www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

C: .h datoteke, definicije globalnih spremenljivk itd..
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programiranje embedded sistemov
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75553.35

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2014 12:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.

Nazadnje urejal/a . Pet Feb 27, 2015 9:42 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TilenS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Nov 2005 12:29
Prispevkov: 556
Aktiv.: 2.50

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2014 3:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo, bo treba probati tole. Sicer že imam dokaj dodelan sistem komentarjev in označevanja posameznih delov kode ampak če bi lahko iz source-a naredil še dokumentacijo bi pa bilo super.

Včasih porabim več časa za komentarje in urejanje kode kot pa za samo kodo Smile

Zanimiva zadeva je tudi ident style, sam uporabljam GNU stil (z malo razlike).

_________________
LP Tilen
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sigi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2014 11:42
Prispevkov: 199
Aktiv.: 1.69
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2014 4:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tilen, dobrih 20+ let programiram v Cju in uporabljam ident stil, ki ti ni všeč. Deluje. Pa ne da bi ga zagovarjal, sem ga le navajen in ga avtomatsko tipkam in berem. Če dobim kako kodo pisano v drugačnem stilu, pa tudi ni problem, dokler se avtor drži enakega stila skozi vso kodo. Vsi stili so OK, moti me le spreminjanje stila znotraj enega projekta. Mislim, da vsi včasih "packamo", kadar gre za kak testni programček, je pa dobro če se za resen projekt konsistentno držimo enega stila. Za delo v skupini je to itak nujno, če delaš sam pa se moraš samonadzirat.

Sicer pa čas in izkušnje pokažejo, koliko pomeni komentiranje in dokumentacija, še posebej ko čez par let brskaš po svojem "sračjem gnezdu", ki si ga grdo spisal v časovni stiski in sfiniširal "na terenu", zdaj pa ga je treba vzdrževat, posodobit, portat...

Samo moje razmišljanje, da ne bo kdo mislil da vsiljujem kako religijo. Vsak zase izbere najbolj primeren pristop.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TilenS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Nov 2005 12:29
Prispevkov: 556
Aktiv.: 2.50

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2014 5:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljen Sigi, upam da ni zamere zadevo sem omenil samo kot zanimivost koliko različnih stilov stilov pisanja je že samo na temo indent-ov, vsak ima svoj stil in s tem seveda ni čisto nič narobe Smile
_________________
LP Tilen
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sigi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2014 11:42
Prispevkov: 199
Aktiv.: 1.69
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 29, 2014 8:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ma ne, zamera... daleč od tega. Super je, da imamo različne ideje in da se le-te izmenjuje.
Zanimiv mi je Krokotov post, agilne metode. Extremno programiranje sem še nekako razumel, agilno programiranje brez komentiranja pa ... si ne predstavljam. Bi rabil Krokotovo razlago in primer, kako to v praksi izgleda (sploh za programiranje mikrokontrolerjev in periferije mi zmanjka fantazije).

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
IzidorM
Član
Član



Pridružen-a: Sob 01 Jan 2011 17:54
Prispevkov: 107
Aktiv.: 0.66
Kraj: Lj

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 13, 2015 10:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sigi je napisal/a:
Ma ne, zamera... daleč od tega. Super je, da imamo različne ideje in da se le-te izmenjuje.
Zanimiv mi je Krokotov post, agilne metode. Extremno programiranje sem še nekako razumel, agilno programiranje brez komentiranja pa ... si ne predstavljam. Bi rabil Krokotovo razlago in primer, kako to v praksi izgleda (sploh za programiranje mikrokontrolerjev in periferije mi zmanjka fantazije).

lp


extremno programiranje (XP) je le ena od izvedb Agilnega principa razvoja sw-ja. Wink

_________________
Lp, I
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sdomen
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Jul 2009 13:09
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.06
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 28, 2015 10:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz ze skoraj 10 let programiram embedded sisteme. V teh letih sem se navadil in naucil tega, da je zame dokumentacija izguba casa. Kar jaz napisem od dokumentacije je samo SRS - software requirement specification, v katerem je opisana funkcionalnost programa in predstavljena groba arhitektura, recimo komponent diagram. To je vse. Tudi komentarjev v kodi se izogibam, ker zaradi le teh obstaja nevarnost, da koda postane neberljiva. Seveda v nekaterih primerih ne gre brez njih. V teh primerih jih pisem samo v header datotekah ce je le mozno. Po mojih izkusnjah, je najboljsa dokumentacija koda sama. V tem primeru pa mora biti koda napisana berljivo in cisto. Funkcionalnost mora bit razdeljena na ciste in logicne sklope.
Seveda se poraja vprasanje, kako je z vzdrzevanjem in portanjem te kode. Ce je koda lepo in logicno struktuirana in ce ves, kaj naj bi bila osnovna funkcionalnost programa, potem ni problemov.
To je moj nacin, velikokrat sem slisal, da to ni pravi nacin, ampak zame je. Tudi drugi, ki dobijo taksno kodo v roke nimajo problemov z reverse inzeniringom. Po mojih izkusnjah ti ne pomagajo komentarji, ne SDD-ji (software detailed design document), ce je koda napisana nelogicno. V primeru pa, da je lepo napisana, pa teh dokumentov in komentarjev prakticno ne rabis. So le izguba casa, ker v primeru spremembe v kodi, moras vse dokumente updejtat...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programiranje embedded sistemov Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group