www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Popravilo hladilnika
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1007
Aktiv.: 4.50
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 12, 2014 11:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nazadnje boš ugotovil, da ti je samo ventilator zamrznil. Poskusi ga čisto odtajat in boš potem videl ali se bo kaj izbolšalo. Very Happy

LP Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Speed King
Član
Član



Pridružen-a: Tor 19 Okt 2004 0:49
Prispevkov: 115
Aktiv.: 0.51
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 12, 2014 10:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa temperatura v hladilniku je ista kot na ekranu?
Izmeri notranjo temperaturo, mogoce je napaka v senzorju.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5342
Aktiv.: 24.67
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 01, 2014 1:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Huh, še nisem rešil ...
Resnično je krivec termično stikalo za defrosting (43 na Maretovem linku), ampak je zadeva tako zagamano skupaj zložena, da sem po polovici razstavljanja raje odnehal, da ne bi polomil kakšne cevke ...
Tako da zdaj malo fenamo hladilnik vsake toliko (manual defrost Smile ) in čakamo na serviserja ...

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
4AllDemolition
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Maj 2007 15:35
Prispevkov: 162
Aktiv.: 0.78
Kraj: Orlek pri Sežani

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 05, 2014 11:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rad bi si sposodil malo temo, iščem rele (MTRP 3727 401) MTRP je kakšna dobra alternativa oz. kje ga dobit?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko_dsp
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 04 Sep 2014 17:10
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.06
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2015 5:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako se je koncalo s hladilnikom? Jaz sem imel tudi problem pa mi je serviser kar preko telefona rekel da ali naj ga vrzem stran ali pa naj pocakam do zime (?!?) kadar bo mogoce imel vec casa - klical sem ga septembra. Seveda, povedal je tudi da izpod 200 eur ni kaj praskat in to brez garancije...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5342
Aktiv.: 24.67
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 08, 2015 6:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Krivec je bil termostat (dva pravzaprav, vezana sta zaporedno), ki skrbi za odmrzovanje.
Zadevo je relativno ugodno (50 eur) porihtal pooblascenec (lama, ce se ne motim).

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
senior007
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 03 Jul 2016 12:49
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2016 12:59 pm    Naslov sporočila:  Electrolux 6298 Odgovori s citatom

Da malo obnovim temo...

Dvovratni (ameriški) hladilnik Electrolux 6298 je začel štrajkat. Medtem ko hladilni del deluje čisto v redu, pa zamrzovalnik deluje zelo slabo. Če je čisto prazen, ohladi nekako do -18 (merjeno z vrtnim termometrom - hladilnik nima merilca temperature). Takoj ko dam v zamrzovalnik kilo ali dve zmrznjene hrane, temperatura zraste na -4 (ali -10, ali -6).

Za začetek sem ga popolnoma odtajal, pa rezultat ni nič drugačen. Telefonski posvet z enim "serviserjem" je dal predlog menjave kompresorja/plina s hudimi stroški. Je kakšna uporabna rešitev?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bbrane
Član
Član



Pridružen-a: Čet 14 Jun 2007 15:02
Prispevkov: 582
Aktiv.: 2.83
Kraj: Cerkno

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 04, 2016 10:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A kompresor [slovenščina je zame španska vas] stalno ?- ga termostat izklopi, ker praviš da hladilni dela dela ok. Ti sistemi ( z enim kompresorjem) so konstrukcijsko rešeni tako, da en termostat upravlja tako hladilni kot zmrzovalni del. Če [slovenščina je zame španska vas] stalno je lahko problem polnilo ( freon) ali pa je popustilana izolacija - lahko se začne nabirati led ( ponavadi okoli izparilnika).

Sem pred časom pri kolegu popravljal tak primer in je hrana hladilnem delu celo rahlo zmrzovala v zmrzovalniku pa komaj -12stopinj. Če ima svoja leta bo verjetno stvar za odpis! Zadeva postane tudi energetsko potratna.

LP Brane

_________________
En poizkus je vreden več kot tisoč strokovnih mnenj
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.25
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 04, 2016 11:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem koga sem že slišal pri neki debati. Ko je hladilnik izven garancije in nekaj crkne, greš iskat tistega ugodnega v hofer ali pa lidl, kadar ga imajo in je stvar rešena. Je preprost in dokaj trotlzihr pa še s 3 leta garancije.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.48
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 04, 2016 12:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Question A ima zadeva ločene (dva?) kompresorja? Možna napaka : plin, termostat, zagonski kondenzator če je ~ motor; če je = (inverter) , elektronika ... Lahko se je zmešalo/delno crknilo pri elektroniki pri prenapetostih, nimaš hladilnika preko najcenejše dobrih 10€ prenapetostne? Question ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
senior007
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 03 Jul 2016 12:49
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 04, 2016 12:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadeva ima en kompresor. Verjetno ni inverterski glede na leto izdelave (2005).

Kako se da preverit ali je s plinom vse v redu?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bojler1
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 13 Jun 2009 12:46
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.02
Kraj: Turnišče

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2016 7:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

Jas imam tudi podoben problem. Imam kombiniran vgradni hladilnik Electrolux ENN2853COW. Par dni nazaj sem opazil, da je v zmrzovalnem delu napihnilo desno notranjo stran hladilnika in stisnilo predale, da so šli stežka ven. Naslednji dan se je vključilo opozorilo/alarm hladilnika, da je temperatura v zmrzovalnem delu narasla z nastavljenih -18'C na -1'C. Prav tako je narasla temperatura v hladilniku.
Sem poklical serviserja, ki je danes prišel pogledat hladilnik in je takoj povedal, da je nekje - najverjetneje v stranici zmrzovalnega dela hladilnika spustil plin ter da je zaradi tega napihnilo tam stranico. Mi je povedal, da se to ne bo dalo popravit ker ni možno ugotoviti, kje točno spušča plin in da je hladilnik za na odpad. Hladilnik bo novembra star komaj tri leta, garancija pa je bila žal samo dve leti d'oh! .

Zanima me, če se je komu med vami zgodilo kaj podobnega in če se res to nebi dalo kako popravit?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.48
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2016 8:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bojler1 je napisal/a:
..Hladilnik bo novembra star komaj tri leta, garancija pa je bila žal samo dve leti d'oh! ....
na elektrolux.si piše 5 let garancije !!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.50
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 06, 2016 8:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, na DOLOČENE izdelke, pa še to samo trenutno, ker je akcija. Enako je bilo pri mojem bosch pomivalcu: ker je bila akcija, je garancija ob registraciji 5 let, sicer ne.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
buttcrack
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 01 Jan 2024 17:25
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.68

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 01, 2024 5:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bom tole temo malo izpod prahu potegnil...

precej podobne zadeve kot že zgoraj opisano.

kombo vgradni hladilnik, kateri v hladilnem delu ni več efekta, zamrzovalni pa še daje nekaj od sebe, tako tista malenkost, ki je nismo pojedli/potalali še nekako ostaja zamrznjena.

Hladilnik je star cca 9 let, in kompresor nonstop brni, tako glasen ni bil nikoli, ko je še normalno delal.

Od zadaj izgleda podobno kot tale od prej, brez zelenega:
. Kompresor je vroč na zaćetku ko pes, polovica desna polovica reber prav tako, leva pa hladna, če kaj pomaga.

Ker nisem štromar po fohu (beri nimam orodja), prosim za kakšne nasvete kaj lahko naredim preden grem po novega. Prva zadeva bi bila, kje naj kaj odprem, da vidim kaj je z ventilatorjem Smile

Sicer me ne bo konec kupiti novega, ampak ker gre za vgradnega in blok (brez dvigala), je to precej bolj zapleteno kot samo odvoz in dostava.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 93 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group