www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kako začeti z Linuxom?
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
erbi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Okt 2011 16:40
Prispevkov: 210
Aktiv.: 1.39
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 2:12 pm    Naslov sporočila:  Kako začeti z Linuxom? Odgovori s citatom

Ker o Linuxu nimam pojma me zanima, kaj priporočate za začetek? Kakšno slovensko knjigo, učbenik, ...
Nimam namena programirat, temveč samo malo širše uporabljat, torej ne samo klik na ikono in konec.
Ima kdo kakšen konkreten predlog?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
R33D3M33R
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Jun 2009 13:56
Prispevkov: 244
Aktiv.: 1.35

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 2:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V knjižnici poišči knjigo: Ubuntu 13.04 : kako začeti z Ubuntujem 13.04. Je v slovenščini in vsebuje osnovne informacije.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
S57KSL
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2012 14:52
Prispevkov: 227
Aktiv.: 1.56
Kraj: Slov. Konjice

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 2:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za začetak priporočam Kubuntu 12.04, vprašanja pa lahko zastaviš kar tu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
erbi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Okt 2011 16:40
Prispevkov: 210
Aktiv.: 1.39
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 3:10 pm    Naslov sporočila:  ubuntu Odgovori s citatom

Ubuntu 12 ravnokar nameščen, zanimajo pa me čisto osnovne zadeve kot so: copy, rename, inštalacije dodatnih programov, osnovne nastavitve, napisati kakšno preprosto skripto, kot je recimo .bat in podobno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S57KSL
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2012 14:52
Prispevkov: 227
Aktiv.: 1.56
Kraj: Slov. Konjice

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 4:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Večina programov je v repozitoriju. V Kubuntu je za inštalacijo/deinštalacijo zadolžen Muon, kjer s par kliki stvar urediš.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
erbi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Okt 2011 16:40
Prispevkov: 210
Aktiv.: 1.39
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 4:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm, zgleda, da sem že v štartu zgrešil. DL sem si Ubuntu in ne Kubuntu. Je kakšna bistvena razlika?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S57KSL
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2012 14:52
Prispevkov: 227
Aktiv.: 1.56
Kraj: Slov. Konjice

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 4:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kbuntu ima KDE namizje, Ubuntu pa Gnome. Kde je podoben namizju v Windows.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
R33D3M33R
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Jun 2009 13:56
Prispevkov: 244
Aktiv.: 1.35

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 4:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

erbi je napisal/a:
Hm, zgleda, da sem že v štartu zgrešil. DL sem si Ubuntu in ne Kubuntu. Je kakšna bistvena razlika?


Če hočeš vse nastaviti po svoje oz. imeti popolni nadzor nad programi, potem izbereš KDE/Kubuntu, v nasprotnem primeru pa Unity/Ubuntu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
erbi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Okt 2011 16:40
Prispevkov: 210
Aktiv.: 1.39
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 5:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravnokar poganjam Kubuntu iz DVD-ja, pa mi nekako ne dela. Obupno dolgo bere DVD, miška občasno zmrzne
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S57KSL
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2012 14:52
Prispevkov: 227
Aktiv.: 1.56
Kraj: Slov. Konjice

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 5:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda. DVD pogon je mnogokrat počasnejši od trdega diska.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saran
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2009 16:26
Prispevkov: 729
Aktiv.: 3.96
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 6:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz ti priporočam Xubuntu, ker je rahlo hitrejši od kubuntu. Sicer bo pa tudi kubuntu vredu, samo Ubuntu pa odsvetujem zaradi obupno slabega namizja.
_________________
Moja mama je strela, moj fotr je grom. Če hočeš bit moja, prključ se na štrom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
erbi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Okt 2011 16:40
Prispevkov: 210
Aktiv.: 1.39
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 6:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala zaenkrat za vse nasvete. Ga bom namestil in videl kako to gre, pa se še javim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
erbi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Okt 2011 16:40
Prispevkov: 210
Aktiv.: 1.39
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 6:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo še eno malo vprašanje...
Kakšen postopek priporočate, da ga namestim ločeno in xp-ji ostanejo takšni kot so, torej da se ga da kadarkoli tudi odstranit ali pa zamenjat?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
skalpel
Član
Član



Pridružen-a: Tor 31 Jan 2012 19:46
Prispevkov: 432
Aktiv.: 2.92
Kraj: Šenčur

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 6:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uporabi Virtual Box Wink Drgače pa jaz priporočam linux mint.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
S57KSL
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2012 14:52
Prispevkov: 227
Aktiv.: 1.56
Kraj: Slov. Konjice

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 27, 2014 6:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ga boš namestil poleg XP, si pripravi najprej 4 particije: 10-20GB za XP, enako za linux, okoli 5GB za swap in pa zadnjo do konca diska. Potem najprej na prvo namesti XP, na drugo linux, ki mu pokažeš tudi swap particijo, zadnjo pa sformatiraš z NTFS in jo vidiš v obeh OS. Ko boš nameščal linux, ti bo namestil Grub in boš pri zagonu izbral OS - dual boot.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group