www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

TV igre stare 38 let in AY-3-8500
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - samogradnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dream
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Jan 2007 17:55
Prispevkov: 240
Aktiv.: 1.14
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2014 5:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Opa, krasno ! To "stvarco" iz Sama sem naredil pred cca 35 leti in sem jo žal dal sosedu, ki mi je nikoli ni vrnil. Je pa "zašpilala" iz prve. Podobno varianto sem videl tudi v Elektorju.
Ja, bi si pa to igrico naredil še enkrat, tako da bi tudi sam prosil še za en "izvod", če je na voljo.

Lep pozdrav !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2014 6:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je še kak čipuzelj na razpolago, sem zainteresiran za enega.
_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
koala33
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2011 14:58
Prispevkov: 370
Aktiv.: 2.29
Kraj: Krka

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2014 7:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz sem kandidat za enega, če je še na razpolago.
_________________
LP, Aljoša
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
1OVER0
Član
Član



Pridružen-a: Sob 01 Dec 2007 14:06
Prispevkov: 254
Aktiv.: 1.27
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2014 7:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz sem kandidat za kak primerek čipa - če je še kaj na razpolago.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oobuco
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Avg 2014 11:00
Prispevkov: 206
Aktiv.: 1.75
Kraj: Šentvid pri Stični

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2014 8:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole bi bil spisek.

1, s59ma
2. Kroko
3. powr
4. Bizgec65
5. dejko1
6. s57pz
7. protoncek
8. smatjaz
9. dream
10. Slowfly
11. koala33
12. 1OVER0

in še eden je na voljo.

Ej protoncek, jaz sem ga pa pred 36 leti narobe obrnil potem, ko je že dva dni delal.
Pa mi je bilo preveč nerodno očetu reči, da me še enkrat pelje v Trst.
Zadnjič pa sem našel sled škatle in sem se spomnil, pa sem se jih spravil iskati.
In res sem jih našel v Hongkongu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sebastiant
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Jul 2006 11:43
Prispevkov: 1814
Aktiv.: 8.39
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2014 8:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta zadnjega bi imel, prosim!
_________________
LP Sebastian
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.63
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2014 8:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, v Trstu...radio Kalika, se mi zdi da je bil. Se spomnim, so se mi kar roke tresle, ko sem nesel "zaklad" iz trgovine... Jaz sem obupal pri UHF delu....TV še ni imel video vhoda, na UHF pa sem šel cca. miljonkrat čez vse kanale, a slike ni in ni bilo...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
oobuco
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Avg 2014 11:00
Prispevkov: 206
Aktiv.: 1.75
Kraj: Šentvid pri Stični

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2014 9:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo, tole je končni spisek:


1. s59ma
2. Kroko
3. powr
4. Bizgec65
5. dejko1
6. s57pz
7. protoncek
8. smatjaz
9. dream
10. Slowfly
11. koala33
12. 1OVER0
13. sebastiant


Jutri se pa naprej menimo, moram zgodaj vstati.

Edino kar se tiče direktnega prevzema čipa.

Meni je najbolj "kamot" v Ljubljani v okolici BTC-ja oziroma Interservisa (tehnični pregledi) tam nekje od 08:00 do 15:00

Pa pameten je da maste sabo kakšno prevodno gobico ali kaj takega, ker so baje te čipi precej občutljivi na statiko.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vodjaskupine
Član
Član



Pridružen-a: Sre 06 Avg 2014 8:39
Prispevkov: 87
Aktiv.: 0.74
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 04, 2014 10:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo

Ce je se kaksen na raspolago, oz ce kdo odstopi, sem interesent za kaksen primerek.

LP, Mare
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
transalp
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 7:08
Prispevkov: 334
Aktiv.: 2.31
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 05, 2014 8:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Doma imam spravljene TV igre s tem čipom, zgrajene iz nemškega kit kompleta. Že sestavljen nedelujoč kit mi je pred davnimi časi, ko sem bil še osnovnošolec, podaril danes že pokojni prijatelj. Napaka je bila le v enem spajkanem spoju na TV modulatorju, tako da je reč hitro oživela, čeprav sem bil takrat še začetnik v elektroniki.

Igre imajo dve komandni škatli za igralca, v vsaki je potenciometer. Na centralni enoti je preklopnik za izbire vrste igre - tenis, nogomet in squash - če se prav spomnim, je moč izbrati squash za enega ali dva igralca. AY-3-8500 je sicer omogočal šest oziroma sedem različnih izvedenk iger tipa "pong". V tistih časih so bile TV igre prava atrakcija - po pouku smo se s sošolci vsak dan dobivali pri meni in igrali, dokler je zdržala 9V baterija za napajanje iger ... Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oobuco
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Avg 2014 11:00
Prispevkov: 206
Aktiv.: 1.75
Kraj: Šentvid pri Stični

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 05, 2014 9:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Takole, vsem iz spiska

1. s59ma
2. Kroko
3. powr
4. Bizgec65
5. dejko1
6. s57pz
7. protoncek
8. smatjaz
9. dream
10. Slowfly
11. koala33
12. 1OVER0
13. sebastiant


sem poslal svojo telefonsko številko, pa bi bilo v redu, da vsaj tisti, ki hodite kaj v Ljubljano, prevzamete čip kar pri meni na šihtu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oobuco
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Avg 2014 11:00
Prispevkov: 206
Aktiv.: 1.75
Kraj: Šentvid pri Stični

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 05, 2014 9:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo, tole sem pa našel original dokumentacijo od proizvajalca.


GIMINI1978.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  GIMINI1978.pdf
 Velikost datoteke:  3.73 MB
 Downloadano:  85 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejko1
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Mar 2008 0:21
Prispevkov: 265
Aktiv.: 1.35
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 05, 2014 9:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi tu je en načrt s tem čipom (pa še kup drugih pong načrtov Mr. Green ):

http://www.pong-story.com/mags.htm
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
japek
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Feb 2004 22:50
Prispevkov: 780
Aktiv.: 3.50
Kraj: Radenci

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 05, 2014 10:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Te video igrice z tem čipom je izdeloval Gorenje Elrad pod imenom GETI 3220, elektronske TV športne igre Very Happy . Imele so na izbiro 6 iger in priklop na TV preko antenske vtičnice, F1 področje.
_________________
73 de S55WT, Janko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
oobuco
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Avg 2014 11:00
Prispevkov: 206
Aktiv.: 1.75
Kraj: Šentvid pri Stični

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 08, 2014 10:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav.

Čakam, da se mi oglasijo še:

powr
Slowfly
koala33
sebastiant


In mimogrede, ker sem opazil, da je to (brezplačnost) nekaterim, ok večini, problem, potem lahko vsaj tisti, ki uporabljate PayPal, kaj prispevate, ampak vsekakor ne prej preden čipa ne preizkusite in vsekakor ne več kot 12 EUR.

Naslov za Money Send na PayPal-u je 8500@vaba.si

Nisem pa še nikoli preizkusil v smer proti meni, tako, da nisem 100% prepričan, da to dela.


Drugače pa upam, da mi danes popoldan uspe sestaviti zadevo na proto bordu pa da vidim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Nostalgija - samogradnje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 2 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group