www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

NASA - izpad interneta?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2024 1:19 pm    Naslov sporočila:  NASA - izpad interneta? Odgovori s citatom

Govori se, da je zadnje čase precej močnih sončnih izbruhov in nekateri od njih tudi zadanejo zemljo. Napoveduje se še več sončni izbruhov tudi velikosti razreda X.?
Kot kaže je nekaj na tem.

Kdo kaj več ve o tem?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1324
Aktiv.: 11.92
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2024 1:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko bi vsaj, bo zanimivo videti, kakšen kaos bo, če vse počepne... to bo prava apokalipsa Twisted Evil



.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
hudamravljica
Član
Član



Pridružen-a: Tor 30 Nov 2010 23:22
Prispevkov: 814
Aktiv.: 5.02
Kraj: LUCIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2024 3:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko sem prvič slišal za najmočnejši zabeležen sončni izbruh, sem si zaželel, da bi se ponovil. Takrat je šlo v dimn nekaj telegrafov, danes bi crknilo vse.
https://en.wikipedia.org/wiki/Carrington_Event
V spominu mi je ostalo, da bi svet klecnil za najmanj pol leta pa vse do 2 let, morda več.
En tak reset, bi dobro zradiral sranje, ki se dogaja po svetu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 08, 2024 10:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

wolfovo število - https://en.wikipedia.org/wiki/Wolf_number precej stara zadeva

apokalipsa men Wink


https://www.esa.int/Science_Exploration/Space_Science/Live_view_of_the_Sun_from_SOHO

mal več

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 09, 2024 10:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Težko resno jemljem stran, ki napoveduje apokalipso in me bombardira z "Breaking news" clikcbait-i tipa:
Citiram:
Prince Harry and Meghan Markle 'feeling left out' as King Charles makes huge decision

Nekateri sončni izbruhi so dovolj močni, da lahko povzročijo težave.
Dvomim pa, da bodo v bližnji prihodnost zaradi sončnega izbruha težave apokaliptičnih razsežnosti z več let trajajočimi posledicami.
Lahko nastane škoda na električni in komunikacijski infrastrukturi, vendar zaradi tega ne bomo šli nazaj v srednji vek.

_________________
Kdor ni skregan, ni Slovenc !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
prel1
Član
Član



Pridružen-a: Pon 29 Nov 2021 20:16
Prispevkov: 104
Aktiv.: 3.67
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 09, 2024 12:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

int47 je napisal/a:
Težko resno jemljem stran, ki napoveduje apokalipso in me bombardira z "Breaking news" clikcbait-i tipa:
Citiram:
Prince Harry and Meghan Markle 'feeling left out' as King Charles makes huge decision

Nekateri sončni izbruhi so dovolj močni, da lahko povzročijo težave.
Dvomim pa, da bodo v bližnji prihodnost zaradi sončnega izbruha težave apokaliptičnih razsežnosti z več let trajajočimi posledicami.
Lahko nastane škoda na električni in komunikacijski infrastrukturi, vendar zaradi tega ne bomo šli nazaj v srednji vek.


Nekoliko v špekolativnem tekstu se bolj nagibam, da ljudje povzročajo bolj škodljive izbruhe z večjimi posledicami v primerjavi s sončnimi. V končni fazi je sonce osnovni vir življenja in tudi bodočega uničenja tega na Zemlji.....ko bo čas.

_________________
Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Vse kar nima zveze z elektroniko in računalništvom Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group