www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Nečlani: Članarina in Prijatelji
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2014 5:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

igor_k je napisal/a:
Da ne ostanem samo pri besedah, bom prvi, ki bo prispeval v ta namen in bom Darkotu (osebno, ne kot članarino!!!) nakazal znesek letne članarine, čeprav CNC-ja ne rabim in tudi član nisem in ne bom. Če se on tega ne zasluži, potem pa naj gre ta naša družba upm.

igor_k je napisal/a:
Sicer nisem član društva zaradi nekih principov, ampak si bom drznil vseeno nekaj napisati na to temo.

Raje se včlani. Bom nekajkrat bolj vesel. Preglej še enkrat, če tvoji principi res veljajo tudi za društvo kakršno hočem da je naše.

igor_k je napisal/a:
Če si predsednik tega društva ne zasluži, da dobi neko ....
Hehe, sem samo tajnik. Ampak to sploh ni pomembno.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
igor_k
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Jul 2004 11:44
Prispevkov: 992
Aktiv.: 4.47
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2014 5:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Darko, kar sem rekel sem rekel, sem že nakazal na tvoj račun.

Če se bom želel včlaniti, potem bom plačal članarino.

Meni se zdi, da si predsednik, tajnik in blagajnik. Vsekakor si motor tega društva.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor_k
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Jul 2004 11:44
Prispevkov: 992
Aktiv.: 4.47
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2014 5:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se opravičujem, tema CNC me ne zanima najbolj in nisem opazil, da je Boris že imel predlog, da naročniki plačajo 1% zraven. Torej je bil Boris vseeno prvi, ki se je spomnil na Darkota.
Bravo, Boris, to je najbolj elegantno, vsak da nekaj malega zraven, Kroko pa naredi en kos več.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2014 5:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ker sem ravno v fazi ustanavljanja nekega društva in imam polno glavo zakonov in problemov.

Prečitajte si Zakon o društvih
Prečitajte si Statut društva elektronikov - 7člen

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75555.64

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2014 5:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor_k
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Jul 2004 11:44
Prispevkov: 992
Aktiv.: 4.47
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 21, 2014 6:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj, tako je v naši državi. Ko hočeš pomagati, potem moraš sto členov nekega zakona prebrati. Nimam časa za zakone, itak vem, da zadeva legalno ni izvedljiva na ta način.
Lahko pa vsak pri prevzemu cnc nekaj prispeva za Darkota v gotovini. Vseeno mislim, da jih veliko želi pomagati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 22, 2014 6:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ker se tudi v temi o Borisovem predlogu ne morem oglasiti, se bom pa zopet tukaj. Tudi jaz podpiram podpiram ta predlog in bi nakazal "članarino" za to, da najzaslužnejši član dobi CNC. Če mi kdo na ZS da številko TR
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75555.64

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 22, 2014 8:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Hector1
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Feb 2012 11:54
Prispevkov: 98
Aktiv.: 0.67
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2014 2:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ker se mi zdi strojček zanimiv (sploh ko sem pogledal predstavitev) in bi ga rad videl v svoji delavnici me zanima: Bo na voljo kasneje tudi komercjalno za tiste, ki smo malce pozni in niti nismo člani društva? (samo DA ali NE, brez ČE) Question
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SkunkyLee
Član
Član



Pridružen-a: Čet 12 Feb 2009 16:59
Prispevkov: 198
Aktiv.: 1.08
Kraj: Maribor, Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2014 4:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čeprav letos nisem član društva, se mi dozdeva da NE, saj društvo ne sme sodelovati v nobenih komercialnih dejavnostih.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2014 4:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vidim razloga, da se ne bi CNC, tako kot 3Dp, komercialno tržil s strani enega glavnih (oz. pri CNC takorekoč edinega).
Le da zadeva ne bo imela več povezave z Društvom, pa cena bo zato najbrž blizu dvakratnika, tako kot je v primeru 3Dp ugotovil Pernat tukaj .
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
potepenc
Član
Član



Pridružen-a: Ned 29 Sep 2013 19:20
Prispevkov: 71
Aktiv.: 0.56
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2014 10:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred davnimi leti sem bil včlanjen v različna društva v različnih časovnih obdobjih, tudi za časa Jugoslavije. V tistih časih so bile članarine zelo nizke in so bile večinoma namenjene za plačilo najema prostorov, kurjave, elektrike, če le teh ni omogočila krajevna skupnost ali občina. Stroški so bili večinoma nizki, zato so se sredstva večinoma porabila za nakup različne opreme. V primeru, da je bila oprema donirana, so sredstva ostajala in so se porabila za kakšen piknik, izlet in podobno.
Vse to je bilo videti odlično, tudi dostop do opreme naj bi imeli vsi člani, ampak v resnici ni bilo tako. Dostop do opreme so imeli le tisti pri koritu, večinoma pa oprema sploh ni bila v prostorih društva, pač pa doma pri osebah, ki so bili glavni, tako da se je pogosto izkazalo, da so tiste osebe opremo lepo uporabljali za lastne namene.
Ko mi je bilo enkrat dovolj, sem članstva opustil in se odločil, da se ne včlanim v nobeno društvo več, pa naj bo videti še tako lepo.

Čeprav se v društvo elektronikov ne nameravam včlaniti, imam nekaj vprašanj, mogoče bi to zanimalo še koga. članstvo v društvu elektronikov me ne zanima, ker sem energetik in se z elektroniko ukvarjam le za hobi in za lastne potrebe in storitev društva ne potrebujem. Zaradi slabih izkušenj v preteklosti, se izogibam takšnih in drugačnih skupnosti. Ker imam do penzije le še nekaj let, bom kmalu imel več časa, mogoče se bo takrat moje mnenje spremenilo, do takrat pa o tem nimam časa niti razmišljati.

Ugibam, da gre v primeru društva elektronikov članarina prav tako za plačevanje stroškov, ki jih povzroči delovanje in obstoj društva. Ali obstajajo prostori društva ne vem, se nisem informiral, mogoče zanima ostale nečlane in člane. Ali obstajajo prostori društva in kje? So prostori najeti in kakšni so stroški? Ali je v prostorih, če obstajajo, kaj opreme, ki bi jo lahko uporabili člani, s tem mislim razne merilne inštrumente in aparature, orodja, stroje, naprave. Če je članov veliko in je članarina 30€ se nabere kar precej denarja in za ta znesek se v nekaj letih lahko kupi precej opreme. Če oprema ne obstaja, potem se denar ni porabil ali so sredstva porabljena za financiranje in popuste pri skupinskih projektih? Ali je to v skladu z zakonodajo, da se sredstva ne vračajo članom?

Mislim da je normalno, da ljudje za vplačano članarino ali prispevke nekaj pričakujejo v nadomestilo, še posebej dandanes, ko so nekateri prisiljeni gledat na vsak manjši izdatek. Lepo je videti, da še vedno obstajajo ljudje, ki čutijo pripadnost in vplačajo članarino samo zato, ker se jim zdi to v redu in ne pričakujejo nič v zameno. Če nekateri člani društva namenijo ogromno ur prostovoljnega in neplačanega dela za delovanje društva, potem s tem razumem, da niso plačani, saj to ni nikjer razvidno, verjetno tega zakonodaja niti ne dopušča. Vprašanja sem postavil zato, ker je toliko napisanega na to temo in nikjer ne najdem odgovora.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2014 12:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No lepo. Krasno si impementiral svoje slabe izkušnje iz preteklosti naravnost v Društvo elektronikov Slovenije, kamor se sicer ne nameravaš včlaniti, še več, nisi se niti pozanimal kaj društvo počne, niti kaj imajo člani od vsega tega. Kljub temu si izpostavil kup vprašanj.

Jaz temu lahko rečem le netenje ognja.

Če koga zanimajo detalji finančnega poslovanja društva, potem ima kot član društva pravico videti zaključni račun in vso spremljajočo dokumentacijo. Skupščina društva je javna in nanjo lahko pride kdorkoli. Ko sem na skupščini v lanskem (mogoče je bilo pa predlani) prebral poročilo dela, so se nekateri začeli presedat in so mi jasno dali vedeti, da sem predolg. V resnici sem samo našteval. Mislim, da je trajalo kake 25 min.
Praviš, da si še aktiven in zaposlen. Sestavi poročilo svojega dela in poglej, če lahko 25 min naštevaš stvari, ki si jih naredil.

Kot tajnik pa lahko na kratko odgovorim na nekaj vprašanj, ki pa so večini tako in tako poznana:
°Društvo nima svojih prostorov, ker jih ne potrebuje.
°Za vse svoje dejavnosti ( delavnice, predavanja, izobraževanje, izobraževanje mladih) prostore najema. To je vsekakor ceneje, kot pa imeti svoj prostor. Še posebej zato, ker so člani društva širom Slovenije in bi večina bila do takega prostora preveč oddaljena, da bi lahko prihajali.
°Društvo nima svojega instrumentarija. Imeli smo namen kupiti projektor, a smo ugotovili, da tudi to nima smisla, ker imajo vsi prostori, kjer gostujemo ta pripomoček že na razpolago.
°Pri delavnicah, ki jih društvo prireja je tako, da opremo za spajkanje in ročno orodje prinese s seboj vsak sam. Organizator delavnice pa poskrbi za dodatno opremo. Ta je običajno privatna last organizatorja ali pa koga od udeležencev. Izjemoma si opremo lahko tudi sposodimo na FE.

Sredstva iz članarin se v celoti porabijo izključno za delovanje društva. Ker vidim, da nekoga skrbi višek denarja, naj povem, da ga ni. Brez denarja se sicer ne da, a z njim je še težje. Ker poznam probleme društev iz preteklosti skrbimo, da takih sredstev ni. Preprosto zato, ker če bi bila, bi imel vsak svojo idejo kako jih porabiti in to je ponavadi začetek konca društva.
Ker zdaj nočem na pamet govoriti za kaj vse se porabi denar iz članarin bom številke raje preskočil. Vem le, da mi nebi bilo problem dobiti finančne vire, če bi se le našel kdo, ki bi bil pripravljen delati, do te mere, da se ta denar tudi porabi za skupno dobro. Ker se tak še ni javil, raje ostajamo pri tem, kar imamo in pri tem kar zmoremo.
Lahko na hitro omenim nekaj stvari za katere vem, da predstavljajo strošek.
- računovodstvo
- najem prostorov FE (posredno preko pogodbe).
- najem drugih prostorov
- stroški organizacije poletnega tabora mladih elektronikov
- poštni stroški
- pisarniški stroški ( tu gre največ za kuverte za pošiljanje tiskanin, papir)
- organizacija predavanj.
- organizacija delavnic.
- organizacija in priprava kit kompletov.
- stroški izdelave izkaznic,...
- nekaj bremenitve je tudi s tem, kar člani naročijo, a potem ne plačajo in prevzamejo. To potem čaka na nekoga drugega in veže sredstva ( porablja tudi prostor, predvsem moj).
Stroškov je veliko, včasih sem pazil celo na to, da sem kuverte v katerih pošiljamo članom stvari, uporabil večkrat. Člani pa so mi na piknikih, srečanjih, ... kuverte vračali.

Verjetno sem precej tega izpustil, ker nisem gledal po papirjih, temveč pisal popolnoma na pamet.

potepenc je napisal/a:
Ali je to v skladu z zakonodajo, da se sredstva ne vračajo članom?
Sredstva, ki koncem leta ostanejo na TRR so evidentirana in se po zakonu prenesejo v naslednje poslovno leto.

potepenc je napisal/a:
Mislim da je normalno, da ljudje za vplačano članarino ali prispevke nekaj pričakujejo v nadomestilo, še posebej dandanes, ko so nekateri prisiljeni gledat na vsak manjši izdatek. Lepo je videti, da še vedno obstajajo ljudje, ki čutijo pripadnost in vplačajo članarino samo zato, ker se jim zdi to v redu in ne pričakujejo nič v zameno.
Mislim, da ljudje za članarino društvu dobijo krepko več kot nič. Ker živimo v svetu, ker je sistem daj/dam še kako pomemben, je porast članov v letošnjem letu več kot zadosten dokaz, da so ljudje z delom društva zadovoljni. Sicer pa naj to povedo sami. Ni razloga, da bi govoril v njihovem imenu ( ne jaz, ne ti).

potepenc je napisal/a:
Če nekateri člani društva namenijo ogromno ur prostovoljnega in neplačanega dela za delovanje društva, potem s tem razumem, da niso plačani,....
Dobro razumeš. Nihče v društvu za svoje delo ni plačan. Vsi vse počnemo povsem voluntersko in prostovoljno. In ne samo to. Društvo izdaja revijo, kjer tudi avtoji ne dobijo avtorskega honorarja. Temu primerna je tudi cena revije - natanko 0€. Revija je omogočena tudi tistim, ki v društvo ne plačajo članarine. In z njo so zadovoljni tudi nečlani (da ne bomo offtopic).

Prejle sem pa nekaj pozabil. Vsa predavanja, ki jih društvo organizira so posneta in dostopna na internetu vsem članom in nečlanom. Vsi posnetki se delajo z osebno in/ali najeto opremo. Nabavili pa smo v te namene brezžični mikrofon, zato, da dvignemo kvaliteto posnetkov, saj je bilo sprva, ko tega nismo imeli, bolj slišati škripanje stolov, kot predavatelja. To je edina oprema, ki jo ima društvo.

potepenc je napisal/a:
.....saj to ni nikjer razvidno, verjetno tega zakonodaja niti ne dopušča.
Tale je pa malo bosa. Zakonodaja dejansko dopušča, da društvo plača storitve tako članom društva, kot tudi zunanjim sodelavcem.
Zunanjim sodelavcem smo vse storitve do sedaj plačali na podlagi izdanih računov. Člani društva, ki organiziramo dogodke, pa to počnemo brezplačno. To pomeni, da v te namene porabljenega časa društvu ne zaračunavamo. Namensko nisem napisal "izgubljenega časa", ker kolikor mi je poznamo počnemo to vsi, ki to počnemo z velikim veseljem in za nas ta čas ni izgubljen.
Povrne pa društvo ljudem, ki so delali v društvenih akcijah stroške, ki so s tem nastali. Gre se predvsem za kilometrino. Pa še to počnemo racionalno. Primer: delavnica za 3D printer v Mariboru - instruktorji z primorskih krajev so dobili povrnjene kilometre le do mene ( Kačiče-Divača), dalje so se vozili skupaj z mano.

Lahko povem še nekaj. V teh letih sem zaradi čisto preveč dela "na roko" naredil programsko opremo, ki omogoča vodenje društva. Pomaga mi pri vsem. Pri tiskanju nalepk za pošto, pri evidentiranju plačil, pošiljanj, prejetih računov,.....
Med ostalim je mogoče za vsak projekt ( torej za vsak panel - recimo lingva42) videti kdo je dobil kako veliko ploščico in na drugi strani račun za izdelavo tega panela. Prilivi in odlivi se torej vodijo v okviru vsakega projekta posebej. Podatki zaradi svoje narave (zaščita osebnih podatkov) spadajo med zaupne podatke, a jih člani društva na zahtevo lahko vidijo kadarkoli.

potepenc je napisal/a:
... Vprašanja sem postavil zato, ker je toliko napisanega na to temo in nikjer ne najdem odgovora.
Tega nisem povsem razumel. Praviš, da je toliko tega napisanega, a da nisi našel odgovora. Še pred tem omenjaš :
potepenc je napisal/a:
Dostop do opreme so imeli le tisti pri koritu, večinoma pa oprema sploh ni bila v prostorih društva, pač pa doma pri osebah, ki so bili glavni, tako da se je pogosto izkazalo, da so tiste osebe opremo lepo uporabljali za lastne namene.
Ko mi je bilo enkrat dovolj, sem članstva opustil in se odločil, da se ne včlanim v nobeno društvo več, pa naj bo videti še tako lepo.


Vse zgoraj sem pisal zato, da bo vsem jasno, da delamo povsem transparentno in se celotnega delovanja društva ne bojim razgrniti niti v enem samem trenutku pred nikomer. Žal pa v iskrenost namenov potepenc-a močno dvomim.

Vse stvari, ki sem jih tu napisal se tičejo vseh nas, čeprav nekateri niste vedeli vsega, pa so posamezniki vedeli za posamezne stvari in mi lahko to tudi potrdijo.

Če kdo meni, da je potrebno v zvezi s tem odgovoriti še kaj, naj kar vpraša. Mogoče sem kaj spregledal in potepencu nisem dal povsem pravega odgovora, zato prosim, če me dopolnite.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mcride
Član
Član



Pridružen-a: Tor 27 Okt 2009 22:36
Prispevkov: 788
Aktiv.: 4.49
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2014 1:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A se samo meni zdi ali tudi je tako, da se vsak teden odpre podobna tema na podobno tematiko (zakaj,kako, kje, kam....) vedno na koncu pa članarina. ?

Kdor želi naj bo član kdor ne želi pač ne, razprave kaj in kako so brezpredmetne Mad
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slavko p
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2010 22:01
Prispevkov: 151
Aktiv.: 0.90
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2014 6:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Strošek, ki ga Darko ni omenil je tudi vzdrževanje strežnika, saj vsi vemo kako je, če ni dosegljiv.

Lep pozdrav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group