www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Napaka pri pošiljanju sporočila
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2014 7:35 am    Naslov sporočila:  Napaka pri pošiljanju sporočila Odgovori s citatom

Ali samo meni zadnje dni večkrat izpiše spodnjo napako?

Citiram:
Ran into problems sending Mail. Response: 550 5.1.1 : Recipient address rejected: siol.net


Sporočilo vseeno pošlje... problem očitno ni vezan na mojega ponudnika, ker preko 3G omrežja tudi izpiše to napako, ne samo od doma...

?? Question Think
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
glavič
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Maj 2004 23:12
Prispevkov: 321
Aktiv.: 1.44
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2014 12:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To pošiljaš e-mail? Na katero domeno? Ti poslani e-mail vrne s to napako?
Kdaj in kje točno izpiše napako?
Lahko več informacij? Namreč ne vem točno kaj počneš da dobiš to napako.

Namreč, "Response 550 5.1.1" ponavadi pomeni, da uporabnik ne obstaja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galjotj
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Nov 2012 15:08
Prispevkov: 231
Aktiv.: 1.66
Kraj: Zgornji Brnik

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2014 12:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ob dveh poslanih mojih postih je bilo tako in sta se sicer objavila, a brez pripetih slik Confused?

Sliki sem potem dodal naknadno pri ponovnem urejanju in je potem šlo BP.

Janez

_________________
Pa sam programirat sem hotu!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2014 12:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glavič--> to izpiše pri objavi sporočila na forumu, ko odgovorim. Lahko pa bi bilo da ima kateri od članov, ki spremlja temo neveljaven e-naslov...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
glavič
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Maj 2004 23:12
Prispevkov: 321
Aktiv.: 1.44
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2014 12:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Glavič--> to izpiše pri objavi sporočila na forumu, ko odgovorim. Lahko pa bi bilo da ima kateri od članov, ki spremlja temo neveljaven e-naslov...

Nevem kako deluje phpBB2 forum, vendar je "550 5.1.1" tipičen response code da uporabnik na zahtevani domeni ne obstaja (bounced email response). Torej je verjetno to napaka.
Ni mi samo jasno zakaj phpBB2 deluje tako, da takoj ob odgovoru pošilja e-maile, in da napake celo sporoči uporabniku; namreč bilo bi smiselno da to nalogo opravlja background proces.

Npr. response "552 5.2.2" je znak, da pošiljaš prevelik e-mail, ali da ima uporabnik polno zaseden mailbox.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2014 2:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Darko, jaz sem takoj za. Kdor ne vpiše veljavnega naslova, nima dobrih namenov in moje mnenje je da takih forum ne rabi...ne vem, zakaj bi se moral skrivati, če so nameni dobri.
No, dva- ali tridnevni rok bi mogoče lahko dal, da "pošteni" uredijo svoje naslove... mogoče se je kdo "zatipkal" Whistle
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
glavič
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Maj 2004 23:12
Prispevkov: 321
Aktiv.: 1.44
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2014 2:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Stvar tega, da se uporabnika, ki nima veljavnega naslova preprosto deaktivira. Potem bo vse v redu, pa še vsak bo pazil kaj vpiše v svoj profil.

A začnem izvajati ?
Lahko to narediš avtomatsko na mesečni/kvartalni ravni? Jaz bi deaktiviral tudi polne mailboxe, namreč ni mi jasno kaj počnejo uporabniki s svojimi polnimi gmail.com računi...

protoncek je napisal/a:
Darko, jaz sem takoj za. Kdor ne vpiše veljavnega naslova, nima dobrih namenov in moje mnenje je da takih forum ne rabi...ne vem, zakaj bi se moral skrivati, če so nameni dobri.
No, dva- ali tridnevni rok bi mogoče lahko dal, da "pošteni" uredijo svoje naslove... mogoče se je kdo "zatipkal" Whistle
Nevem kako je ob registraciji, vendar ali se ne pošlje potrditev na uporabnikov email, da se mu račun sploh aktivira?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2014 8:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Darko, jaz sem takoj za. Kdor ne vpiše veljavnega naslova, nima dobrih namenov in moje mnenje je da takih forum ne rabi...ne vem, zakaj bi se moral skrivati, če so nameni dobri.
No, dva- ali tridnevni rok bi mogoče lahko dal, da "pošteni" uredijo svoje naslove... mogoče se je kdo "zatipkal" Whistle


Tematika ima že dolgo brado. Če pobrskate par let nazaj po tem podforumu boste našli kar nekaj objav na to temo. Precej takih pacientov sem že pometal dol, se pa še vedno najdejo mail-i kot naprimer :

Koda:
<elos@mail386.com>: connect to mail386.com[69.43.161.204]:25: Connection refused

<zigavucic@hotmail.com>: host mx2.hotmail.com[65.55.37.104] said: 550 Requested action not taken: mailbox unavailable (in reply to RCPT TO command)

<flybutter.s@gmail.com>: host gmail-smtp-in.l.google.com[173.194.71.27] said: 550-5.1.1 The email account that you tried to reach does not exist. Please try 550-5.1.1 double-checking the recipient's email address for typos or 550-5.1.1 unnecessary spaces. Learn more at 550 5.1.1


Torej ... VolkD tule ne rabiš naredit nič, ker periodično zaradi čiščenja svojega mailbox-a to že leta počnem sam. Btw. ... tudi v bodoče bom ... pa tudi poskrbel za to, da se tak ne bo ravno na enostaven način pojavil nazaj. In ... ne, nobenih "prehodnih" rokov v bodoče ne bom dajal. Ko se mi bo v nabiralniku pojavilo tovrstno sporočilo, tak uporabnik leti.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
galjotj
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Nov 2012 15:08
Prispevkov: 231
Aktiv.: 1.66
Kraj: Zgornji Brnik

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2014 9:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, preden resno začnete "lov na čarovnice" bi še nekaj pripomnil.

Imam že lep čas enak in povsem delujoč email naslov v profilu in je dodajanje postov do včeraj delovalo povsem BP(če sem prav razumel "problem").

Včeraj zvečer pa celo nekaj časa forum ni deloval in je javljajo nek php problem z bazo (si nisem točno zapomnil).

Mogoče vseeno obstajajo kakšne težave čisto tehnične narave.

Sem pa v internet priključen preko T-2.

Janez

_________________
Pa sam programirat sem hotu!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glavič
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Maj 2004 23:12
Prispevkov: 321
Aktiv.: 1.44
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2014 10:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za začetek se lahko blokira vse uporabnike, pri katerih email domene nimajo MX recordov...
Koda:
[root@x /tmp]# nslookup -type=mx mail386.com
Non-authoritative answer:
*** Can't find mail386.com: No answer

[root@x /tmp]# nslookup -type=mx email.si
Non-authoritative answer:
*** Can't find email.si: No answer


Primer domene z MX zapisom:
Koda:
[root@x /tmp]# nslookup -type=mx elektronik.si
Non-authoritative answer:
elektronik.si   mail exchanger = 10 mailhub.siol.net.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.05

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 09, 2014 12:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

glavič je napisal/a:
Za začetek se lahko blokira vse uporabnike, pri katerih email domene nimajo MX recordov...
Iz čiste radovednosti me zanima samo, kako lahko blokiran uporabnik nastavi veljaven e-naslov, če ima blokiran dostop na forum.

Ali se ne da nastaviti preusmeritve ob prijavi, da "nepoboljšljive uporabnike" preusmeri na urejanje profila?

Ali pa se v zanki pošlje prijazen pozdrav (v večih jezikih) vsem članom foruma, preveri odgovore, nato pa namesto neveljavnih mailov notri vpiše veljaven naslov toni.veljavenAgmail... , ki samodejno briše vsa prejeta sporočila in "ne teži" s 550... .

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.57
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 09, 2014 1:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

glavič je napisal/a:
Nevem kako je ob registraciji, vendar ali se ne pošlje potrditev na uporabnikov email, da se mu račun sploh aktivira?

+1

igo je napisal/a:
... Iz čiste radovednosti me zanima samo, kako lahko blokiran uporabnik nastavi veljaven e-naslov, če ima blokiran dostop na forum... .

+1

Tole dvoje tudi mene zanima.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glavič
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Maj 2004 23:12
Prispevkov: 321
Aktiv.: 1.44
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 09, 2014 6:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

--- podvojen post ---

Nazadnje urejal/a glavič Pet Okt 10, 2014 6:27 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glavič
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Maj 2004 23:12
Prispevkov: 321
Aktiv.: 1.44
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 09, 2014 6:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

igo je napisal/a:
Iz čiste radovednosti me zanima samo, kako lahko blokiran uporabnik nastavi veljaven e-naslov, če ima blokiran dostop na forum.

Ali se ne da nastaviti preusmeritve ob prijavi, da "nepoboljšljive uporabnike" preusmeri na urejanje profila?
Nebi imel blokiran dostop do foruma (IP ban ali kaj podobnega), temveč bi imel blokiran uporabniški profil. Kako bi ga ponovno od-blokiral/aktiviral je pa verjetno več rešitev. Eno ste predstavili že vi, namreč ko se prijavi v profil, se z njem enostavno ne da nič početi, razen popraviti podatke v profilu. Uporabnik spremeni email, ga potrdi, in profil je ponovno aktiviran. Rešitev je več, ne vem pa kdo je tu odgovoren da realizira te zadeve/želje Smile

Ni pa to edini problem na tem forumu: forum je počasen; iskalnik je slab in zelo počasen; včasih mi priponke povleče brez končnice v datoteki; ko kliknem na priponko do katere nimam dostopa me vrže na začetno stran foruma; itd. Vendar verjetno je bilo to že vse omenjeno večkrat.


Nazadnje urejal/a glavič Pet Okt 10, 2014 6:25 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 10, 2014 3:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Včeraj je pa strežnik doživel šok, kajne? Do nedavnega je bil nedosegljiv ( could not connect to database....)... Whistle
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group