www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

BIG BANG Se zgodi - prenosni računalnik
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 29, 2014 5:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jani18 je napisal/a:
Jaz sem kar nekaj let nazaj kupil prenosni računalnik HP v BIG Bangu.
Takrat se je garancija SE ZGODI ravno zečela stala pa je 25 EUR za 3 leta.
Po preteku skoraj 3h let .................. Odnesel sem ga na BIG BANG,
kjer so ga sprejeli, in v roku 14 dni je bil popravljen z garancijo............
Hm, nič nisi napisal za kateri HP prenosnik gre, toda, ali si preveril, da "slučajno" ni imel tvoj HP 3 letno tovarniško garancijo, kajti, kar nekaj HP prenosnikov (EliteBook serija) jo ima (seveda brez dodatnega plačila)!
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
webmouse
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Avg 2009 22:27
Prispevkov: 1059
Aktiv.: 5.96
Kraj: Bloška planota

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 30, 2014 12:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Hm, nič nisi napisal za kateri HP prenosnik gre, toda, ali si preveril, da "slučajno" ni imel tvoj HP 3 letno tovarniško garancijo, kajti, kar nekaj HP prenosnikov (EliteBook serija) jo ima (seveda brez dodatnega plačila)!


Kje se da to preveriti? Na računo običajno piše 1 leto. Bi pa rad vedel za mojega predno ga odprem.

_________________
-
"Želja po znanju je v naravi vsakega dobrega človeka." Leonardo Da Vinci
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 30, 2014 9:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@webmouse: na HPjevih straneh dobiš program HP Support Assistant, ki pove ali je tvoja mašina še v tovarniški garanciji ali ne. Verjameš lahko tudi tistemu, kar ti piše na računu.
3 letna garancija je običajna za zgornji razred (EliteBook) HPjevih računalnikov.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.45
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 30, 2014 9:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jep, EliteBook bi znal imeti tri leta garancije. Nekateri HP-jevi prenosniki imajo tudi na sami nalepki (spodnji del ohišja, pod baterijo) označeno garancijsko dobo, piše pa v stilu 3y/3y/0y (mednarodna garancija).
_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
webmouse
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Avg 2009 22:27
Prispevkov: 1059
Aktiv.: 5.96
Kraj: Bloška planota

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 30, 2014 10:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
@webmouse: na HPjevih straneh dobiš program HP Support Assistant, ki pove ali je tvoja mašina še v tovarniški garanciji ali ne. Verjameš lahko tudi tistemu, kar ti piše na računu.
3 letna garancija je običajna za zgornji razred (EliteBook) HPjevih računalnikov.


Zato tudi sprašujem ker imam EliteBook workstation. Grem še pod baterijo pogledat. Ker je račun klasika ... račun velja kot garancija in ta garancija za .... je 1 leto če ni navedeno drugače...

sem pogledal Dancing Waranty: 3y 3y 0y dobro, da sem to prej videl, ker sem imel namen odpret in malo ''prah popucat'' je pa pri tem treba skopr cel prenosnik razstavit - raje malo počakam sedaj ko vem in dam naslednje leto uradno spucat...
(0y - predvidevam da je za baterijo.)

_________________
-
"Želja po znanju je v naravi vsakega dobrega človeka." Leonardo Da Vinci
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 31, 2014 12:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

webmouse je napisal/a:
........ je pa pri tem treba skopr cel prenosnik razstavit - raje malo počakam sedaj ko vem in dam naslednje leto uradno spucat...

Nisi napisal katerega EBja imaš, vendar pri EB 8740w odstraniš tipkovnico (trije vijaki na dnu) in že si pri hladilniku za CPU in grafično kartico.
Ne spomnim pa se točno ali je potrebno odstranit tudi kapacitivno ploščo (volume, wifi,.....) ali ne, no, če je potrebno (mislim, da je jaz nisem) jo držijo trije vijaki pod baterijo. In to je to!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
webmouse
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Avg 2009 22:27
Prispevkov: 1059
Aktiv.: 5.96
Kraj: Bloška planota

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 31, 2014 8:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

EliteBook 8570w Workstation (product A7C38AV) kot sem malo gledal ni ''lažja'' varianta, ampak matično treba$%%&
_________________
-
"Želja po znanju je v naravi vsakega dobrega človeka." Leonardo Da Vinci
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.45
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 31, 2014 10:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

webmouse je napisal/a:
sem pogledal Dancing Waranty: 3y 3y 0y dobro, da sem to prej videl, ker sem imel namen odpret in malo ''prah popucat'' je pa pri tem treba skopr cel prenosnik razstavit - raje malo počakam sedaj ko vem in dam naslednje leto uradno spucat...
(0y - predvidevam da je za baterijo.)


0y je za "on-site" popravila, se pravi pri tebi. Vsekakor imaš pa 3 leta garancije, zato le na servis odnest Mr. Green

_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 31, 2014 12:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

webmouse je napisal/a:
EliteBook 8570w Workstation (product A7C38AV) kot sem malo gledal ni ''lažja'' varianta, ampak matično treba$%%&
Ne vem, kje si našel, da je potrebno matično$%%& ?
Iz navodil v priloženem pdf-ju (stran 76) sledi, da odstraniš tipkovnico in zgornji pokrov in si pri hladilniku.



elitebook_8570w.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  elitebook_8570w.pdf
 Velikost datoteke:  10.2 MB
 Downloadano:  6 krat


_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1735
Aktiv.: 12.55
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 31, 2014 1:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

webmouse je napisal/a:
Jaka57 je napisal/a:
@webmouse: na HPjevih straneh dobiš program HP Support Assistant, ki pove ali je tvoja mašina še v tovarniški garanciji ali ne. Verjameš lahko tudi tistemu, kar ti piše na računu.
3 letna garancija je običajna za zgornji razred (EliteBook) HPjevih računalnikov.

...sem pogledal Dancing Waranty: 3y 3y 0y dobro, da sem to prej videl, ker sem imel namen odpret in malo ''prah popucat'' je pa pri tem treba skopr cel prenosnik razstavit - raje malo počakam sedaj ko vem in dam naslednje leto uradno spucat...
(0y - predvidevam da je za baterijo.)

Lepo, da si vesel, ampak...
Prva cifra pomeni, da imaš 3 leta garancije na dele, druga na servisno storitev kot je npr.testiranje in zamenjava okvarjenega dela, in tretja cifra je čas garancije, ki obsega servis na domu/lokaciji stranke.
Garancija na delo pomeni, da ti pri menjavi neke okvarjene komponente pri tem to delo ne računajo. Niso pa dolžni očistiti recimo tipkovnice, posesati prah, očistiti ekran itd., čeprav nekateri servisi ta dodatek naredijo gratis. Vsaj v grobem.
Za vzdrževanje svojega prenosnika/hp naprave si dobil zraven navodila (knjižica ali pdf fajl z imenom "Vodnik az odpravljanje težav in vzdrževanje") kako in v katerih časovnih intervalih to sam izvajaš, kot neka tvoja dolžnost. Preberi, lepo vse piše. Smile
Simpl, kot pri avtu. Ne bodo ti ga zgolj čistili v okviru garancije.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
webmouse
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Avg 2009 22:27
Prispevkov: 1059
Aktiv.: 5.96
Kraj: Bloška planota

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 31, 2014 9:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gres samo za ''Murphyjev zakon''.

Če sam odpiram in nato čez kako leto in pol čaj crkne ---- se hitro izusti nekaj v tem stilu ''garancija ne velja ker ste sami odpirali....

_________________
-
"Želja po znanju je v naravi vsakega dobrega človeka." Leonardo Da Vinci
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ivan2
Član
Član



Pridružen-a: Ned 06 Jan 2013 21:40
Prispevkov: 89
Aktiv.: 0.65
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2014 7:37 pm    Naslov sporočila: icon_funny Re: BIG BANG Se zgodi - prenosni računalnik Odgovori s citatom

Ivan2 je napisal/a:
Bomo videli, kakšen bo razplet (upam pa, da je zadeva sedaj res popravljena). Najbrž pa mi ni treba preveč pojasnjevati, kakšno motnja je, če več kot 2 meseca nimaš računalnika (!!!).

Žal mi ostaja le misel, da se na koncu vse uredi...

Zakaj to pišem?
1) Ker se pri tistih, ki kupujete računalnike v BIG BANG pojavi vprašanje zavarovanja "BIG BANG popolna zaščita SE ZGODI". Zgoraj je torej moja po več kot 2 mesecih še ne dokončana izkušnja glede tega. Če imate res zelo veliko časa (kot ga prisiljen v to moram sedaj imeti jaz in vas npr. ne moti, da morate pogosto klicati v trgovino (seveda ne direktno, ker se ne oglasijo - glej zgoraj) ali na servis ter jim dostavljati računalnik in hkrati računalnika nujno ne potrebujete, je to mogoče čisto modra odločitev.
2) Ker mi zmanjkuje idej, kako naprej (resno me skrbi, da napake na računalniku z menjavo hladilnega sistema - nikoli se namreč ni niti malo pregreval - niso zares odpravili in bo - ko ga enkrat sploh spet dobim nazaj - čez kakšen dan uporabe (kot dvakrat po servisiranju do sedaj) ponovno odpovedal. To pa pomeni, da bom (glede na hitrost dela BIG BANG popolne zaščite "Se zgodi" praktično še naprej brez računalnika..., pa še plačal sem 50 EUR za to!
3) Ker ima mogoče kdo kakšno izkušnjo z omenjeno napako ali urejanjem vprašanj, povezanih s "BIG BANG popolno zaščito Se zgodi", ki bi mi bila lahko v pomoč.


Računalnik je spet doma Razz in za enkrat kaže, da deluje Pray . Zanimivo, da je bila napaka kot kaže povezana s hladilnim sistemom, čeprav se računalnik ni zaznavno pregreval. Ena šola več...

Predvsem pa hvala vsem za odzive!

Lep pozdrav! Ivan

_________________
Na koncu se vse uredi (če se ne, pomeni, da še ni konec).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jani18
Član
Član



Pridružen-a: Sob 18 Sep 2010 10:22
Prispevkov: 133
Aktiv.: 0.81
Kraj: Ojstri Vrh

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 03, 2014 2:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!!

Nisem prepričan za kateri prenosnik HP gre,
sem pa prepričan, da ni elitebook.
Malo pred pretekom 1 leta je odpovedala tudi baterija
in so mi dejali, da je na baterijo 1 leto garancije na računalnik
pa 2 leti.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group