www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kako najti zaposlitev iz področja elektronike kot začetnik?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Borza dela
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5334
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 18, 2014 9:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Darki je napisal/a:
Dejstvo je da danes mladi po 30+ letu nimajo nobenih možnosti.


"Mladi" po 30+ niti nis(m)o več tako mladi ... No, pravijo, da je med 30 in 40 čas, da se človek specializira, med 40 in 50 pa da mastno služi ... (heh, se tolažim Smile )

Glede "konkretne podpore" med študijem smo večinoma delali razna študentska dela: nekateri pač v "svoji" branži, drugi so prodajali Herbalife (in od tega imeli precej večjo plačo). Pač - odločitev posameznika. Ampak na dolgi rok mi ni žal, da sem lotal in programiral Wink

LP, g

p.s. Ko vsi jamrajo, moram res pohvaliti mojega "vajenca", s katerim sva se srečala na sejmu v Celju in ki je končal srednjo strojno šolo, a se je vpisal na elektro faks in mi je potožil, da z elektroniko nima nobenih izkušenj. Je prosil, če bi lahko med počitnicami prišel, da bi se kaj naučil (samoiniciativa, niso mu tega rekli v šoli - to šteje!)
Prvi dan je lotal 0603, drugi dan TQFP, vmes študiral osnove elektrotehnike (kljub temu, da so predmet v šoli sicer imeli, nekega konkretnega znanja od tam ni bilo) in branje datasheetov in v drugem tednu že zrisal svoje prvo vezje. Tretji teden je poba programiral in zadnja tedna na kmetiji že praktično uporablja izdelek, ki ga je sam zasnoval, izdelal ter sprogramiral.

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 18, 2014 9:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.27
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 18, 2014 9:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Darki je napisal/a:
hahahahah ja če bi bil tako BAD potem res ne bi znal niti razlikovati kapacitivnosti od induktivnosti, kaj šele maxwellove enačbe izpisati.. res sem neumen!!! Da ne govorim o modeliranju magnetnih pojavov z numeričnimi metodami. KAJ JE PA TO??? OOOoooooooo

Šele, ko začneš reševati resnične probleme, se zaveš, kako zelo omejeno je tvoje znanje.
Nekateri, žal, nikoli ne pridejo do tega spoznanja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Darki
Član
Član



Pridružen-a: Ned 17 Jan 2010 20:05
Prispevkov: 118
Aktiv.: 0.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2014 8:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

...samo potrebno je mladim dati da rešujejo resnične probleme... Not talking
_________________
What's the difference between BAD and VERY GOOD electrical engineer?
Ofcourse, their HAIR!!! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75303.27

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2014 8:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Darki
Član
Član



Pridružen-a: Ned 17 Jan 2010 20:05
Prispevkov: 118
Aktiv.: 0.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2014 8:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

..tole je kontra produktivno, bokje da se posvetim svoji strasti - elektroniki, darki out....
_________________
What's the difference between BAD and VERY GOOD electrical engineer?
Ofcourse, their HAIR!!! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Darki
Član
Član



Pridružen-a: Ned 17 Jan 2010 20:05
Prispevkov: 118
Aktiv.: 0.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2014 8:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

..in seljenju...
_________________
What's the difference between BAD and VERY GOOD electrical engineer?
Ofcourse, their HAIR!!! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
psevdonim
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Sep 2006 21:42
Prispevkov: 3370
Aktiv.: 15.75
Kraj: slo

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2014 9:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
..in seljenju...
če se ti zdi, da si sposoben živeti in PREživeti v tujini, potem v SLO samo zapravljaš čas, ker ne bo nikoli bolje, ker je značaj naroda takšen. Že večkrat na TV obravnavana primerjava med avstrijsko in slovensko lesno industrijo - zakaj so oni uspešni, naša pa propada ? Oni se združujejo, da jim vsem gre bolje. Pri nas pa če boš ti crknil, bo šlo meni bolje.
_________________
___
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marko
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Jan 2004 15:14
Prispevkov: 755
Aktiv.: 3.39

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2014 9:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Kroko mogoče pa prepočasi delaš Wink

Hec.. Smile

Tale tema je kar dobro zašla. Jaz se strinjam z vsemi tu, ampak je vseeno treba vedeti, da nimajo vsi istih pogojev za uspeh. Zakaj nekdo pri 30-ih šele začne resno razmišljati o neki strokovni stroki ne vem, dejstvo pa je, da je precej na slabšem in da se mora tak potruditi nekajkrat več, kot nekdo po faksu. Vsako podjetje (če že želi uvajati začetnika) raje vzame neizkušenega 20-letnika, kot pa neizkušenega 30 letnika. Žal, treba je vseeno razumeti tudi delodajalca.
Prav tako so tudi časi danes precej drugačni, kot so bili ko sem jaz začenjal. Treba je imeti srečo in se na pravem mestu pojaviti ob pravem času. To je sedaj težje, kot je bilo včasih. Včasih je imelo več podjetij budget za začetnika, ki so ga lahko nekaj let uvajali na plečih drugih.

Jaz želim vsem iskalcem zaposlitve čimveč sreče pri iskanju. Moj predlog bi bil direkten stik s podjetjem. Po emailu so vsi ljudje enaki, brezosebni.. v živo pa se boš lahko nekomu zdel zanimiv in ti bo dal priložnost. Je pa za to imeti treba jajca, kar jih je treba dobit, če žeiš uspet Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 11.97
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2014 9:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Berem in berem, pa ne dojamem.
@Darki, praviš da si diplomiral pri 29 letih, koliko časa je potem trajal tvoj študij? To je čisto preprosto vprašanje. Potem, sedaj si "mlad" 30+, te smem vprašati, kako si se preživel do sedaj?
Saj ne, da mečem vse v isti koš, ampak pri mojih teh letih, je bil moj sin star že 8 let, ta je sedaj zaradi slabih razmer v SLO v tujini, jamral je leto dve, spokal in sedaj je že dve leti tam. Cool
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Darki
Član
Član



Pridružen-a: Ned 17 Jan 2010 20:05
Prispevkov: 118
Aktiv.: 0.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2014 10:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Berem in berem, pa ne dojamem.
@Darki, praviš da si diplomiral pri 29 letih, koliko časa je potem trajal tvoj študij? To je čisto preprosto vprašanje. Potem, sedaj si "mlad" 30+, te smem vprašati, kako si se preživel do sedaj?
Saj ne, da mečem vse v isti koš, ampak pri mojih teh letih, je bil moj sin star že 8 let, ta je sedaj zaradi slabih razmer v SLO v tujini, jamral je leto dve, spokal in sedaj je že dve leti tam.


Parazitiral na mami + socialo prejemam - v kratkem moje preživljanje do zdaj. Prejemal pokojnino do 26 leta po očetovi smrti.

Študij je dlje časa trajal zaradi neodločenega stališča - vztrajati na faksu FE ali iskati kaj drugega je bilo vprašanje - na koncu se odločil da končam FE in vidim da sem se odločil napačno. Nič dobrega, čas je da iščem novo živlljenje nekje popolnoma drugje. Čakam da naberem za karto v eni smeri, pot še ni začrtana in ne oziram se več nazaj. Sem samski, brez prihodnosti in vse kar imam je diploma na kateri piše da sem nekdo in obenem nihče. Samozavest popolnoma uničena.

_________________
What's the difference between BAD and VERY GOOD electrical engineer?
Ofcourse, their HAIR!!! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
navigator
Član
Član



Pridružen-a: Tor 26 Feb 2013 21:15
Prispevkov: 32
Aktiv.: 0.24

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2014 6:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Darki je napisal/a:
...samo potrebno je mladim dati da rešujejo resnične probleme... Not talking


Ja, saj imaš za rešit en resničen problem, ta da si najdeš službo. Tu boš sebi najprej lahko dokazal, da si sposoben.
Saj z diplomo iz FE ni nujno da delaš v razvoju, kjer res rabiš ogromno znanja in izkušenj, za začetek lahko delaš v vzdrževanju, prodaji, nabavi, organizacji proizvodnje,...
Potem ko ti bo tukaj uspelo in boš imel nekaj izkušenj pa le hitro v tujino delat za boljšo plačo, ker v Sloveniji na res slabo kaže.

Je pa res da delodajalci potrebujajo razvojnike s prakso in znanjem, ki lahko takoj dajo rezultate. Pa še potem se je treba veliko učiti in to doma, delati pa v službi. V podjetjih ni časa, da bi te par let učili in se ukvarjali s tabo. Podjetja so v konkurenčnem boju in morajo učinkovito delati in preživeti.

Če ti pri nas ne bo uspelo ti v tujini tudi ne bo. Morda te bo kdo za probo celo zaposlil, potem ko bo videl da zanj nisi dovolj učinkovit pa te bo hitro odslovil, kar je zunaj zelo preprosto in še bolj ti bo padla samozavest,...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75303.26

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2014 6:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.88
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2014 7:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekje boš moral začet, če si bil smer elektornika si poglej to temo.
http://www.elektronik.si/phpBB2/viewtopic.php?t=32593

Če prav sem videl že lepo narejena vezja ljudi, ki so se od tu naučili in sploh niso bili na elektro faksu. Za začetek začni pri delanju na praktičnih zadevah. Dizajn vezij(zgoraj) programiranje(arduino) mogoče celo kak FPGA če si bolj programersko nadarjen.

Pa sem nekdo, ki je delal v razvoju po 1tednu na firmi preden sem sploh imel diplomo - samo na bazi izkušenj iz hobi projektov, nekje začni in, ko prideš do problemov vprašaj tukaj, da zveš kako jih odpraviti.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Profesor Einstein
Član
Član



Pridružen-a: Ned 24 Sep 2006 0:13
Prispevkov: 1423
Aktiv.: 6.65
Kraj: Rogaška Sl.

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 19, 2014 9:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

*
Prinesite na piknik čimveč elektronike z industrije, da bo podmladek lahko razširil svoje obzorje.

Vsi namreč nimajo dostopa do več ton opreme letno.

_________________
--
"Če bi volitve kaj pomagale, bi jih prepovedali." (Mark Twain)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Borza dela Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 4 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group