www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Menjava baterije v strižnemu aparatu

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
miran_n
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 10 Dec 2014 17:48
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2014 6:21 pm    Naslov sporočila:  Menjava baterije v strižnemu aparatu Odgovori s citatom

Rad bi menjal baterijo strižniku Philips qc5350. Ugotovil sem, da je v njem točno takšna baterija. Ko je baterija napolnjena je na njej napetost 4 V. Ko že kupujem, bi rad kupil zmogljivejšo baterijo (primer), vendar se bojim, da kakšna druga baterija ne bo dosegala takšne napetosti. Dodatno ne vem, kako bi se kakšna druga baterija polnila.

Poskusil sem tudi brez baterije (namesto nje sem naredil kratek stik), vendar strižnik ne dela (pri tem je bil priključen na polnilec), tako da sem primoran kupiti baterijo.

Če ima kdo kaj izkušenj ga prosim za pomoč pri izbiri (katere znamke so boljše, ali vedno te baterije dosegajo višje napetosti od nazivne, ali se da baterije kje drugje dobiti ceneje).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4580
Aktiv.: 20.63
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2014 6:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdrav
- nebi smel dati žic v stik in priklopiti polnilnik. Lahko tudi da si poškodoval brivnik.
- vsi accu tipa 14500 imajo enako napetost. Lahko izbereš karkoli. Kvaliteta je zelo različna ob firme do firme. Jaz imam najraje trust fire. Malo dražje so, ampak so dobre.
- ali si prepričan da je 14500? Jaz imam original za brivnik baterijo 18500

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miran_n
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 10 Dec 2014 17:48
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2014 8:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Upam, da ga nisem poškodoval ... Ja, baterija je 14500.

Kul glede napetosti. Pravite, da so TrustFire dobre. Na tej spletni strani je ta znamka celo ena izmed cenejših (čeprav po karakteristikah najbolšja) !?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miran_n
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 10 Dec 2014 17:48
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2014 8:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na kakšen način pa se baterijo spoji s kontakti? Prej je bila ena pikica, kot bi bilo točkovno zavarjeno, sedaj sem proval zacinit, pa mi sploh ne prime Neutral A to pomeni, da ne znam ali je to normalno?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.62

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 10, 2014 10:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prej je bilo res točkovno zavarjeno.
Zaciniti je mogoče, le da je potrebno imeti dovolj močen spajkalnik, ker ima akumulator precej veliko termično maso. Se pravi potreben je močen spajkalnik z bolj debelo špico na zelo visoki temperaturi, da se segreva akumulator čim krajši čas in s tem omeji vpliv temperature nanj. Visoka temperatura za dlje časa lahko akumulatorju škodi.

_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oobuco
Član
Član



Pridružen-a: Pon 25 Avg 2014 11:00
Prispevkov: 206
Aktiv.: 1.76
Kraj: Šentvid pri Stični

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 11, 2014 9:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekateri akumulatorja imajo pod + še čip in ni dobro, da zadevo preveč pregrevaš, včasih škodi že zelo malo.

Probaj v Delko-tu v BTC-ju v Ljubljani, če ti napikajo dva kratka pločevinasta trakca, na katera boš potem lahko lotal.

_________________
Pred EUR sem bil SIT! (sposojeno z grafita)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 11, 2014 10:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kontakte napikajo tudi pri Ebatt.si v Trzinu.
Je pa tako, da imajo nekatere celice aluminijast tab, na katerega praktično ni mogoče lotati (no ja ... Smile ), pri večini pa je res potrebno zadevo le hitro segreti z močnim spajkalnikom in veliko konico (sam uporabljam iCon in 7 mm dleto).

Če ima baterija zaščito, lotanje sploh ni problematično, ker je tab praktično le baker na FR4.

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miran_n
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 10 Dec 2014 17:48
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 11, 2014 10:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za pomoč.

Mogoče še kakšen nasvet glede nakupa baterije (kje kupiti in katero znamko)?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 11, 2014 10:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za eno baterijo praktično kjerkoli - če se ti mudi, kar v SLO (boš plačal več, ampak spet ne toliko, da se en mesec ne bi bril Smile ). Na ebayu je precej fake baterij s hudo zlaganimi kapacitetami (ne nasedaj raznim sanjskih kapacitetam).

LP, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 13, 2014 7:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

matjazkariz je napisal/a:
...
Zaciniti je mogoče, le da je potrebno imeti dovolj močen spajkalnik...
Potrebno je fajn spraskati na mestu spajkanja obe površini in jih prej predgreti+ predpociniti, pa gre ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miran_n
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 10 Dec 2014 17:48
Prispevkov: 5
Aktiv.: 0.04

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 14, 2014 12:43 pm    Naslov sporočila: icon_great  Odgovori s citatom

Kot je predvideval SimonS sem elektroniko strižnika poškodoval takrat, ko sem kratkosklenil sponke (kjer je priključena baterija) in priklopil polnilnik.

Ker so elektromotor in rezila brezhibna sem celotno vezje zavrgel, na elektromotor pa preko stikala in močnostnega upora (2 ohm) priklopil star polnilec za mobitel (4,9 V).

Strižnik je stestiran, dela brezhibno Cool
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cruser
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 13 Jan 2017 14:07
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 13, 2017 2:15 pm    Naslov sporočila: icon_funny  Odgovori s citatom

sicer stara tema ampak upam, da se bo kdo našel in odgovoril Very Happy

na mojem strižniku je ravno tako crknil akumulator, ob poskusu zamenjave z enakim sem očitno uničil vezje Sad

Zanima me ali obstaja vezje (čip, karkoli...) ki bi nadzorovalo polnjenje, na katerega bi na eni strani priklopil usmernik na drugi strani pa baterijo, stikalo in motorček.

p.s. če slučajno ni razvidno nimam nekega močnega znanja elektronike - elektrike Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Napajalniki, polnilci in baterije Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group