www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

"rezkar" , "sveder" - kje to kupiti

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
malci
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Sep 2007 21:05
Prispevkov: 792
Aktiv.: 3.92
Kraj: Polhov Gradec

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2015 11:05 pm    Naslov sporočila:  "rezkar" , "sveder" - kje to kupiti Odgovori s citatom

pozdravljeni!

Pri strugarju sem si sposodil tak "sveder" (ki pa to ni, mogoče je bolj podoben rezkarju) kot je na sliki spodaj, za povečanje luknje na natančen fi. Konretno moj je bil za fi9mm, natančnostnega razreda H7.

težava je, ker se mi je ta sveder med uporabo okrušil, sedaj pa jaz ne vem, kje bo to kupil, da ga vrnem. Poskusil sem v Me**ur-ju, a po opisu kaj rabim, mi nisi znali pomagati.

Zanima me, kako se temu orodju reče in kje bi ga v osrednji Sloveniji kupil?

lp
uroš



2015-01-23 16.52.34.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.04 MB
 Pogledana:  38 krat

2015-01-23 16.52.34.jpg



_________________
Elektronika za hobi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.29

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2015 11:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Povrtalo, po domače rajbar.
Moram priznat, da točno take izvedbe še nisem videl. Res pa da se ne profesionalno ukvarjam z orodji...

mb-naklo, bts, dolinšek-s, m-oprema&orodja, fridro, .....
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jakey
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Jul 2012 0:38
Prispevkov: 651
Aktiv.: 4.54
Kraj: Ravne/LJ/Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2015 11:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MadMax je napisal/a:
Povrtalo, po domače rajbar.
Moram priznat, da točno take izvedbe še nisem videl. Res pa da se ne profesionalno ukvarjam z orodji...

mb-naklo, bts, dolinšek-s, m-oprema&orodja, fridro, .....


Kakšna izvedba pa je to?

Zadaj konus za nabitje, dolga manga, kraki, spredaj zaobljeni za lažji vstop. Kaj je tle posebnega?

_________________
Predlagam, da kar napišem, si čimprej skopirat, saj bodo šerifi tega foruma verjetno pobrisali s predpostavko, da ne prispeva (dosti) k vrednosti foruma.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.29

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2015 11:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sigurno tvoje mlajše oči vidijo bolje od mene, ker jaz ne vidim konusa. Vsaj morseja ne.
Pa samo steblo je nesorazmerno dolgo proti relativno kratki rezilni dolžini, glede na rajbarje ki sem jih imel priložnost videt.

Zdaj pa napiši kaj za malci-ja uporabnega, po možnosti brez da bi citiral neposrednega predhodnika!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.91
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2015 11:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@malci: kje se ta rajbar kupi ne vem, toda, pojdi do strugarja in mu povej, da se je odkrušil (živemu človeku se vse zgodi) in ga vprašaj, kje mu lahko kupiš drugega.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jakey
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Jul 2012 0:38
Prispevkov: 651
Aktiv.: 4.54
Kraj: Ravne/LJ/Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 24, 2015 12:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

MadMax je napisal/a:
Sigurno tvoje mlajše oči vidijo bolje od mene, ker jaz ne vidim konusa. Vsaj morseja ne.
Pa samo steblo je nesorazmerno dolgo proti relativno kratki rezilni dolžini, glede na rajbarje ki sem jih imel priložnost videt.

Zdaj pa napiši kaj za malci-ja uporabnega, po možnosti brez da bi citiral neposrednega predhodnika!


Brez samohvale, ampak mislim, da sem videl več rajberjev kot ti v življenju. Pa jih štejem še-ne četrt stoletja.

Neki uporabnega: Če si na Koroškem, Potočnik Jure, Prevalje. Številke nimam pri sebi.

_________________
Predlagam, da kar napišem, si čimprej skopirat, saj bodo šerifi tega foruma verjetno pobrisali s predpostavko, da ne prispeva (dosti) k vrednosti foruma.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.33
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 24, 2015 12:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Izmeri dimenzije in pošlji skupaj s sliko povpraševanje na info@bts-company.si
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
144300
Član
Član



Pridružen-a: Sre 27 Jan 2010 22:14
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.04
Kraj: Zelena dolina

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 24, 2015 9:34 am    Naslov sporočila:  Re: "rezkar" , "sveder" - kje to kupiti Odgovori s citatom

malci je napisal/a:
pozdravljeni!

Pri strugarju sem si sposodil tak "sveder" (ki pa to ni, mogoče je bolj podoben rezkarju) kot je na sliki spodaj, za povečanje luknje na natančen fi. Konretno moj je bil za fi9mm, natančnostnega razreda H7.

težava je, ker se mi je ta sveder med uporabo okrušil, sedaj pa jaz ne vem, kje bo to kupil, da ga vrnem. Poskusil sem v Me**ur-ju, a po opisu kaj rabim, mi nisi znali pomagati.

Zanima me, kako se temu orodju reče in kje bi ga v osrednji Sloveniji kupil?

lp
uroš


Osnovni problem za odkrušitev rezilnega roba na tem povrtalu je po vsej verjetnosti prvo neustrezno število obratov, ker svedri za ta premer imajo drugačne obrate ,kot npr povrtala ,spet odvisno od materiala obdelovanca. Potrebno je imeti tudi primerno stabilno vpetje za takšno povrtalo,primerren stroj brez opletanja, ter optimalno predvrtano izvrtino,poleg tega je potrebno imeti še kakšno izkušnjo več kot samo vrtanje s svedron za zadostitev potrebne tolerance, kvalitete obdelave itd.

_________________
NI ANTENA VSE,JE PA OGROMNO.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.29

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 24, 2015 10:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jakey je napisal/a:
Brez samohvale, ampak mislim, da sem videl več rajberjev kot ti v življenju. Pa jih štejem še-ne četrt stoletja.

Neki uporabnega: Če si na Koroškem, Potočnik Jure, Prevalje. Številke nimam pri sebi.

Sem napisal, da nisem noben strokovnjak za orodja, le da takega še nisem zasledil.

"Neki uporabnega"? Nič uporabnega, malci sprašuje za osrednjo Slovenijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lado
Član
Član



Pridružen-a: Pon 09 Feb 2004 13:22
Prispevkov: 987
Aktiv.: 4.43
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 24, 2015 3:22 pm    Naslov sporočila:  Re: "rezkar" , "sveder" - kje to kupiti Odgovori s citatom

uroš[/quote]

Osnovni problem za odkrušitev rezilnega roba na tem povrtalu je po vsej verjetnosti prvo neustrezno število obratov, ker svedri za ta premer imajo drugačne obrate ,kot npr povrtala ,spet odvisno od materiala obdelovanca. Potrebno je imeti tudi primerno stabilno vpetje za takšno povrtalo,primerren stroj brez opletanja, ter optimalno predvrtano izvrtino,poleg tega je potrebno imeti še kakšno izkušnjo več kot samo vrtanje s svedron za zadostitev potrebne tolerance, kvalitete obdelave itd.[/quote]

ste že začeli... sprašuje kje ga lahko dobi, ne pa kako mora imeti vpeto,obrati....
ahhhhh

_________________
In brake we trust...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group