www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Uvedba sprememb na forumu elektronik.si
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
diehart
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Apr 2004 17:46
Prispevkov: 501
Aktiv.: 2.25
Kraj: okolica I G

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 11:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se strinjam z vilkotom in se ne strinjam s psevdonimom. Kot vzoren oče je moral frenki igrati trdonjo, medtem ko je bil volk kot mama, bolj popustljiv. Na koncu je bilo ok.

Seveda v tem kurjem prepiru na*ebomo mi, uporabniki (otroci), kot je vilko ugotovil.

Sem skrajno razočaran da je prišlo do tega, ženi sem vedno govoril kako smo elektroniki složni (kot eni redkih v tej državi), sedaj bom raje tiho. Užaljen in razočaran.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 11:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom napisal še nekaj iz zgodovine, kar ni omenil niti Volk niti Freniki.
Ko je Frenki odhajal z Maxmarketa, je obstajala velika verjetnost da se forum, ki je takrat nastal ugasne, kajti takrat ni bilo lahko dobiti povezave v svet. Volk takrat še ni bil član (oz. ni sodeloval) na tem forumu. Imel je namreč svojega, katerega pa sem bil član tudi jaz. Nekoč preko zasebnih sporočil sem mu omenil težavo glede Max-ija. Darko je velikodušno ponudil prostor na svojem strežniku. Seveda sem to povedal Franciju, ki je bil nad ponudbo vesel, ob enem pa skeptičen. Češ na radioametarskem forumu se skoz prepirajo, bojim se da se tukaj ne bo zgodilo enako. (za vse napisano imam še vedno dokaze na zasebnih sporočilih) Debate v navezi Franci -> Volk ne poznam a forum se ni ugasnil ampak se je preselil na darkotov strežnik.
Darko, večkrat primerjaš forum z dnevno sobo. Ok, tale prostor "dnevne sobe" je res v najemu a pohištvo v dnevni sobi vsaj po mojem mnenju lahko prestavlja le lastnik. Žal si ti to dostikrat počel (spomni se zadnjega zapleta, kjer je bil forum kak dan down, ker je Frenki iskal "luknjo" zaradi tvojega posega.) Koliko sem bil seznanjen z napisanega si v "dnevno sobo" spuščal tudi tuje čistilce. Ni ti bila tudi pogodu stara platforma, če prav brez večjih težav obratuje preko 10 let.
(ok morda sem starokopiten a na mojih PC-jih - tudi službenih še vedno tečejo XP-ji in celo ena 98 na eni siemenskovi programirni konzoli in z njimi lahko delam vse ali še več kar delate tisti z višjimi sistemi.
Torej Darko prevzemi tudi del svoje odgovornosti za nastalo situacijo.

Tole sem napisal., ker se čutim nekako odgovornega za nastalo situacijo. Vprašanje kaj bi bilo, če takrat ne bi bil posrednik? Confused

Za konec.
Če bo tale forum še obstajal, bom na njem sodeloval, kajti je tudi moj otrok, ki sem ga pomagal vzgajati teh 12let.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.89
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 11:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Darko, večkrat primerjaš forum z dnevno sobo. Ok, tale prostor "dnevne sobe" je res v najemu a pohištvo v dnevni sobi vsaj po mojem mnenju lahko prestavlja le lastnik. Žal si ti to dostikrat počel (spomni se zadnjega zapleta, kjer je bil forum kak dan down, ker je Frenki iskal "luknjo" zaradi tvojega posega.) Koliko sem bil seznanjen z napisanega si v "dnevno sobo" spuščal tudi tuje čistilce.

Zaplet, ki ga omenjaš je nastal zato, ker sem 3 uporabnikom iz podpisa odstranil link, namesto njega pa napisal tekst, ki je spominjal na delo nekakšne avtomatike. S tem sem hotel preprečiti vprašanja, ki sem jih dobival vsakokrat, ko sem kaj takega naredil na ZS.
Dva uporabnika, sta ta napis spremenila v nek drug podpis, tretji, za katerega nisem vedel statusa, pa je bil frenkijev sin (kar takrat nisem vedel), ki je seveda s tem takoj letel k očetu.
frenki je reagiral tako, da je za en dan ugasnil forum, šele potem pa vprašal kdo je kaj naredil. Bila je torej napaka v komunikaciji.

Se pa strinajm, da pohištvo v dnevni sobi lahko prestavlja le lastnik, oziroma vsi, ki jim je lastnik to dovolil. Meni so bila takrat ta dovoljenja dana. V sistem pa nisem spustil, kot praviš nekega tretjega, kar je tudi frenki takrat ugotovil.

Se pa strinjam, da sem s tem povzročil neprijetnosti, a šlo se je pomanjkanje komunikacije, za to sem seveda kriv jaz, in ta del odgovornosti prevzamem. Je pa tudi sedaj veliko pomanjkanje komunikacije.

Moja razlaga o zgodovini dogajanja in odnosih ni vidna vsem, ne vem če sploh še obstaja.

Kup članov društva ne more aktivno sodelovati v delu, kjer ima društvo svoj del.

Ni mi jasen moj status na tem forumu. V moderatorski oddelek ne morem več, administratorskih pravic nimam več, pri avatarju mi piše moderator, do strežnika nimam dostopa, ne morem z njega narediti backupa strani od Dr. Matjaža Vidmarja.
Materiala tam je ogromno, jaz pa imam slab internet, ki občasno prekine. Po ponovni vzpostavitvi povezave, me je strežnik zavrne, češ da nimam pravic. Čez pol ure spet vse dela.
Pri vsem tem, pa ne dobim nobenega obvestila o dogajanju.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
S53DZ
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Apr 2011 9:27
Prispevkov: 951
Aktiv.: 6.02
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 12:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ONTOPIC!

Hej, v tej zadevi prihajam kot z MArsa, torej neobremenjen.
Ga ni na svetu človeka, ki bi bil brez napak.
Malo samorefleksije, pa bo. Ampak, prosim, zaradi nas uporabnikov, ne na forumu.
Če se le da.

V pomoč vama pa tole, kar sem z razdalje razbral zadnje dni:

Prvemu: najlaže je pa ugasniti forum in pustiti, da uporabniki obvisijo.
Drugemu: najlaže je pa očrniti prvega in zagnati nov forum.

DODATEK: Počutim se tako, kot takrat, ko vzamem časopis, da bi prebral kakšno dobro stvar - novico, ampak mi glavni urednik tega ne pusti, ker na prvo stran da neko krvavo zgodbo, na drugo stran da reveže, ki so si sposodili v CHF, na tretjo ...

LP in srečno,
Bojan

PS:
OFFTOPIC:
Če bi bila stara zakonca, bi vama svetoval, da gresta čim prej:
- narazen ali pa
- skupaj v posteljo.


Nazadnje urejal/a S53DZ Pon Jan 19, 2015 12:11 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.89
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 12:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdaj mi pa sploh ni več jasen moj status, saj se v vrstici Registrirani uporabniki: ne pojavljam, prav tako me ni videti v spisku članov, ki so navedeni na desni strani foruma, kot tisti, ki so forum obiskali.

Torej ne obstajam, kljub temu, da sem tisti, ki skrbi, da SiOl ta forum gosti že leta.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.92
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 12:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ocenjevati, kaj je prav in kaj ne, je izredno težko, če ne poznaš vseh ozadij, zato tudi tega ne mislim.
Dejansko pa sem napetost med "glavnimi" čutil že nekaj časa, potrditev tem mojim občutkom pa je bila tudi izjava Darka, da bo zopet postavil svoj forum.

Kot je že nekdo napisal in kar mislim tudi sam, oba foruma zagotovo ne bosta živela polno življenje, ker nas je enostavno premalo.

Nova platforma, stara platforma (phpX) je za mene popolnoma nepomembna oz. niti ne, raje imam staro, ki je tekla tudi na starih strojih hitro, saj imam sam, tako kot Silvo, kar nekaj strojev z XPji enega z W95 in celo pure DOS na enem.
Mogoče se motim, toda to mi izgleda tako kot npr. M$ Office, vsaka nova verzija, ki je prišla na trg je zahtevala močnejše stroje, če naj bi tekoče tekla, toda še pri stari verziji je večina uporabnikov izkoristila nekaj % funkcij (če?), ki ti jih tak paket nudi.

Torej, seveda bom še naprej prisoten tukaj gor, saj je ogromna baza znanja in izkušenj, ne samo iz našega področja, če bo forum živ!
Račun sem odprl tudi na Darkovem strežniku, ko je bil ta server dol, z namenom, da bom informiran, kaj se dogaja v društvu in moram priznati, da sem bil razočaran, ko sem namesto običajnega portala zagledal racmane, čeprav je bilo tekom dneva čutiti, da se bo to zgodilo.

In dejansko me ne briga, kaj je v ozadju, kdo ima prav in kdo ne, edina moja želja je, da bom lahko, vsak dan, tako kot do sedaj, prižgal stroj in pregledal portal.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tonny
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Dec 2009 11:57
Prispevkov: 289
Aktiv.: 1.66
Kraj: Vrhnika - MS

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 12:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Darko: Nočem biti preveč pameten, ampak po moje je to zato, ker je tvoj status "hidden".
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.89
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 12:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S53DZ je napisal/a:
Prvemu: najlaže je pa ugasniti forum in pustiti, da uporabniki obvisijo.
Drugemu: najlaže je pa očrniti prvega in zagnati nov forum.

Takšen kot je zdaj videti forum, seveda povzroči tvojo reakcijo taka kot je in seveda pričakovana. Žal je bil tekst, ki sem ga objavil odstranjen z oči javnosti. V njem sem povedal kup zgodovinskih dejstev. Samo dejstev, nič več. Mnenje naj si potem o tem ustvarja vsak sam.
Razen tega, zagnati nov forum ni lahko. Jaz pa sem zagnal ponovno star forum, ki je bil na tej kolokaciji precej prej, kot pa elektronik.si. Žal sem ga opustil, ker se mi ni zdelo smiselno imeti dva foruma s podobno vsebino na istem strežniku.
S53DZ je napisal/a:
Če bi bila stara zakonca, bi vama svetoval, da gresta čim prej:
- narazen ali pa
- skupaj v posteljo.

Drugo rešitev sem predlagal tudi sam, pa še nisem uspel dobiti odgovora.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Ivor
Član
Član



Pridružen-a: Pet 15 Feb 2008 19:49
Prispevkov: 195
Aktiv.: 0.99

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 12:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej se bi rad od srca najlepše zahvalil vsem, zares prav vsem tistim, ki so kakorkoli prispevali pri nastanku in vzdrževanju tega foruma. Ob prebiranju prispevkov sem preživel mnoge prijetne trenutke in porodilo se mi je tudi nekaj dobrih idej. Če je na koncu prišlo do njihove realizacije, sem tukaj tudi poročal. To sem počel tudi takrat, ko stvar ni nikogar niti najmanj zanimala, ker sem forum rabil tudi kot svoj, javno dostopen zvezek z zapiski.
Čeprav sem med zadnjimi člani foruma po pomenu, moji prispevki zasedajo 0,0000...1% vsega gradiva in moje nakladanje zagotovo večine sploh ne zanima, bom vseeno zapisal še nekaj.
Da je nastal še en tehnični forum je (po mojem) prispevala predvsem resna grožnja o zapiranju tega foruma. Da je potem prišlo še do množične selitve na ta novi forum je bil glavni pobudnik Racman Jaka, ki je vsem v velikem stilu naznanil uresničitev grožnje to soboto. O vzrokih takega početja ne vem ničesar in me ne zanima.
Sam se držim tiste, da se nobena juha ne poje tako vroča, kot se skuha. Dva dni sem le opazoval nastalo situacijo na obeh forumih.
Mnogi forumaši so se počutili kot čreda brez predvodnika in so se takoj pridružili prvemu, ki se je prikazal na obzorju.
Novi forum sem razumel tako, kot da bi tam lahko debatiral izključno o elektronih. Ker pa vem, da realni svet sastavljajo tudi protoni in neutroni, pa morda še kaj vmes Question (na to me vsakokrat spomni tehtnica, ko stopim nanjo), se zaenkrat še nisem prijavil.
Potem se je zgodil čudež: The legend is back!
Bilo je že nekje zapisano da brisanje lastnih postov na forumu pomeni vandalizem. Kaj bi potem pomenilo brisanje celega foruma? Vandalizem na kvadrat Question
Ta forum je že ustvaril tako skupnost, ki je med sabo povezana na različne načine. Razen strokovega področja je tukaj tudi vsakdanje življenje, prazniki, rojstni dnevi, prinova v družini, pikniki, delavnice, previsoke cene v trgovini, slaba kvaliteta raznih uslug in veliko drugega, kar drži skupnost skupaj in bi lahko spadalo pod socialna omrežja. Vendar svet ni sestavljen le iz elektronov, kot sem že omenil. Very Happy
Na koncu naj še enkrat ponovim nekaj svojih letošnjih novoletnih želja, ker smo jih očitno, kot po navadi, spregledali:
Ivor je napisal/a:
Vse najboljše v Novem letu, ...ter veliko razumevanja in strpnosti.
To zadnje sem šele letos dodal novoletni čestitki iz prejšnjih let (copy-paste). Kot da bi slutil, da se bo leto začelo z nevarno eksplozijo nerazumevanja in nestrpnosti na vseh področjih! Zato premišljeno in kar pogumno naprej! Po možnosti s skupnimi, ne z razdrobljenimi močmi.
_________________
Mirno spim na lovorikah že 16 let.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 19, 2015 12:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
... bi rad povedal, da forum elektronik.si ostaja online. Tako bo dokler bo komurkoli koristen.

Dovolj je tegale. Ukvarjajmo se s tehničnimi temami.

:closed:
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group