www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kako preživim dan ali moja drva.
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ...
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 11:30 pm    Naslov sporočila:  Kako preživim dan ali moja drva. Odgovori s citatom

Ufff,...... pa je.
Nekomu moram povedat. Ne morem vsega sam v sebi držat in skrivat. Saj ni ravno tako strašno, a vseeno, prav je, da veste kar je treba vedeti.

Doma sem z vasi, mogoče sem zato malo bolj neroden, robat ali pa preprosto "kmet". Kakorkoli se zna zgoditi, da sem neroden. Ampak vzemite me takega kot pač sem. Takega me imate in me trpite.

Nimam denarja za pelete, sekance, avtomatske hiše in sončne elektrarne. Nafta je zakon! Ampak,.. penzija pa pravi da je draga. Glede na to da sem "s kmetov" je rešitev jasna: drva!!

Imajo pa ta drva eno manj prijetno lastnost. Grejejo večkrat. Ko jih pripravljaš, ko jih kolješ in končno ko gredo v peč,... Pred tem se morajo seveda posušiti.



DSCN2838 (Medium).JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  279.92 KB
 Pogledana:  171 krat

DSCN2838 (Medium).JPG



_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
xfce
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Jul 2011 8:06
Prispevkov: 521
Aktiv.: 3.38

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 11:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Haha, poznam veselje ko so drva nažagana in zložena na svojem mestu. Ali si pustošil po sadovnjaku?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 11:34 pm    Naslov sporočila:  Zahvala pri pomoči. Odgovori s citatom

Tistale slika zgoraj ni kar tako. Tam je nekam m3 hrastovih drv. Pa še sklane so.

Zdaj pa se moram zahvaliti skoraj vsem forumašem, še posebej novincem za pomoč pri tem težkem delu.

Vsakokrat namreč ko zasledim kaj takega, ali podobnega, tudi avtorske pravice mi zelo pomagajo, mi dvigne adrenalin, tlak in sladkor.

Ne boste verjeli, koliko lažje mi je potem razklati eno debelo poleno. Saj ponavadi je eno dovolj, pa se spravim nazaj za računalnik. Tudi tlak ponavadi pade in na cuker sigurno dobro vpliva. Predvsem pa uspešno sprostim adrenalin v koristno stvar.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.


Nazadnje urejal/a VolkD Čet Dec 04, 2014 11:47 pm; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 11:36 pm    Naslov sporočila:  Zamislite se! Odgovori s citatom

Oglejte si še enkrat tisto sliko zgoraj in se zamislite. Lahko tudi štejete polena, če hočete.

Kakorkoli, hvala vsem, ker ste mi v izredno pomoč. Brez vas bi bilo moje delo precej težje.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.


Nazadnje urejal/a VolkD Čet Dec 04, 2014 11:42 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 11:37 pm    Naslov sporočila:  Tokrat se pa res zamislite, ker to bi lahko bilo res grozno. Odgovori s citatom

No zdaj se pa res zamislite.

Kaj hudiča bom naredil, ko bo zmanjkalo drv, jaz pa s sekiro v roki !!!

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
s59ma
Član
Član



Pridružen-a: Čet 21 Feb 2008 12:31
Prispevkov: 626
Aktiv.: 3.19
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 11:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sva na istem (z izjemo penzije in klanja na roke - letos mi je pri klanju pomagal sosedov traktor). Letos pripravil drv za tri zime, pa me še čakajo v gozdu Shocked
Drva so pri stroških neprimerljiva ostalim energentom - sploh, če imaš svojo hosto.

Edit: ko sem pisal, so se prispevki kar množili Shocked

_________________
Na napakah se učimo (pametni se na tujih).


Nazadnje urejal/a s59ma Čet Dec 04, 2014 11:41 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.45
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 11:41 pm    Naslov sporočila:  Re: Tokrat se pa res zamislite, ker to bi lahko bilo res gro Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Kaj hudiča bom naredil, ko bo zmanjkalo drv, jaz pa s sekiro v roki !!!

upam, da ne boš šel delavnico razbijat Mr. Green

_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 11:43 pm    Naslov sporočila:  Re: Tokrat se pa res zamislite, ker to bi lahko bilo res gro Odgovori s citatom

mirkatmir je napisal/a:
upam, da ne boš šel delavnico razbijat Mr. Green

Ne, ne, ampak takile, bi bilo pa prav, da mi ne pridejo pod roke.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75555.32

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 04, 2014 11:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
carli
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Nov 2011 19:02
Prispevkov: 758
Aktiv.: 5.03
Kraj: Haloze

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 05, 2014 12:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarE69 je napisal/a:
Eh, dej dej... ta kup imaš samo za izgovor, da si lahko en geocache skril v poleno. Smile

To bo, pa so ga potem drugi iskali Doubt poznam tisti občutek, ko veš da je tam pa ga ne najdeš Twisted Evil
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 05, 2014 12:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarE69 je napisal/a:
Eh, dej dej... ta kup imaš samo za izgovor, da si lahko en geocache skril v poleno. Smile

Aja, sam potem to ne bo kr neki, ampak kr poleno. No tu lahko naredim celo serijo takih,...

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75555.32

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 05, 2014 12:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 05, 2014 12:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MarE69 je napisal/a:
Ti lepo objavi, da za FTF je potrebno nekatera polena na pol presekat, pa boš imel vse nasekano še isto popoldne. Mr. Green

Ne bo šlo - preveč vzdrževanja zahteva taka stvar. Potem bi moral vedno nova polena voziti domov.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
milan62
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2004 23:19
Prispevkov: 2379
Aktiv.: 10.71
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 05, 2014 9:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm, mene pa so vedno učili, da so Benečeni posekali Kras ...
Smile


LP

_________________
Wasting time online since 1999
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 05, 2014 10:25 am    Naslov sporočila: icon_cool Velja za vse! Odgovori s citatom

MarE69 je napisal/a:
Ti lepo objavi, da za FTF je potrebno nekatera polena na pol presekat, pa boš imel vse nasekano še isto popoldne. Mr. Green
Question Think
www.elektronik.si pravila obnašanja na forumu je napisal/a:
Exclamation Pravilo št. 1: Pišite slovensko

Na forumu želimo vdrževati razumno mero kulturnega pisanja. Tudi oblika sporočila marsikaj pove o pošiljatelju, zato pričakujemo, da bodo sporočila napisana razumljivo. Nikakor ne želimo omejevati vaše kreativnosti pisanja, želimo le, da diskusije ne bi izgubile svojega prvotnega namena. Različne verzije "internetne slovenščine", slengi in narečja v sporočilih niso zaželjena. Uporaba tujih izrazov glede na vsebino foruma ni prepovedana, vendar pričakujemo da se le-ti uporabijo v razumni meri.
DKM Pray
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein


Nazadnje urejal/a Branez Pet Dec 05, 2014 10:45 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ... Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 1 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group