www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kako naredim
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ...
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mojca7
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 27 Feb 2015 0:59
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2015 1:42 am    Naslov sporočila:  Kako naredim Odgovori s citatom

Pred kratkim sem si kupila 3D printer in [slovenščina je zame španska vas] poskusila naredit en izdelek za zabavo. Ne se mi smejat, ampak ko sem ga poskusila uporabit je bil občutek neprijeten. Površina je preveč groba. Nekaj sem brala, da se lahko naredi bol gladko z acetonom. Kako bi to nardila? Pa še to. A bo plastika kaj strupena za uporablat če bo obdelana s acetonom?

Sliko prilagam.

Pozdrav
Mojca



DSN-00112.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  39.19 KB
 Pogledana:  47 krat

DSN-00112.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2015 2:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@mojca7, glede na to, da si pi čka, ti hrapavost ne bi smela predstavljat problemov (one se ščasoma znuca, medtem ko se tvoje v stotih letih za figov list), če bo dovolj mazanja.
In ne nič ne po strupen(a) Very Happy , saj ga boš prej poslinil(a), kajne Twisted Evil .

Mojca (Mojčej Wink ), si se preko anonymizerja prijavila na forum?

Frenki, očitno te "prijatelji" za=bavajo, očitno jim gre na vodo, da se na forumu vseeno kaj dogaja.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2015 1:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pusti, kot je.
V Samson Kamnik kupi silikonsko maso za kalupe in ločevalec. Naredi negativ, ga prežagaj na pol in vli(va)j pozitiv(e).

Zavri lonec vode, odstavi (beri: ugasni ogenj!!!) , v vodo potopi ... dovolj visok vrč in vanj vlij 1dcl acetona (dobiš v MerQrju), ki bo začel vreti.
"Izdelek" ne sme priti v stik za acetonom, ampak samo z njegovo paro.

... d'oh!

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2015 2:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

igo je napisal/a:
... Naredi negativ ...


Saj negativ oziroma "kalup" že ima serijsko in to naravno ... Laughing
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3463
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2015 2:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po moje ima ta "Mojca" spodaj samo eno luknjo
_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jerjur
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Maj 2010 22:09
Prispevkov: 459
Aktiv.: 2.71
Kraj: Žiri

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2015 2:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mojca, Jaz ti predlagam, da povabiš najbližjega forumaša da ti pomaga narediti. Če pa vama ne uspe, ima pa še vedno naravnega na razpolago. Garantirano prave hrapavosti.
_________________
Avtomatika je zakon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
sebastiant
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Jul 2006 11:43
Prispevkov: 1814
Aktiv.: 8.42
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2015 2:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mojca, tule lahko pokažeš svoj izdelek:
https://s5tech.net/viewtopic.php?f=11&t=47

_________________
LP Sebastian
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2015 3:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta na sliki je precej čuden ali si ga pobrala v nuklearki v Priljatu. Malo ga bo še treba operirat, da bo zdrav. Nič čudnega, da je zato občutek neprijeten.

Nazadnje urejal/a kobranka Pon Mar 02, 2015 7:34 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ElGrigon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Jul 2006 22:38
Prispevkov: 3880
Aktiv.: 18.03
Kraj: okolica Lenarta

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2015 4:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mojca, odvisno kakšen material uporabiš za tisk. Najbolj primeren je Nylon "food grade".

Hrapavost naylona pa odpraviš z brušenjem in poliranjem.

Kar se acetona tiče, se ta absorbira v notranjost materiala in tam ostanejo sledi, ki so v kombinaciji z ABS strupeni ali dražljivi. Vsekakor ne priporočam.

Mislim, da tudi marsikateri namenski kupljen izdelek ni primeren za uporabo zaradi svoje sestave. Ampak danes se pač prodaja vse kar je ugodno dobavljivo ne glede na varnost uporabe.

_________________
lp, ElGrigon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2015 4:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne nasedajte prosim na takšne provokacije. Nekatera sporočila v zadnjem času so že precej na meji prispevkov mentalno neuravnovešenih osebkov. Česa takšnega civiliziran človek s pospravljenim podstrešjem verjetno ne bi počel.

Jaka natančno tako, kot si napisal.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2015 9:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki, kot vidiš nismo nasedli in se verjetno vsem sanja od kje je priletelo.
Namesto slike, ki jo je prilepil Mojčej, bi bila komot slika Kalimera Wink .
Človek bi pričakoval, da se ne bodo več ukvarjali s tvojim (našim) forumom, saj so dosegli kar so želeli, toda ne, tile slovenceljni so s tem še bolj obremenjeni Wink .

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.31
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 28, 2015 12:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Mojca (Mojčej Wink ), si se preko anonymizerja prijavila na forum?


Jaka, mogoče se pa ne more drugače prijavit....
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mojca7
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pet 27 Feb 2015 0:59
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 1:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa vi niste resni. Sem hotela vprašat še kaj v zvezi z elektrifikacijo pripomočka pa ne bom. Edini ki da koristne nasvete je Igo. Hvala. Ostal pa...

Grem raj na kašn drug forum, kjer so bol resni in jih ni strah, ko pride baba s konkretnim uprašanjem. Tale Jaka mi je sploh sumliv da ga ni prav velik v hlačah.



piss.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  64.39 KB
 Pogledana:  1 krat

piss.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 2:00 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@mojca7, itak da me ni, pa še tisto kar je, je popolnoma odveč in v napoto Razz .
Kar pojdi na svoj domači forum, ne bo nobene škode, boš med isto mislečimi .

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2015 7:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mojca7, ja včasih imate dekline že brez tovrstnih dodatkov precej težav tam spodaj (kakšne izjeme) in se res nebi bilo kaj preveč za se igrat s takimi zadevami, zato bi bilo zelo priporočljivo upoštevati tudi nasvet od ElGrigon-a. Se mi zdi, da bi bil lesen obdelan z naravnimi voski in olji še najbolj natural, recimo kot je Dee Lee Doo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Dobra volja je najbolja, ... Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group