www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

C: .h datoteke, definicije globalnih spremenljivk itd..
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programiranje embedded sistemov
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 26, 2014 7:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tilz0R je napisal/a:
To pa zato, ker imaš najprej deklaracijo spremenljivke tipa tvoje strukture, šele nato pa imaš include stavek Very Happy
Zamenjaj, potem boš pa lahko v .h deklariral strukturo Very Happy



Ups, pa res... Anxious ob vseh teh možnih kombinacijah in sprobavanju že mal popušča zdrava pamet.

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 26, 2014 8:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 26, 2014 8:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hehe, Kroko, dobra...

No, sprobaval sem sinoči (pa pred leti mi je to nekak ratvalo), zdaj bi se pa rad naučil. Kar sem si prebral tule od vas, na Gorazdovem linku, pa še v knjigi, mi je bilo sicer bolj kot ne jasno.

Očitno zaradi raztresenosti mi ni kapnilo, da .c fajli ne vedo en za drugega in da moram nestandardne spremenljivke (strukture) definirati v vsakem .c (oz. vsakem .h), ki to potrebuje. Zaradi tega sem se zaštrikal v vsa možna probavanja, saj sem po moje delal vse prav Smile

Da nebi bil ko one opice, sem si hotel razščistiti tole problematiko, pa da delam tako kot treba, ne na način "ko se posreči". Še enkrat hvala vsem Smile.

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.74

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 26, 2014 11:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kroko je napisal/a:
Drugače je to tema za kakšno uro ali dve predavanja oziroma dobro knjigo. Močno presega okvire forumskega posta.

Za začetek preberi biblijo.

_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MitjaN
Član
Član



Pridružen-a: Sre 17 Avg 2011 15:40
Prispevkov: 91
Aktiv.: 0.59
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 27, 2014 5:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Priporočam tudi tole.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.35
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 28, 2014 12:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

damo je napisal/a:
...ob vseh teh možnih kombinacijah in sprobavanju že mal popušča zdrava pamet.

Točno zaradi tega, in da mi ni potrebno skrbeti in čistiti po kupu razdrobljenih delov kode, jaz uporabljam drug pristop. Nekoliko izven znanih pravil. Da se lahko vsi zgražajo Very Happy

Torej, svojo kodo razstavim v logične podsklope, v ločene .C fajle. Headerjev .H sploh ne uporabljam. Potem pa v Main.c fajlu na začetku naredim #include vseh .C fajlov v pravilnem vrstnem redu, da nasledniki uporabljajo funkcije predhodnikov. Na ta način imam efektivno eno samo datoteko, kjer je notri vse. Smile

Tako ločenih .C fajlov sploh ne dajem prevajalniku, ampak najprej vse zloži v en sam velik fajl, ki ga potem prežveči. Prevajanje traja kako sekundo dlje, pa kaj potem.

Koda je zame tako čista, pregledna, vse globalne spremenljivke so definirane direktno na začetku Main.c pred #include. In ne rabim delat dodatnih .H fajlov, kjer se podvajajo imena funkcij.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile


Nazadnje urejal/a aly Ned Dec 28, 2014 12:19 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 28, 2014 12:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aly, to je tudi meni blizu.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.74

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 28, 2014 12:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Quick & Dirty princip Smile
_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 28, 2014 1:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.24
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 28, 2014 1:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kroko je napisal/a:
Jaz imam raje lepo urejene .c in .h datoteke.


Jaz tudi, drugače se samo živciram kje je kaj Very Happy

_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 28, 2014 11:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

aly je napisal/a:

Torej, svojo kodo razstavim v logične podsklope, v ločene .C fajle. Headerjev .H sploh ne uporabljam. Potem pa v Main.c fajlu na začetku naredim #include vseh .C fajlov v pravilnem vrstnem redu, da nasledniki uporabljajo funkcije predhodnikov.



Tako sem delal do zdaj, "po domače". Načeloma mi je ta princip tudi kar všeč, le pazit moraš na pravilno zaporedje.

Sem mislil, da samo jaz tako delam, in da je čas, da začnem delat tako kot je prav in ne tako, kot sem vajen Smile

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 28, 2014 12:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj je prav in kaj ne je zelo težko reči. O tem se lahko naredi takoj vojna mnenj.
Dajmo raje povedati kaj je nujno.
Po moje je nujno, da je programska koda dokumentirana do te mere, da se v njej znajde tudi kdo drug. V tem primeru se bomo znašli tudi sami čez par let.

Splača se torej to pisati na tak način kot, da bi stalno hoteli nekomu tretjemu razlagati idejo, ki je v kodi zajeta.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 01 Okt 2004 1:17
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 28, 2014 1:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.35
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 28, 2014 11:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz vedno uporabljam dolga in opisna imena spremenljivk in na ta način mi kode skoraj ni potrebno komentirat, ker se jo da brati kot knjigo.
Ko dobim kodo od sodelavca, je pa joj, ker uporablja za spremenljivke samo po eno črko. Če abecede zmanjka, pa številke dodaja...

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
tilz0R
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Maj 2012 15:39
Prispevkov: 898
Aktiv.: 6.24
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 28, 2014 11:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če se le da, napišem komentar v vsaki vrstici, ker ponavadi čez 1 teden nimam pojma kaj je bilo mišljeno kje Very Happy
_________________
Knowledge sharing is caring.
majerle.eu | stm32f4-discovery.net
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programiranje embedded sistemov Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group