www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

256 led diod na PIC 16F84A

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bferlic
Član
Član



Pridružen-a: Tor 09 Dec 2003 17:28
Prispevkov: 99
Aktiv.: 0.44
Kraj: Brezula, Rače

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 09, 2003 5:34 pm    Naslov sporočila:  256 led diod na PIC 16F84A Odgovori s citatom

Zdravo

Ob novem letu sem dobil idejo, da bi izdelal ploščo z 16x16 led diodami, ki bi jo krmilil preko računalnika in pic-a. Narisal sem načrte ampak ker nisem ravno elektronik sem verjetno naredil nekaj hudih napak. Ima mogoče kdo malo časa da pogleda priloženi datoteki in me opozori, če so kje kakšne očitne "neumnosti".

Na kontroler mislim povezati 4 plošče 8x8. Vhod595 gre na Plosca1-4, vhod4028 pa na Plosca5-8.

LP Boštjan



Examples.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Examples.zip
 Velikost datoteke:  35.4 KB
 Downloadano:  38 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 09, 2003 5:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S čim je to narisano ? Ne morem namreč odpreti datotek, ki so v arhivu.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bferlic
Član
Član



Pridružen-a: Tor 09 Dec 2003 17:28
Prispevkov: 99
Aktiv.: 0.44
Kraj: Brezula, Rače

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 09, 2003 6:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slike so narisane v Protel DXP. Spodaj sem jih pripel še enkrat v JPEG ampak je malo slabša kvaliteta... Ne vem kako bi prišel do lepših skic.


slike.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  slike.zip
 Velikost datoteke:  127.1 KB
 Downloadano:  75 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.26
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 09, 2003 7:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole sem sedaj na hitro pogledal. Stvar mi ni najbolj jasna. Torej nameravaš uporabit 4 take module kot imaš enega narisanega ? Kako bo stvar delala. Multipleks ? Če gledam sliko narisanih ledic. Želim nap. da da gori v prvem stolpcu led1 v drugem led1 in led2 v tretjem led1+led2+led3.... napisano je izvedljivo na narisanim če bi to delalo multipleksno. 1 "modul" ni problem 4 moduli tukaj pa bo problem že samo kar se časov tiče.

Mogoče namig za enako varianto - mogoče malo dražjo. Jaz bi uporabil philipsov SAA1064 le ta je sposoben pognajati 4 7 segmentne led displeje uporabil bi jih pač koliko bi želel prižigati ledic. Pozitvna stran - lastno osveževanje, softwerska nastavitev jakosti, ni potrebno uporov v segmente. Pa še najvažnejše I2C vodilo na katerega, če se ne motim lahko daš 7 ice-jev porabiš pa le 2 pina na mikrokontrolerju. Datashet mislim, da je na
Filemanager
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bferlic
Član
Član



Pridružen-a: Tor 09 Dec 2003 17:28
Prispevkov: 99
Aktiv.: 0.44
Kraj: Brezula, Rače

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 09, 2003 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadevo sem si zamislil takole: delala bi multipleksno, in sicer bi naekrat gorelo 32 diod, 8 na vsaki ploščici(en stolpec). Stolpce bi prižigal z 4028. Katere diode bi gorele pa bi določal shift-register, ki je za vsako ploščico eden. Shift registri so vezani vzporedno, ker s tem veliko pridobim na hitrosti(serijsko prenašati 32 bitov bi trajalo čez 100 us). Vsaka dioda je tako lahko prižgana 1/8 časa. Programersko bi bilo edino zapleteno, kateri bit sedaj pomeni katero diodo ampak tisto ni taki problem(bom rešil vse na računalniku in poslal zaporedje na pic). Pic bi tako samo sprejemal podatke in obnavljal displey.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
bferlic
Član
Član



Pridružen-a: Tor 09 Dec 2003 17:28
Prispevkov: 99
Aktiv.: 0.44
Kraj: Brezula, Rače

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2003 12:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozabil sem vprašat: kaj ULN2803 je lahko tako vezan kot je na sliki?
Question
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group