www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Zahteve po brisanju prispevkov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
s56al
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Sep 2005 12:03
Prispevkov: 740
Aktiv.: 3.33
Kraj: JN66SI & JN76TM

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2015 1:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan je napisal/a:
s56al je napisal/a:
...Osebno na forum gledam v prvi vrsti kot na mesto za debato in ne toliko bazo podatkov oz. znanja. Za slednje imamo knjižnice...
Nekaterim nam je lažje googlat po forumu kot po CTKju prelistat 5 knjig 200 strani. Še posebej zato, ker je zahtevana uporaba knjižne slovenščine, kar precej poenostavi to iskanje.

Zagotovo, a v dobi informacijske tehnologije so knjižnice še vse kaj drugega kot le (papirnate) knjige iz CTK-ja.

Dorijan je napisal/a:

Za debato pa je(iz je vsaj bil) IRC kanal.

Izvor in pomen besede "forum" in "internetni forum":

http://en.wikipedia.org/wiki/Internet_forum

...v rimskih časih mesto za srečevanje, javno izmenjavo mnenj, tržnica, ipd.:

http://www.elektronik.si/phpBB2/posting.php?mode=quote&p=496175

LP, S.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
robert
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Maj 2004 21:48
Prispevkov: 1869
Aktiv.: 8.42
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2015 3:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slowfly je napisal/a:
Stvari se že urejajo. Le nekaj potrpljenja bo potrebnega. Doživeli smo napad na forum.
Resno razmišljam, da bi vložil kazensko ovadbo proti "neznanemu" storilcu. To kar se je zgodilo je namreč kaznivo dejanje.


A sem čutil na vodi (napisano na drugemu forumu) Evil or Very Mad
Citiram:
OdgovorNapisal/-a RobertM » 11. mar 2015 ob 19:11
BDW: Trenutno je "zloglasni" forum dol - ste mu pomagali, ker nekateri imajo dovolj znanja ?

_________________
LP Robert
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2015 3:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

s56al je napisal/a:
........Me pa žalosti v zadnjem času videna miselnost, ko dva, ki se razideta, ne moreta drug drugemu pustiti, da gre vsak po svoje, ampak je treba še nagajati v stilu "če nisi z nami, si proti nam, torej te je treba "podj...vat" na vse možne načine! Tudi recimo "jokanje" po modelarskem forumu gre v ta kontekst in je izpadlo resnično patetično Sad! Ali pa gre morda v prvi vrsti za pritegovanje pozornosti v smislu "vsaka reklama je boljša kot nobena reklama"? Kdo bi vedel...
.
Ja, kot bi gledal prvošolčke......
Mogoče so se pa začeli nekateri počasi zavedati, da se da tudi brez njih Wink .
Hm, je pa zanimivo, kako sami sebe v rit grizejo.
Na sosednjem forumu, ki teče na najnovejšem programju in je oh in sploh, se nekateri zelo močno trudijo s hiperprodukcijo postov, pri čemer se ne zavedajo, da ni važna kvantiteta, temveč kvaliteta, čedalje več je novih tem, posledica tega pa je nepreglednost foruma Brick wall . Vse skupaj postaja resnično odbijajoče.

In če so se resnično potrudili, da bi tale forum sesuli, kaže samo na to, da mogoče pa le ni tako kot so pričakovali Brick wall .

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S53DZ
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Apr 2011 9:27
Prispevkov: 951
Aktiv.: 6.05
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2015 4:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

robert je napisal/a:
Slowfly je napisal/a:
Stvari se že urejajo. Le nekaj potrpljenja bo potrebnega. Doživeli smo napad na forum.

Še ni konec otročarij? Smešno.
Če samo malo po detektivsko razmišljam, potem je najbrž vir domnevnega napada iskati pri tistih, ki so tako nujno potrebovali nazaj moderatorske pravice, da bi "uredili svoje poste"?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
TilenS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Nov 2005 12:29
Prispevkov: 556
Aktiv.: 2.50

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2015 4:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ravnokar videl, da res nekaj sporočil ni vidnih Neutral

Pa to ni hec. Če je prišlo do vdora čimprej z prijavo na vse možne instance. Bolje to kot pa nič narediti.

_________________
LP Tilen
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pajo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2004 8:50
Prispevkov: 687
Aktiv.: 3.09

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2015 6:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moram priznati, da je velika škoda, da se vse to dogaja.

Akterji, ki imajo prste vmes, bi se nekako morali po vsem tem času vsaj malo ohladiti. KOt kažejo, dogodki na tem forumu, posti po drugih forumih, jim to ravno ne uspeva najbolje. Žal.

Žal bi se ti akterji morali zavedati, da ne povzročajo samo škode na tem forumu, ampak jo posledično povzročajo tudi na novem forumu (posamezniki se še tega ne zaveda-jo), Društvu in nenazadnje delajo škodo predvsem sami sebi.

Foruma bosta že nekako. Z izbrisanimi posti ali brez. Društvo tudi. Sicer ne bo nikoli več, kot je bilo, ampak nekako bo.

Hujše je zadnje. Namreč "opozorila" z odvetniki, sodišči, informacijskimi pooblaščenci, zahtevajo svoj DAVEK: čas, denar, energijo, živce,....
Kdor si lahko privošči vse skupaj v kombinaciji, mu lahko rečem, da je Džek.
Zakaj?
Ker si je potem ta Džek izdelal načrt, marsikomu poznane, "petletke". Vsaj upam, da si ga je. Namesto, da bi se posvečal hobiju, ki ga ima rad, svojim bližnjim, se bo začel posvečati dejavnostim, da dokaže (ali pa tudi ne) svoj prav pri svojih polpreteklih aktivnostih okoli tega istega hobija. Čas pa bo tekel. Trpeli bodo živci, trpeli bodo serverji, trpela bo denarnica, trpeli bodo bližnji, zmanjkalo bo časa za kaj drugega, bolj koristnega, .. , navsezadnje bo trpel najbolj sam. Čas pa bo tekel... in mimogrede mine pet ali celo več let.
Za nekaj let, ko bo marsikateri post že zastarel, postal neuporaben, pozabljen, izgubljen nekje v množici frišnih postov, doživel (ali pa tudi ne) Odločbo, Sodbo, da se mora (ali pa tudi ne) odstraniti iz foruma.
Zakaj že?
Za oslovo senco, ki mimogrede ni več na istem mestu in ne nosi nobenega haska? Še huje. Kaj, če se osel proda? Še hujše, kaj če osel celo vmes crkne?

Je vredno? Je vredno izgubiti v zadnjem času tako "opevane" prijatelje, mir, zadovoljstvo?

Marsikaj sem dal skozi v življenju in lahko rečem, da ni vedno vredno biti Džek!

Edit: Spodnji podpis ni nastal zgolj slučajno!

_________________
Martin Krpan je že dobro vedel zakaj je posekal lipo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.34
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2015 7:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko je prihajalo do razdrtja, so Jaka57 & co. še bolj vlivali olje na ogenj in niso dopustili, da se zadeve uredijo na nivoju odgovornih.

Zdaj pa je kaj je.

Frenkiju sem predlagal (ko sva bila na kavi), da doniram prostor na spletu. Ni bil za to. Tale kolokacija in gestapovski režim je zastarel. Vsak pameten forum ima reklame in s tem se financira vsaj hosting. Nekaj še ostane društvu. Ampak ne, to je proti pravilom. Kakšnim pravilom? SIOL-a? WTF? 35€/leto je hosting. To je dobra članarina...

Frenki je po moje zameril, da se je za Darka zbiralo za CNC (Borisov predlog) in ne tudi zanj. Moje mnenje.
Zdaj pa smo tam, ko ni muh. Prisoten sem na obeh forumih, ampak objavljam pa ne.

Če bi bili pametni, bi:
- se vsedli in pogovorili
- zdrušili bazo elektronik in s5tech in prenesli VSE na DE
- spremenili statut, da je vsak član foruma simpatizer društva (brez finančnih obveznosti do DE)

To o "hacking" napadu pa je izgovor.

LP

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2015 7:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

matejcek81 je napisal/a:
... Prisoten sem na obeh forumih, ampak objavljam pa ne.
...
Shame on you Kaj pa je zgoraj drugo kot objava?
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.34
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2015 7:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
matejcek81 je napisal/a:
... Prisoten sem na obeh forumih, ampak objavljam pa ne.
...
Shame on you Kaj pa je zgoraj drugo kot objava?


Pardon,
ne prispevam kaj pametnega v bazo.
Boljše?

LP

EDIT: Še to ni res, pomagal sem pri avtoelektriki...

Imaš prav.

LP

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2015 7:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom


_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.34
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2015 7:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brane,
zame si človek na mestu in te spoštujem. Vsakemu iz foruma sem pomagal po svojih najboljših močeh. Ali je bil prevoz, ali kakršnakoli druga pomoč. Seveda brez honorarja.
Zakaj si tako dlakocepski?

Če imaš težavo z mano, mi lahko to napišeš naravnost. Nič ne bom zameril.
Takšnega drekača, kot je Jaka pa ne =beš pet posto. Mogoče je tvoj prijatelj, mogoče ne.

Se vidi, da forum po odhodu "moderatorjev" ni več moderiran.

LP

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BluPhenix
Član
Član



Pridružen-a: Pet 05 Mar 2004 12:54
Prispevkov: 1018
Aktiv.: 4.58
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2015 7:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
- zdrušili bazo elektronik in s5tech in prenesli VSE na DE
- spremenili statut, da je vsak član foruma simpatizer društva (brez finančnih obveznosti do DE)


matejcek, brez zamere, ampak to bi morali povedati člani tega foruma, če se strinjamo. Jaz nočem bit simpatizer DE, če bi želel kaj imeti z DE bi se včlanil naprimer. Društvo je nastalo, ko so se nekateri člani foruma spomnili, da bi ga naredili in ni vse kar se tukaj dogaja povezano z društvom.

_________________
Exclamation Pravilo št. 1: Pišite slovensko, velja za vse.

TA SUHI ŠKAFEC PUŠČA. Saj ni tako težko, no!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2015 7:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nič nimam proti tebi. Samo držim se tega kar je Frenki napisal. Na živce pa mi gre, ko se vsako toliko pojavi še kdo, ki še malo pomeša (ne bom napisal kaj).

Poglej, tudi jaz sodelujem na obeh forumih in pričakujem, da mi tega nihče ne zameri niti tu niti tam. To je čista odločitev posameznika.

Torej, NEHAJMO S TEM!

Življenje teče naprej. Pa zelo kratko je!

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2015 7:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

d'oh!

Vsak vsaj približno sposoben kuhar ve, če jed prevečkrat predolgo pogrevaš, se prismodi.

_________________
Kdor ni skregan, ni Slovenc !
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejcek81
Član
Član



Pridružen-a: Pon 16 Mar 2009 12:32
Prispevkov: 1526
Aktiv.: 8.34
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2015 7:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

BluPhenix je napisal/a:
Citiram:
- zdrušili bazo elektronik in s5tech in prenesli VSE na DE
- spremenili statut, da je vsak član foruma simpatizer društva (brez finančnih obveznosti do DE)


matejcek, brez zamere, ampak to bi morali povedati člani tega foruma, če se strinjamo. Jaz nočem bit simpatizer DE, če bi želel kaj imeti z DE bi se včlanil naprimer. Društvo je nastalo, ko so se nekateri člani foruma spomnili, da bi ga naredili in ni vse kar se tukaj dogaja povezano z društvom.


Se strimjam. Mislil sem glede "društvene tematike" na forumu. Prav tako je bilo mišljeno enačenje člana foruma društva s simpatizerjem le tega. Malce nerodno sem napisal.

Kot napisano, se ne strinjam da je uradni forum društva v lasti posamezne fizične osebe.

LP

_________________
Če ne gre - ne obstaja!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group