www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Popravite elektronske naslove v svojih profilih
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 22, 2014 9:55 pm    Naslov sporočila:  Popravite elektronske naslove v svojih profilih Odgovori s citatom

Uporabniki mobil11, promehanik, bbrane, luka1995 popravite prosim elektronske naslove v svojih profilih, ker strežniki zavračajo elektronsko pošto, naslovljeno na vaše navedene naslove.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2014 7:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Enako velja za hvon, mobil11 (ponovno)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2014 10:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hvon (ponovno)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MvE
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2009 12:24
Prispevkov: 146
Aktiv.: 0.78
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2014 6:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Čisto možno, da vsi ne berejo tega foruma zato bi bilo bolje poslati zasebno sporočilo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2014 7:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Elektronski naslov v profilu je namenjen obveščanju. Politika foruma je, da se tega ne zlorablja. Dinamiko obveščanja si vsak član lahko nastavi po svojih potrebah. Možna so obvestila o zasebnih sporočilih, pa o novih prispevkih v spremljanih temah, ...

Predpogoj, da sistem deluje je seveda veljaven elektronski naslov. V primeru, da temu ni tako, poštni strežnik obvešča o nedostavi generiranih sporočil administrativni naslov. Malo tečno postane, če nekdo (nekaj njih) obkljuka obveščanje o spremembi v neki precej aktivni temi, ima pa poln ali neobstoječ predal elektronske pošte. Podobna in precejkrat videna situacija je, ko nekdo objavi mali oglas, potem začnejo pa leteti zasebna sporočila in e-mail obvestila o njih ter na moj elektronski naslov sporočila o njihovi nedostavi.

Obveščanje na zasebna sporočila ne zaleže kaj dosti, kvečjemu še generira dodatna sporočila o nedostavi elektronske pošte. Nagibam se k temu, da bom enkrat ali dvakrat opozarjal, če ne bo spremembe, pa takemu uporabniku preprečil dostop do foruma.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.04

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2014 7:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali admin ne more uporabniku spremeniti e-naslova v profilu?
Mislim programsko na celotni bazi podatkov, ne na roke.

Sprašujem zato, ker ne vem, kako so ti podatki kriptirani.

Če bi bilo to možno, bi takemu uporabniku spremenil e-naslov v slab @ elektronik . si , na katerega bi letela vsa e-sporočila zanj. Tam pa bi se seveda samodejno izbrisala.

Napiše se program, ki gre skozi bazo podatkov, čisto vsem članom na trenuten naslov pošlje e-voščilo za praznike, v primeru neveljavnega naslova pa ga samodejno spremeni.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2014 8:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko, vendar ne brez neposredne zahteve uporabnika. Podatkov profila se ne dotikam brez vednosti uporabnika. Celo v primerih, ko gre naprimer za besedilo podpisa v profilu, ki ni v skladu s pravili foruma od uporabnika zahtevam, da ga popravi sam.

Ideja z voščili je sicer na mestu, ampak (... ob vsem spamu, ki prileti v naše elektronske predale ...) bom namesto 10000+ poslanih elektronskih sporočil raje enkrat voščil tukaj na forumu.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.63
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2014 8:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nene...bolje je po moje takole: ob vsakem postu, ki bi ga hotel napisati bi ga ob kliku na "pošlji" samodejno poslalo na stran z zahtevo za spremembo naslova...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6555
Aktiv.: 29.40
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2014 8:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nene ... zame bo enostavneje takole: Smile
frenki je napisal/a:
Nagibam se k temu, da bom enkrat ali dvakrat opozarjal, če ne bo spremembe, pa takemu uporabniku preprečil dostop do foruma.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.63
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2014 8:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, natanko to sem zgoraj že imel napisano, pa sem raje izbrisal, ker nisem hotel predlagati prestrogega ukrepa Whistle
Čeprav v bistvu tak ukrep nenazadnje niti ni prestrog...kdor se skriva za lažnim naslovom, zagotovo nima dobrih namenov,..
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ledo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 03 Jan 2008 14:43
Prispevkov: 238
Aktiv.: 1.20
Kraj: Vir pri Domžalah

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2014 10:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najbrž je večkrat sprememba E naslova pogojena in na forum pozabljeno. Tako je bilo v mojem primeru. Skenslal sem Siol in šel na T2. Na kraj pameti mi ni padel "Elektronik.si" (in ostali). Po večih pisanjih sem naposled le dojel sporočilo. Pogledal sem svoj profil ni glej ga hudiča, star email!
_________________
LP Roman
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ledo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 03 Jan 2008 14:43
Prispevkov: 238
Aktiv.: 1.20
Kraj: Vir pri Domžalah

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2014 10:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, to je bilo kar nekaj časa nazaj.
_________________
LP Roman
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9407
Aktiv.: 42.19
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2014 10:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Nagibam se k temu, da bom enkrat ali dvakrat opozarjal, če ne bo spremembe, pa takemu uporabniku preprečil dostop do foruma.


Hec je v tem, da uporabnik potem tudi kasneje sploh ne bo mogel dostopati do svojega profila, da bi popravil email naslov. Še vedno pa bo v bazi neustrezen email, ki bo generiral nepotreben spam, ko bo kdorkoli odgovoril v "njegovi" temi.

Jaz bi enostavno pobrisal neobstoječe naslove direkt iz profila in to je to...
Po mojih izkušnjah večinoma uporabniki s starimi emaili ne sodelujejo več na forumu.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
MvE
Član
Član



Pridružen-a: Ned 04 Jan 2009 12:24
Prispevkov: 146
Aktiv.: 0.78
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 28, 2014 12:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče sem se narobe izrazil. Mislil sem, da uporabnik hvon morda ne prebira tega podforuma Forum in Filemanager, zato verjetno ne ve, da bi si moral spremeniti email. V tem primeru bi mu bilo bolje poslati ZS. Četudi ne bo dobil obvestila po pošti bo ob prijavi na forum videl pojavno okno o sporočilu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hvon
Član
Član



Pridružen-a: Pet 18 Apr 2008 9:55
Prispevkov: 195
Aktiv.: 1.00
Kraj: Avče

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2014 1:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

pozdravljeni

se opravičujem za nevšečnost. e-naslov sem sedaj spremenil,zgodilo se mi je isto kot je zgoraj nekdo omenil .Prejšnji e-naslov je šel po gobe,pa sem pozabil tukaj posodobit . Nikakor pa nimam slabih namenov..

Vesele praznike želim vsem skupaj

Lp

_________________
" Domišljija je začetek ustvarjanja. Domišljaš si, kar si želiš, želiš si, kar si domišljaš in nazadnje ustvariš, kar hočeš."
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group