www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

WiFi Serial Transceiver Module ESP8266
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
KrEn
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Sep 2009 8:55
Prispevkov: 180
Aktiv.: 1.01
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 17, 2014 3:35 pm    Naslov sporočila:  Re: Zanimivo Odgovori s citatom

tilz0R je napisal/a:
KrEn je napisal/a:
Ali bi lahko s tem modulom naredil enostaven web server?


Se da, če poznaš "advanced" AT komande. So opisane v datasheetu, ki ga je nekdo prevedel v angleščino iz kitajščine Very Happy


Hvala!
Sem zasledil ja....
samo nobenega primera nikjer... Whistle
Je kakšen primer kje na netu?



Zadeva je zelo HOT, nimam pa se modulov v roki...

lp
KrEn
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.21
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 17, 2014 3:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zaenkrat sem našel samo primer, kako se povezati v omrežje in dostopati do oddaljene strani.

Link tukaj

_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vpeter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 11 Jun 2012 16:05
Prispevkov: 337
Aktiv.: 2.34
Kraj: Maribor okolica

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 17, 2014 5:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A ne omogoča procesor na tem modulu spreminjanje kode, ki teče na njemu? Vsaj tako sem jaz razumel.

Drugače pa obstaja kar nekaj (malce dražjih cca. 10 €) alternativ, na katerih teče openwrt system, ki omogoča nekaj več.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.21
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2014 12:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čip ima tudi svoj forum. Dosegljiv tukaj.
_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dejko1
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Mar 2008 0:21
Prispevkov: 265
Aktiv.: 1.35
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 01, 2014 8:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

So včeraj prišli moduli tako da sem se malo z njimi igral...

Moji so bili sicer "nova izdaja" kjer moraš nekaj dodatnih pinov (poleg napajanja) priklopit da se zaženejo.

Razz CP2102 ne da zadosti napajanja da bi se modul zagnal, tako da sem imel Arduino za 3.3V napajanje in CP2102 za komunikacijo.

Pri lokalnem priklopu na PC AP mode deluje ok, pri AP+STA in STA mode-u pa tudi pokaže omrežja ki so na voljo, povezovat zaenkrat nisem probal.

CIPSEND deluje, CIPSERVER tudi, pri tem da more bit za server mode nujno vklopljen način z več povezavami.

UART povezava sicer ni transparentna, ampak bo znal vsak ki je že kdaj s kakšnim modemom delal uporabljat Smile

Zadeva se ob delovanju nekoliko segreje. Kar se tiče razdalje bo pa treba probat, ker trenutno sem imel samo direktno na računalnik iz katerega sem se povezoval priklopljeno...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
KrEn
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Sep 2009 8:55
Prispevkov: 180
Aktiv.: 1.01
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 01, 2014 2:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

dejko1 je napisal/a:
So včeraj prišli moduli tako da sem se malo z njimi igral...

Moji so bili sicer "nova izdaja" kjer moraš nekaj dodatnih pinov (poleg napajanja) priklopit da se zaženejo.

Razz CP2102 ne da zadosti napajanja da bi se modul zagnal, tako da sem imel Arduino za 3.3V napajanje in CP2102 za komunikacijo.

Pri lokalnem priklopu na PC AP mode deluje ok, pri AP+STA in STA mode-u pa tudi pokaže omrežja ki so na voljo, povezovat zaenkrat nisem probal.

CIPSEND deluje, CIPSERVER tudi, pri tem da more bit za server mode nujno vklopljen način z več povezavami.

UART povezava sicer ni transparentna, ampak bo znal vsak ki je že kdaj s kakšnim modemom delal uporabljat Smile

Zadeva se ob delovanju nekoliko segreje. Kar se tiče razdalje bo pa treba probat, ker trenutno sem imel samo direktno na računalnik iz katerega sem se povezoval priklopljeno...


Super ... moji moduli so nekej na poti... Mr. Green Mr. Green Mr. Green


Če lahko kak log terminal ukazov priloziš?
Mislim, da bi s tem marsikomu pomagal... ko pride do modulov.

Kateri model modula imas?
Ali lahko opišeš kaj si povezal?


lp
KrEn
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejko1
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Mar 2008 0:21
Prispevkov: 265
Aktiv.: 1.35
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 01, 2014 9:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo takole malo na hitro:
http://www.rei-labs.net/esp8266-wifi-module/

Vmes nekje sta dva linka s prevedenimi navodili modula po katerih sem delal... Glavna pomanjkljivost kot izgleda je da v STA+AP načinu ne deluje kot router (modul vidi oboja omrežja, povezan PC pa samo modul).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
KrEn
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Sep 2009 8:55
Prispevkov: 180
Aktiv.: 1.01
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 01, 2014 10:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

dejko1 je napisal/a:
Evo takole malo na hitro:
http://www.rei-labs.net/esp8266-wifi-module/

Vmes nekje sta dva linka s prevedenimi navodili modula po katerih sem delal... Glavna pomanjkljivost kot izgleda je da v STA+AP načinu ne deluje kot router (modul vidi oboja omrežja, povezan PC pa samo modul).


Super, hvala za info.

Glede STA-AP pa se mi zdi, da se malo prevec pričakuje od modulčka za 3€. Shame on you

lp
KrEN
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dejko1
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Mar 2008 0:21
Prispevkov: 265
Aktiv.: 1.35
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 01, 2014 10:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hehe, včasih pa kitajci vseeno presenetijo pa deluje še kaj kar niti ne pričakuješ da bo delovalo Mr. Green

Wink na ebayu so cene že zrastle za nekaj evrov... Čeprav če se bo trend rasti nadaljeval je potem bolje razmišljat v smeri kakih mikrorouterjev. Pri tem modulu je predvsem luštno da je zadeva miniaturna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
b0ha
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Nov 2012 23:44
Prispevkov: 33
Aktiv.: 0.24
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2014 10:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali je še kdo kupil modul brez antene na PCB-ju ? Zanima me kakšno anteno se lahko poveže nanj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KrEn
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Sep 2009 8:55
Prispevkov: 180
Aktiv.: 1.01
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2014 6:07 pm    Naslov sporočila:  SITUACIJA OKOLI ESP8266 Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
da malo osvezim temo in sceno okoli ESP8266.

Modul je dobro razburkal sceno okoli WIFI komunikacije in IOT.
Žal pa je modul zelo hroščat firmware, pa tudi izdelki neodvinsih programerjev so
bili zelo nestabilni.

Sedaj pa je proizvajalec izdal firmware, ki deluje stabilno.
Edino z AP je problem, ker mora imeti ime dolgo 10 crk.
To je edina pripomba, ki sem jo opazil pri mojem testiranju.

lp
KrEn
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.21
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2014 6:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

KrEn, super se sliši.

Lahko testiraš kaj se zgodi, če modul prejme več kot 1 zahtevo (server) hkrati?
Ali se zadeva podre ali obstane?

Sem videl njihov Github, kjer je vse objavljeno, pa se mi zdi da še vedno ni stabilno kot bi človek pričakoval. Testiral sem prejšnji teden.

_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.61

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2014 9:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem tudi prejšnji teden testiral z firmware 9.2.2, ki omogoča spreminjanje baudrate na serijskih vratih. Kar mi ni všeč, je to, da ta firmware (in predhodni) v določenih scenarijih ne vrne odgovora, ampak se nekako zacikla. Ob ponovnem pošiljanju komade vrne odgovor "Busy" in ostane busy za vedno. Na komando AT+RST vrne prav tako busy. Edino kar pomaga, je hard reset, zaradi česar pa začasno izgubi povezavo. To je po moje največja hiba tega firmwareja.
Ali se v novem firmwareju dogaja podobno?

_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.21
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2014 11:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Matjaž, nov firmware ima kar nekaj sprememb, ena izmed njih je tudi kako interpretirati, da je nova povezava aktivna.
Včasih nekako "Link" beseda, sedaj pa "Connect,1" kar pomeni povezava na "vratih" 1.

Firmware najdeš tukaj.
Če ne veš kako se naredi nadgradnja, je program na voljo tukaj z opisom, .bin datoteke pa na povezavi zgoraj v mapi "bin".

Mene moti pa tudi dejstvo, da ima zadeva "samo" 2kB pomnilnika namenjena za podatke.
2kB za spletno stran (izvorno kodo) je izredno malo. Zato je potrebno stran po kosih pošiljat, kar pa traja preko UART povezave na recimo 115200 baud. Poizkušal sem testirat na 0.9.2.2 z 9xx kbaud, pa zadeva ni delovala (z FTDI čipom).

Zunaj je tudi nova serija samih čipov, ESP8266EX, mogoče delujejo kaj boljše.
Tudi modulčkov kot takih (PCB verzij) je zunaj vsaj ene 12 na voljo.

_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mujo
Član
Član



Pridružen-a: Ned 02 Jan 2005 19:24
Prispevkov: 722
Aktiv.: 3.24
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2014 11:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je torej ta čip postal uporaben (=lahko ga vklopim in pozabim na njega), ali je še zmeraj samo za igračkanje (=2x na uro reset)?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 2 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group