno ni tako enostavno, kot se zdi.
Pa vsak traktor tudi ni primeren za vsako delo.

Zakaj imajo potemtakem nekateri elektroniki doma več spajkalnikov? Saj konico se tudi hitro menja in res ne vidim potrebe zakaj bi potreboval dva, ali celo več spajkalnikov.


Citiram:

Ti po moje vidiš tipično slovensko neodvisnost. Naj ti dam primer. Vsak kmet mora imeti traktor, vse možne priključke, ki jih rabi 1x na leto, bog ne daj, da bi si kupili kmetje v vasi en skupen priključek in ga nato uporabljali. Dogovor ni mogoč, zato pa je slovenski kmet nekonukrenčen, izgovore pa iščejo v vseh drugih stvareh. Ravno tako je s firmami, sosedi, sorodniki. Vsak mora imeti vse svoje, pa naj stane kar hoče, zato pa smo tako draga država.


Ja, pri nas imamo na tak način kupljeno cisterno. Skoraj vedno, ko jo rabimo jo potrebuje tudi nekdo drug, ali pa je pokvarjena, ker se vsi lastniki ne držijo dogovora, da bi morala biti pri vsakem pospravljena pod streho. Tako skoraj pri vseh stoji pod milim nebom, kar ji zagotovo ne koristi. Če imaš svoje, veš kaj je narobe, je vedno pri roki.
Sedaj boste rekli, da lahko počakaš da jo tisti odrabi. Ja, lahko, a do takrat bo mogoče dež, ki bi sicer gnojnico "spravil" v zemljo že mimo, približevala pa se bo tudi že naslednja košnja. Če prepozno zvoziš gnojnico, potem trava smrdi in živali je nočejo jesti.
In če imaš nekaj tako nakupljenih strojev in se moraš za vsakega boriti, kdaj ga boš dobil, ne prideš nikamor.
Ko se na tkaem stroju kaj polomi pa nihče ni nič kriv in nihče nebi nič popravil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krko
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2012 22:19
Prispevkov: 451
Aktiv.: 3.19
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 27, 2014 6:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Ok, peč si še vedno lahko postaviš, tudi vrt si lahko urediš, če ne doma, pa v okolici najameš njivo.

Povej mi raje, kako si boš samooskrbno uredil elektriko in vodo. Jaz si te ideje žal ne predstavljam, niti v sanjah.


Očetov prijatelj živi v Colu nad Ajdoviščino.
V hiši ima 24 V DC razsvetljavo, ostali porabniki so 230V AC. Na strehi ima kolektor, ki mislim da mu daje 3 kW električne energije, kadar deluje na polno. Ima tudi 3 kW razsmernik za 230 V AC porabnike.
Rekel je, da lahko preživi 3 dni v popolni temi, takrat pa ravno en pere perila in ne uporablja podobnih večjih porabnikov, kot je pralni stroj.
Voda se mu s strehe zliva v rezervoar, kjer jo čistilna naprava prečisti tako, da je primerna za pitje. Letos bo postavil še vetrnico, saj ponavadi kadar ne sije sonce, tam piha veter (burja).
Shranjenih ima 800 Ah električne energije Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.64
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 27, 2014 7:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, jaz sicer imam doma dva spajkalnika, a uporabljam enega in ko je potreba, menjam špico, pa se dosedaj še nisem naveličal tega delat... in nimam dveh "za vsak slučaj", ampak zato ker sem enega dobil v okvari in ga popravil. Ja, je bila ideja da bi nabavil smd klešče za icon, a bi za to moral nabaviti icon 2, ki pa je predrag in zato raje menjam na roke, kar je zastonj...

Sicer verjamem, da je problem, ko se bliža nevihta, a razmišljati tako ni ravno to...
Namreč, potemtakem bi o vsem lahko razmišljali tako: jaz bi kupil še en avto in ga imel doma, kaj pa če prvi crkne, jaz moram pa na šiht...pač faktor tveganja vedno obstaja. In če ta faktor zaobideš z nakupom še enega traktorja, to ni zastonj in to je treba všteti v zakup.
Verjamem da se naveličaš menjanja priključkov. Ampak smo spet pri isti zgodbi: včasih smo hodili peš v trgovino. Zdaj gremo z avto, ker se nam ne ljubi tovoriti vso kramo peš domov. OK, ampak treba je vzeti v zakup, da potem to pač stane, če gremo z avtom. Ne pa da bi nabavil avto, potem pa jamral, kako je drago vzdrževanje... LENOBA NI ZASTONJ! (preizkušeno na lastni koži!)

Glede cisterne bi rekel samo to da se tukaj pač kaže kultura slovencev: kar ni moje, se mi =be za to...

Krko: vse v redu, če tam recimo ni elektrike, sicer bi bilo treba narediti izračun stroškov za nakup takega sistema: en accu je drag, kaj šele 800 Ah njih...in na toliko let jih je treba menjat. Če vržeš skupaj celice, pretvornik vodni filter, vetrnico....hm...razen če je vse to dobil zastonj, ni računice da se splača...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2544
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 27, 2014 7:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mi imamo tudi lastni vodovod. Morali smo ga prenesti na komunalo, ker mi nimamo ustreznega zaposlenega s sanitarno izborazbo 7. stopnje. Kot da je sedaj kaj bolj varna in zdrava voda, kot je bila prej. Pffff, zakonodaja je napisana, da ni šans, da imaš vodovod v zasebni lasti. Razen, če imate pri vas nekaj na črno te vrtine.

Seveda, komot ima lahko vsak doma akuje in celice in razsmernik pa še kak agregat.

Veliko denarja in zelo malo muske je tale špas.

Jaz sem imel v mislih prključje, kot so balirka, cepilec... Ravno po žledu so vsi sosedi kupili cepilce, nobeden pa ni pomislil, da bi skupaj dali denar in kupili mlin za sekance in en cepilec. Več kot 100 kubikov drv ni nobeden naredil, važno pa je, da ima vsak svoje celilec, ki ga je rabil en teden v celem letu. Prej bo cepilec za med staro železo, kot pa bo izplačan.

Tudi na skupne hleve nobeden ne pomisli, vsak si gradi svoje hale, svoje hleve, ima svojo "mlekarno".

Če se nekaj mudi, je treba aktivirati vse kmete, da se pospravi pridek čim prej. Ne pa da vsak kmet gre kosit ob istem času, kot njegov sosed, vsak na svojo njivo.

Kje je "zadružni duh"?

To se pri nas ne bo nikoli zgodilo, ker s(m)o vsi slovenci ene egoistične p... Vsak samo zase.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.82
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 27, 2014 7:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Povej mi raje, kako si boš samooskrbno uredil elektriko in vodo. Jaz si te ideje žal ne predstavljam, niti v sanjah.

Vodo tako kot jaz - z vodnjakom. Za elektriko pa nisem več prepričan, če jo rabim v količinah, ki jih danes potrebujemo. Ja, ja -precej smo se razvadili, smo pač lene riti. Če bi cel dan delali za našo prehrano, potem nam niti na pamet nebi padlo zvečer gledat TV do ene ure ponoči.
In ja, kruh se peče na drva, ne pa na elektriko. Tudi voda se segreje na drva,....

In če smo že zeleni, me prav zanima koliko tega porabijo na ladji, ki ima tako zveneče ime. Se bojim, da je tale mavrica precej enobarna in da sliši na ime kapital. ( samo da je drugačne vrste).

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.82
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 27, 2014 7:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

krko je napisal/a:
Ja, pri nas imamo na tak način kupljeno cisterno. Skoraj vedno, ko jo rabimo jo potrebuje tudi nekdo drug, ali pa je pokvarjena, ker se vsi lastniki ne držijo dogovora, da bi morala biti pri vsakem pospravljena pod streho. Tako skoraj pri vseh stoji pod milim nebom, kar ji zagotovo ne koristi. Če imaš svoje, veš kaj je narobe, je vedno pri roki.
Sedaj boste rekli, da lahko počakaš da jo tisti odrabi. Ja, lahko, a do takrat bo mogoče dež, ki bi sicer gnojnico "spravil" v zemljo že mimo, približevala pa se bo tudi že naslednja košnja. Če prepozno zvoziš gnojnico, potem trava smrdi in živali je nočejo jesti.
In če imaš nekaj tako nakupljenih strojev in se moraš za vsakega boriti, kdaj ga boš dobil, ne prideš nikamor.
Ko se na tkaem stroju kaj polomi pa nihče ni nič kriv in nihče nebi nič popravil.

Ja že večkrat videna zgodba. Pri nas je na tak način propadel stroj za sajenje krompirja.

ps.: Naj o kmetovanju pišejo kmetje, ali pa naj pametnjakoviči začno kmetovat. Pa k nam na kras naj pridejo, da bodo videli, kako se s kamenja dela krompir.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.04

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 27, 2014 7:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

krko je napisal/a:
Shranjenih ima 800 Ah električne energije Wink
Pred časom sem pisal, da sem se domislil poceni načina shranjevanja energije za blaženje nihanj proizvodnje elektrike iz sončnih elektrarn.
Naprave bi se postavilo na severna pobočja hribov.
Preden sem se nasmehnil ob 800Ah, sem na hitro izračunal par malenkosti in žalostno ugotovil, da severna pobočja niso več potrebna.
Moja naprava zmore v maso shraniti premalo energije in posledično ni več aktualna.
(Dodano: No, za vsak slučaj bom kasneje še enkrat vse preračunal in normiral rezultate na HE Avče.)

Obroč 1kg, r=1m, w=1/s (kotna hitrost)
I=m*r*rW=I*w*w/2
W=m*r*r*w*w/2
W=1/2 [Ws=J]
za 1J: r*w=koren(2)
za n*1J: r*w=n*koren(2)
w in r sta povezana s trdnostjo materiala in se ne moreta povečevati v nedogled. Enako velja za maso.

Potem pa zanimivost.
Voda 1kg, 1K, 4200J/kgK
W=4200 [Ws=J]
za 1J: dT=1/4200 K
1 MWh=8568kg*100K*4200J/kgK
Torej 1MWh energije shranimo v 8,6m3 zalogovnik, segret na 100"C.

Seveda je v tlačni posodi možno doseči še višje temperature, pa tudi taljive snovi (z njihovimi talilnimi toplotami vred) ji je možno dodati.

Vseeno. HE Avče zmore shraniti 180MW * 15h = 2700MWh energije v 2,2 milijona m3 vode (2,2milijardi litrov ali 2,2 kocki s stranicami 100m).

A enako energijo ima tudi kocka vode s stranicami 28,6m in segreta na 100"C. Z nekaj izolacije je to 30 ali 31m kocka.

Odslej se bom podrobneje posvetil toplotnim strojem, na streho pa zmontiral sončne kolektorje za gretje vode.


Mislim, da se premalo zavedamo, koliko energije zmečemo stran, ker v kanalizacijo spuščamo vodo s temperaturo nad 1"C.
Tudi pri kuhanju so še neomejene rezerve, saj bi po končanem kuhanju morali ohladiti hrano na temperaturo zaužitja z odvzemanjem (in nato shranjevanjem) toplote, namesto z ogrevanjem zraka.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor


Nazadnje urejal/a igo Ned Jul 27, 2014 8:16 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 27, 2014 8:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Novice Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 74 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group