www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

O upravičenosti jokanja presodite sami
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2014 11:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam sem na strani tistih ki menijo, da je nabijanje postov nesmiselno (in se da to rešiti drugače)

(bi bilo bolj smiselno da bi nekaterim članom omejili dnevno količino postov, nekateri glih povsod svoj nos vtaknejo... brez dodane vrednosti za temo...)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kosmaj
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 22:32
Prispevkov: 123
Aktiv.: 0.67
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2014 12:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, ni čist nesmiselno, jaz se naprimer še ene trikrat oglasim, pa bom aktiven Dancing
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2014 12:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

peter_nn je napisal/a:
Tudi sam sem na strani tistih ki menijo, da je nabijanje postov nesmiselno..


Seveda je. In namen tega ni nabijanje postov ampak izmenjava informacij!

Sem že enkrat napisal, pa bom še enkrat: nekdo, ki rabi načrt, je iz tega mogoče sklepat da nekaj zna o elektroniki in se od njega pričakuje, da to znanje deli z drugimi. Če pa nekdo nima pojma in misli samo nabijat poste, potem mu tak načrt ne bi prav nič koristil.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sars
Član
Član



Pridružen-a: Tor 05 Jan 2010 20:40
Prispevkov: 671
Aktiv.: 3.87
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2014 12:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zame so pravila pravila in takšna kot so sem sprejel ob registraciji. To pomeni, da sem jih zavestno sprejel in jih moram upoštevat in se zaradi tega ne obremenjujem.
_________________
Ko misliš, da nimaš sreče v življenju, pomisli na voznike Renaultov. Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2014 12:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Problem je v bistvu samo eden in natanko eden: roke naj dvigne tisti, ki ob registraciji na katerikoli forum v resnici prebere pravila, preden kikne "i agree"
Kdor bo rekel, da jih prebere, se bo zlagal. Ne bom rekel, da to tudi pri meni ni res, ker JE.
...


Da, jaz sem jih prebral! Torej me označuješ za lažnjivca? Mr. Green

Kar se tiče pravil - prav je tako!! Pravila so, če so dobra ali ne mora pa vsak s sabo razčistiti.
Ko pridem k zdravniku čakam v vrsti, ko grem na letalo grem takrat ko je to določeno, ne takrat ko jaz hočem, čeprav bi mi pasalo prej ali pozneje, čez polno črto ne prehitevam, ker se je neki "idiot" spomnil, da je to proti PRAVILOM (zakonu), in tako dalje, da ne zaidemo s teme.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2014 1:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz jih nisem prebral ob registraciji.
Sem pa že pred registracijo spremljal forum in s tem naravnal način sodelovanja.
Prebral sem jih šele ko sem naletel na prvi "problem", vezan na pravila.
Spet, če jih (v drugo) ne bi sprejel, bi pač spokal iz foruma, ne bi bilo prvič.

In nenazadnje, stvar funkcionira prav tako kot vse ostalo v življenju po daj-dam sistemu.
Sicer kakemu klošarju včasih že daš kdaj kak dinar (če je vljuden in pošteno pove da rabi za flašo najcenejšega), ne daješ pa vsakemu vedno vse kar imaš, ane?

Tako kot tudi rojenega brata najbrž ne trpiš vsak dan v lastni bajti, ki si jo sam postavil, on pa pride se najest, napit, spotoma še 50EUR nafehtat, ob tem še poscat in posrat sekret ter zasvinjat tla z umazanimi čevlji in popljuvat vsa tla ker je on pač doma v svojem svinjaku tako vajen.
Pri meni bodo pač čevlji šli dol + vse ostalo bo tako, da mi ne bo delal škode in svinjarije zaradi njegove lenobe/nevljudnosti/... .

Že glede na količino popupov in ostalih reklam bi lahko vsakemu normalnemu zasvetilo, da ta peskovnik pač ni svinjak.


Nazadnje urejal/a MadMax Sre Nov 19, 2014 1:05 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2014 1:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bizgec65 je napisal/a:
Da, jaz sem jih prebral! Torej me označuješ za lažnjivca? Mr. Green


Hm...prebral si jih 10.marca leta 2010? OK, vsaka čast, si med redkimi Applause
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2014 1:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Gled koristnih in nekoristnih članov bi rekel samo to: nihče ni nepogrešljiv (darko, ti si izjema) in za nobenim noben ne bo jokal.

Smile Tudi mene se da pogrešati, verjemi.    Lahko dokažem.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2014 1:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, seveda. Ampak za razliko od ostalih se bo to poznalo Whistle
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2014 1:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Bizgec65 je napisal/a:
Da, jaz sem jih prebral! Torej me označuješ za lažnjivca? Mr. Green


Hm...prebral si jih 10.marca leta 2010? OK, vsaka čast, si med redkimi Applause


Ne, prebral sem jih veliko prej, ker sem tudi, kot še marsikdo, spremljal forum kot nečlan, pa so bile že takrat podobne debate okoli pravil. Pa sem si vzel čas in pogledal, kaj za ena "nečloveška" pravila pa so to. Nisem našel nobenega člena teh pravil, ki bi mi bila nejasna - tuja. Je pa tudi res, da sem jih za vsak slučaj (iskal luknje v zakonu) prebral večkrat, ker vsi smo naravnani nekako tako kot majhni otroci, radi bi marsikaj, izsiljujemo, potem pa če nam uspe, je OK, če ne pa v jok.
Forum je kot vsaka skupnost taka kot je.
Sam vedno rad primerjam stvari med seboj, pa poiskusim še tokrat: V marsikateri državi je bolje kot v Sloveniji, kajne? Meni mnogo stvari ni všeč, vendar ne pljujem po njej, nimam pa zaenkrat namena (ali možnosti - želje) iti drugam. To se pravi, moram pogoltniti (se prilagoditi) vse "nečloveške" zakone, dajatve, pravila....in ostati tu. Strinjam se ko praviš - kaj tu hudiča ni jasno?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s55m
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Jan 2007 17:07
Prispevkov: 2635
Aktiv.: 12.56
Kraj: Sofia-Bolgarija

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2014 3:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene pravila niti malo ne motijo, saj me v ničemer ne omejujejo.
Tudi tisto z aktivnostjo ne. Dobro se vedno z dobrim vrača.
In če nekaj resnično potrebujete takoj, se lahko razlog tudi opiše in prosi nekoga, da nam datoteko pošlje. Z dobro argumentacijo in kulturno zastavljenim vprašanjem, bo odgovor "priletel" zagotovo v manj kot eni uri. Verjetno bo odgovorov več.
Dandanes je predvsem mlajša generacija navajena, da je vse na polici in čaka samo na njih. Takoj, zdaj in brez najmanjšega truda!
Samo dež, sneg in led redno padajo z neba.

_________________
Physics sucks! It always works against "great" ideas! Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
flomaster
Član
Član



Pridružen-a: Pet 31 Maj 2013 19:49
Prispevkov: 141
Aktiv.: 1.07

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2014 3:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

peter_nn je napisal/a:
Tudi sam sem na strani tistih ki menijo, da je nabijanje postov nesmiselno (in se da to rešiti drugače)

Nabijanje postov daje forumu visok rezultat v številu prispevkov in nizko oceno o kvaliteti in zelo slabo razmerje med količino in kvaliteto. Med vsemi prispevki je žal težko najti koristne odgovore in koristne informacije, forum je nepregleden in povzroča velike izgube v času, ker je med vsemi smetmi zelo težko najti koristne stvari. Osebno me tak forum odbija, zato sem na forumu zelo redko. Če bo moja aktivnost padla pod 1 in zato ne bom mogel pogledati priponke, se bom verjetno registriral na novo, počakal 3 dni, za vzdrževanje aktivnosti napisal kakšno neumnost in bo stvar rešena, s tem bom še dodatno prispeval k znižanju kvalitete foruma, nehote, saj me v to prisilijo forumska pravila. S forumskimi pravili sem se ob registraciji prisilno strinjal (če hočem sodelovat, nimam druge izbire) in tudi prebral sem jih v celoti. Včasih napišem tudi kaj koristnega in s tem prispevam in vsaj malo povrnem za tisto, kar tu preberem koristnega, me pa v srcu boli, ker se veliko koristnih prispevkov pomeša in izgubi med vso nekoristno šaro.
peter_nn je napisal/a:
(bi bilo bolj smiselno da bi nekaterim članom omejili dnevno količino postov, nekateri glih povsod svoj nos vtaknejo... brez dodane vrednosti za temo...)
Se popolnoma strinjam, v tej temi je od 45 odgovorov 9 odgovorov napisal član protoncek, takim bi res omejil število odgovorov pa ne da bi imel kaj proti njemu osebno, ampak za vsako stvar pa res ni treba čivkat, naj gre raje na družabno omrežje ali naj si omisli blog. Takih čivkotov je še nekaj, njihovi odgovori so včasih tudi zelo dobri.
psevdonim je napisal/a:
zanimivo bi bilo tudi vedeti, zakaj ta forum ni zanimiv, če že ne odbijajoč, za dijake in študente elektro in mehatronske smeri, za katere bi pričakoval, da bi jim takšen forum bil uradno zbirališče. In zakaj so se odjavili nekateri precej "koristni" člani, npr. azrael in pzufic.

Teh imen je še veliko, ki so bili zelo aktivni tukaj in na forumu ne sodelujejo več. Za to, da jih ni, niso kriva forumska pravila, ampak dejstvo, da se je na forumu izoblikoval en krog članov, ki imajo glavno besedo in ki imajo v vsem prav. Ker je forum privaten, imajo vso pravico delat kar hočejo in si oblikujejo pravila, kakršna si želijo. Kdor se s tem strinja, bo sodeloval, kdor se ne strinja, bo forum preprosto zapustil. Tudi sam sem vedno bolj poredko tukaj, zadnji moj obisk je bil pred 2 tedni.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jerjur
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Maj 2010 22:09
Prispevkov: 459
Aktiv.: 2.71
Kraj: Žiri

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2014 4:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
webmouse je napisal/a:
... tudi VolkD je sedaj to naredil....


Ammm...preberi še enkrat...Darko mu je poslal na ZS, ne na mail...
(Hint:tudi na ZS rabiš tri dni...)
Se pa strinjam, da lepa beseda najde lepo mesto ( beri nekoga, ki zadevo pošlje na mail).

Saj bi mu dostavil na dom, ampak so tile navadno doma v Butalah.

_________________
Avtomatika je zakon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.52
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2014 4:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem vsega bral, niti nimam toliko časa. Oglasil se bom kot eden iz med "krivcev" da ta forum sploh obstaja. Ok v ca 11-tih letih sem nastreljal ca 3% (nekaj čez 12000 sporočil) Statistika
Sporočil, kjer sem sam iskal pomoč je sila malo. Verjetno bi jih preštel na prste obeh rok. Večina sporočil je bila namenjena tistim, ki so pomoč iskali. A s časom ugotoviš, da je dobrota sirota. In to predvsem od "padalcev", ki slučajno pridejo na forum.
Kaj naj si mislim o človeku ki pod zasebno zahteva, da mu pošljem neke pripone katere pač zaradi aktivnosti oz. zato, ker se je šele prijavil ne more sneti, rabi jih pa nujno. Ko tega nisem takoj storil je postal žaljiv pod zasebno. .... Ja šlo je za moj avtorski projet objavljen na forumu...Ja zaradi takih in podobnih primerkov je moja aktivnost na forumu zelo padla. "Padalce", ki bi samo jemali in nič dali enostavno ignoriram. Skratka tisti, ki mesečno ni sposoben napisati vsaj eno sporočilo, kar je pogoj za aktivnost pač ne sodi v našo skupnost.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jmivsek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Avg 2013 12:41
Prispevkov: 468
Aktiv.: 3.61
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 19, 2014 4:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še eno neprijetnost v odnosu do novincev opažam (morda prav zato, ker sem je bil deležen pred dobrim letom sam): na vsakega se gleda, kot da je že v štartu tu gor s slabimi nameni, da hoče samo na hitro vse dol odnesti, nato pa izginiti. Že res, da je po Paretu takih 80%, toda zakaj takoj nadreti in pregnati še preostalih 20%, ki taki niso in imajo nek dolgoročni potencial, da postanejo koristni člani skupnosti?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 3 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group