www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Expander za arduino?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bajdec
Član
Član



Pridružen-a: Čet 12 Nov 2009 19:56
Prispevkov: 287
Aktiv.: 1.63
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 11, 2014 9:31 am    Naslov sporočila:  Expander za arduino? Odgovori s citatom

Živjo,

torej situacija je takšna: v sobi sem zamenjal navadna stikala za vklop luči s tipkami in jih zvezal na arduino ter naprej na releje. Ker pa imajo te tipke možnost osvetlitve, pa mogoče bi kdaj v prihodnosti rad to zadevo še dogradil, me zanima, če obstaja kak port expander za arduino s komunikacijo po 1 žici? Namreč do tipk ne morem speljat novega kabla, ker kabel ni speljan po ceveh, uspelo pa mi je speljati UTP kabel do doze, v kateri je bilo prej povezano stikalo. Torej, vse skupaj mi zaenkrat deluje brez težav, me pa zanima če lahko dobim nekje IO expander, ki potrebuje 1 žico za komunikacijo + napajanje, da bi ga zmontiral v dozo zraven tipk. Potreboval pa bi 2 izhoda (2x LED) ter nekaj vhodov, trenutno rabim samo 2, ampak če bi jih bilo več, ne bi bilo slabo.

Lp
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.52
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 11, 2014 5:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Menim da bi problem najlažje rešil z 1Wire serijsko številko (DS1990).
S stikalom na vodilo vklopiš DS1990, z Arduino-tom pa samo preverjaš kateri 1Wire element je prisoten na vodilu in ustrezno ukrepaš.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.03
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 14, 2014 4:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz često na tipko vežem tudi led diodo:



Px.y --- 100Ohm --- Tipka na maso in led z preuporom na plus

Seveda je potrebno vedno, predno odtipavam tipko na Px.y dati port Px.y na high.
Ko ne odtipavam tipke pa dam port Px.y na tisto vrednost, ki določa stanje led diodo

_________________
Prepričan sem, da je inteligentnih bitij v vesolju veliko. A ker so inteligenta, se nam nočejo prikazati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 73 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group