www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

MA3031

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zgodovina merilne tehnike slovenske proizvodnje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
s51o
Član
Član



Pridružen-a: Sre 26 Avg 2009 14:10
Prispevkov: 59
Aktiv.: 0.33
Kraj: celje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 10, 2015 12:29 pm    Naslov sporočila:  MA3031 Odgovori s citatom

Lep dan .
Iz moje zbirke:elektronski voltmeter,tipMA3031,ISKRA.Za ta el.voltmeter iščem dokumentacijo,zadeva je pa kompletna in deluje.
73
s51o
igor



el.voltmeter.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  336.11 KB
 Pogledana:  38 krat

el.voltmeter.jpg



iskra voltmeter.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  300.92 KB
 Pogledana:  31 krat

iskra voltmeter.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s57j
Član
Član



Pridružen-a: Pet 01 Jan 2016 23:01
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.14
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2016 10:55 pm    Naslov sporočila:  Re: MA3031 Odgovori s citatom

Pozdravljen, Igor!
Inštrument na sliki jaz poznam kot Elektronski voltmeter CV-2/57 in zanj tudi imam JNA sivo knjigo, dva izvoda viška. Me pa zanima, kje si dobil oznako MA 3031?
Ko sem delal replike radijskih postaj, ki so jih skonstruirali v Slovenskih Partizanskih Radijskih Delavnicah, sem ugotovil, da bi rabil tudi nekakšno VF sondo. Naredil sem si eno iz Mandrinovega Radio priručnika, ohišje sonde pa sem naredil po obliki in geometrijskih merah sonde od CV-2. Namesto elektronske cevi EA50 (najmanj 50 dolarjev s poštnino na e-bayu) sem uporabil kar polprevodniško diodo. Zdaj je projekt SPARD v glavnem končan, zato sem na svojo VF sondo montiral konektor za CV-2, sonda pa je naprodaj morebitnemu interesentu. Izvedel sem nekaj testnih meritev na mojih replikah Sputnika (21 MHz) in Kričača (7 MHz). Moja sonda na mojem CV-2 kaže precej podobne vrednosti kot osciloskop in še en drug inštrument, medtem, ko originalna sonda kaže za cca 30 % višje vrednosti. V knjigi za CV-2 je na dolgo napisan postopek verifikacije – etaloniranja CV-2, vendar jaz nimam časa ne potrebnih pet instrumentov in še nekaj pribora, da bi to izvedel. Verjetno bi v današnjem času vse inštrumente lahko nadomestil zmogljivejši funkcijski generator, vendar jaz ne čutim posebne potrebe po verifikaciji mojega CV-2.



Knjiga CV-2.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  77.66 KB
 Pogledana:  5 krat

Knjiga CV-2.jpg



Sondi CV-2.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  119.38 KB
 Pogledana:  0 krat

Sondi CV-2.jpg



_________________
LP Janez, S57J
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2016 11:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oznaka je napisana pod levim spodnjim vogalom okvirja skale, vidno na sliki.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s57j
Član
Član



Pridružen-a: Pet 01 Jan 2016 23:01
Prispevkov: 14
Aktiv.: 0.14
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2016 11:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, sedaj tudi jaz lahko vidim sliko, ko sem očitno postal zaupanja vreden.

Pri mojem inštrumentu na tem mestu piše: TIP CV-2/57. Ima serijsko številko 273 in je od IEV - Ljubljana.

Hvala za pojasnilo.

_________________
LP Janez, S57J
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zgodovina merilne tehnike slovenske proizvodnje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group