www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Način obnašanja soforumašev.

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 02, 2014 9:30 am    Naslov sporočila:  Način obnašanja soforumašev. Odgovori s citatom

Bom zaenkrat tule pribil samo vsebino, nick še pride, če bo konkretni nadaljeval s tem.
Danes sem na ZS dobil sledeče:

Citiram:
LP
Kaj bi v vezju moral spremeniti če bi namesto 2N3055 uporabil TIP147
Hvala

In odgovoril takole

VolkD je napisal/a:
oh ja,....

1. Taka vprašanja se postavljajo na forum, ne pa na ZS.

2. Sprašuješ o tem kako se bo nek element obnašal v okolju, ki mi ni poznano. ( ni načrta)

3. 2n3055 je NPN bipolarni tranzistor, ki ima ojačenje med 20 in 70.

4. TIP147 je PNP Epitaxial Darlington Transistor z ojačenjem okrog 1000 torej nekaj povsem drugega.


Ne vem ali nekdo preizkuša mojo potrpežljivost in živce, ali se mogoče gre res samo za malo preveč zagnanega mladeniča. Vsekakor ni na mestu, da se taka vprašanja pošilja vsevprek na ZS, samo zato, ker se nekomu ne da počakati, da bo dobil odgovor na forumu.
Dnevno dobim v odvisnosti od dogajanja med 8 in 50 zasebnih sporočil. Vedno skušam prijazno odgovoriti vsem. To pa seveda še ne pomeni, da sem znucana krtača za ribanje največje svinjarije.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 05, 2014 10:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz razumem to kot značilnost y generacije, pot po liniji najmanjšega odpora, pričakovanje hitrih rezultatov ali minimalni napor za maximalni rezultat.
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 05, 2014 11:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekateri res nimajo občutka kako stvar predstavit osebi, ki jo nekaj sprašuješ. Njemu je vse jasno kaj hoče, kako izgleda, kako naj bi delovalo, kaj bo s tem počel ... če potem preveč sprašuješ pa te ima za tečnobo in težaka.

Za take primere bo res treba nabavit stekleno kroglo ... Cool
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3366
Aktiv.: 15.78
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2014 7:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

najbrž se ZS navezuje na temo "laboratorijski usmernik", kjer je bila predlagana menjava 2N3055 s TIP147 in pisec ZS je pač mislil, da bo najbolje da za podrobnosti vpraša kar avtorja predlagane menjave transistorjev in kot je že nekdo prej omenil, gre verjetno za začetnika na forumu in na splošno v elektroniki in v tem ZS ne vidim nekaj tako šokantno neprimernega, da bi sodilo na "Pranger"; kvečjemu se na takšna ZS pač ne odgovarja. Npr. l.'95, na začetku svoje slabi 2 leti trajajoče radioamaterske kariere, sem bil navdušen nad packet radiem in kje zvedeti kakšno postajo, modem, itd kupiti ? Listam po starih, izposojenih CQ ZRS malega formata, večino prispevkov za PR piše en in isti avtor, ki ima zraven objavljeno celo domačo telefonsko številko, kar pomeni, da je sigurno navdušen nad dajanjem telefonskih nasvetov 24 ur na dan, pa sem ga (Matjaža Vidmarja) poklical s svojimi vprašanji in ker prvi odgovor ni bil skladen s tem kar sem želel slišati, čez 15 minut še enkrat s podvprašanji, pa neprimernost takšnega klicarjenja takrat nikjer ni bila javno objavljena, niti v CQ ZRS, niti na S50BOX, ali kako se je že reklo takratnemu PR forumu. Takše stvari potem spoznaš s prakso.
_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 06, 2014 9:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

psevdonim je napisal/a:
najbrž se ZS navezuje na temo "laboratorijski usmernik", kjer je bila predlagana menjava 2N3055 s TIP147 in pisec ZS je pač mislil, da bo najbolje da za podrobnosti vpraša kar avtorja predlagane menjave transistorjev in kot je že nekdo prej omenil, gre verjetno za začetnika na forumu in na splošno v elektroniki in v tem ZS ne vidim nekaj tako šokantno neprimernega, da bi sodilo na "Pranger";

Res se gre za tega avtorja, a ZS je poslal krepko pred mojim odgovorom. Tudi sam sem tole temo odprl preden sem naletel na njegovo spraševanje na forumu.
Pa je tole pravzaprav le vzorec tovrstnih dogajanj.
Če koga moti, da je tu izpostavljen le en tak, potem lahko tole temo takoj naredim dolgo nekaj strani.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 01, 2014 10:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Menim, da spada v tole temo.
Ko nekdo izrazi željo da bi nekaj rad imel, pa da nikjer ne dobi, potem seveda pregledam svoje "zaloge" (beri - grem v delavnico ali garažo, izbrskam določeno stvar), jo včasih celo poslikam. Pošljem podatke ki jih imam, mi vzame seveda nekaj časa, to isto stvar potem prekladam sem ter tja, da je ne bi spet kam založil....Nekaj stvari sem podaril, poslal po pošti na svoje stroške, nisem dobil niti zahvale. Sicer me to ne moti toliko kot to, da si potem taisti ne vzame dveh minut in reče - ne rabim več ali karkoli.
OK, ne bom nikogar osebno omenjal, vendar čutim močno potrebo da povem, da niti slučajno ne dam ničesar več, pa če bo s tem rešil svet. Gre v kanto za smeti, ali pa "našim" , ki zbirajo barvne kovine.
(Razen nekomu , ki sem mu prejšnji teden to obljubil na ZS, tisto gre jutri na pošto)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 01, 2014 10:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bizgec, če res rabi, bo že prišel naokoli in prinesel pivo Wink Če ne rabi tako nujno, ga pač ne bo.. Jaz tako rešim dilemo.
_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 01, 2014 11:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bizgec65, namesto, da bi naštel kaj se zaradi tega valja tule okrog mene po mizi, ti raje preprosto rečem "dobro jutro".

Ljudje so pač taki. Ne moreš zamerit. Mislijo, da bodo nek projekt končali v naslednjih desetih minutah. Vemo, da to ne gre. Pozneje, ko jih čas prehiti, in se projekt raztegne na dva tedna pa seveda najdejo čas, da manjkajoče nabavijo.

Imam pa drugo dilemo: pred več kot pol leta je nekdo na licitaciji dobil nek predmet. Še vedno ga ni prevzel. Ne vem kakšni so razlogi, niti me ne briga, nimam pravice to vedeti. in zdaj dilema kaj naj s tem predmetom ? Ne potrebujem ga, na licitacijo sem dal zato, da se ga znebim. Naj ga zavržem? Potem se pa licitator pojavi,.....
Če ga dam ponovno na licitacijo, bom pa prejšnjega "kupca" razkril.

No saj ni samo en tak. Več jih je. Tako imam zdaj tu zbirko predmetov, ki jih niti zavreči ne morem,....

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 01, 2014 11:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.57
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2014 12:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa enostavno ne licitiram in ne prodajam.
Skoraj vedno le menjam. Smile In se obnese super!
Generacija ta mladih pa bi vse na pladnju. Saj bi tudi jaz, a me je zivljenje naucilo, da moram po pladenj malo dlje.......

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2014 6:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kroko je napisal/a:
VolkD je napisal/a:
...Še vedno ga ni prevzel...

Jaz imam še vedno dva paketa neprevzetega filamenta za 3D printer iz drugega skupinskega naročila in tudi ne vem, kaj naj z njim.

Pri licitaciji spodaj dodajte stavek:"Če najboljši ponudnik licitiranega blaga ne prevzame v roku 15 dni, blago ostane last ponudnika/prodajalca."

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2014 10:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@DusanK: To bi bila verjetno zelo dobra rešitev, če.....

Licitacija je taka stvar, ki te malo potegne, ko pride čas streznitve, pa je kupcu dovolj, da se naredi francoza. Pa smo spet tam,...

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2014 6:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, razumem.
Važno je, da se da potencialnemu kupcu jasno vedeti, da če ne prevzame robe v roku recimo 15 dni, da prodajalec nima več obveznosti do njega. S tem ima prodajalec/licitator ponovno možnost isto blago dati bodisi zopet na licitacijo, na hladno za nekaj dni/tednov, da se cena medi ali na deponijo.... Wink

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2014 7:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj se lahko naredi tako da če zadnji ne prevzame v 15 dneh, avtomatsko pravico do artikla dobi tisti pred njim (s predpostavko da je artikel licitiralo več članov). Ni vrag da ne bodo vsi kandidati francozi... Whistle
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DenisH
Član
Član



Pridružen-a: Pet 07 Sep 2012 0:05
Prispevkov: 95
Aktiv.: 0.68
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2014 7:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moje izkušnje s člani tega foruma so odlične. Domnevam da temu pripore večja pripadnost in posledično temu večji občutek odgovornosti do sočlana. Seveda so pa povsod izjeme, ampak jaz tukaj še nisem naletel na tako izjemo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group