www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Slovo in poskus sprave
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
s54mtb
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 11 Mar 2015 0:28
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2015 10:49 pm    Naslov sporočila: icon_great Slovo in poskus sprave Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

V nadaljevanju bom napisal nekaj stvari, ki mi ležijo na duši in jih enostavno moram zapisat, saj sem po nekaj slabo prespanih tednih prišel do nekaterih pomembnih spoznanj. Upam, da si bo kdo vzel čas in to tudi prebral.

Pred objavo sem prosil Frenkija, če mi dovoli objavo in jo je pod pogojem, da dvakrat premislim, preden objavim. Upam, da nisem še tokrat (zadnjič) izrabil njegovega zaupanja, kot že tolikorat doslej v zadnjem času.

Nekdo me je nekoč ocenil, da sem "izjemno osredotočen na cilje in da mi cilji opravičujejo vsa sredstva", da "popolnoma zavestno zapostavljam odnose z ljudmi, s katerimi sodelujem" in da mi manjka "taktnost in diplomatske spretnosti". Ko se poskušam postaviti in malo z distance pogledati to groteskno tragikomedijo, ki mi jo je uspelo zakuhati, verjetno lahko samo pritrdim taki oceni. Spet sem se znašel v situaciji, ko mi je bilo praktično nemogoče obvladati svojo ostrino in razumeti, da so drugi ljudje verjetno navajeni na bistveno bolj blago komunikacijo. Priznam, spoznavam, spoznal sem, da nisem ravnal prav in da sem s temi dejanji gotovo prizadel marsikoga, verjetno še najbolj Frenkija, ki je vsaj z moje strani dobil nož v hrbet.

Vse dogajanje mi je v veliko breme in tole pisanje je morda tudi del terapije, tako zame kot za vse okolje, v katero sem bil toliko časa vpet in sem ga na tako grob način ranil. Deloma je to posledica nepremišljene zaletavosti, ki me spremlja že celo življenje in me vedno in znova tepe. Skoraj vedno v takih primerih nekaj prej naredim, preden sploh pomislim na posledice. Ker sem bolj kot ne človek trenutnega navdiha, sem (velikokrat nepremišljeno) zapisal kaj kar morda ne bi, če bi pred tem vsaj vdihnil in preštel do 23. Res je, nisem ravnal prav in mi je žal za to. Tole pismo slovesa sem za spremembo pisal v notepad in ga pred objavo vsaj 5x prebral. Morda je to posledica spoznanj, do katerih sem prišel v zadnjih dneh moje nepremišljenosti. Eno od teh spozanj je tudi to, da mi v konkretnem konfliktu sploh ni bilo pomembno kdo ima prav. Zavzemal sem se za nek namišljen cilj, ga poskušal argumentirat na način, ki se mi je takrat zdel primeren in si stalno izmišljal nove razloge za svoja prepričanja in stališča ne glede na vse. Te sem seveda branil zelo ostro in odločno, tudi za ceno kakovostnih medsebojnih odnosov, na žalost zelo neumno, kot pravite celo otročje. Škoda, ki je ob tem nastala je bistveno večja, kot je namišljena korist, za katero sem še pred tedni smatral, da bi jo imel od neke navidezne "zmage". Priznam, to ni prav in mi je hudo, ker sem nekatere ljudi s takimi dejanji verjetno prizadel ali vsaj povzročil slabo voljo.

Škoda, ki sem jo prizadejal s svojimi nepremišljenimi dejanji in nasilnim povečevanjem razdora je verjetno nepopravljiva in trajna. Za to ni opravičila, vsaj jaz ga trenutno ne vidim. Morda bo tole moje pisanje pripomoglo k umiritvi strasti, vsaj upam tako. Vsekakor bi se rad srečal s starimi prijatelji, katerih zaupanje sem si zapravil, na kofetu ali pivu in malo bolj razumno podebatiral o vsem, kar se je zgodilo in kako bi stvari uredili, da bi popravi škodo, ki je nastala v naših odnosih in za katero sem si v veliki meri kriv kar sam.

Za začetek predlagam sledeče: javno in nepreklicno umikam vse zahteve, ki sem jih kadarkoli dal po umiku, brisanju ali spreminjanju svojih prispevkov na tem forumu. Javno se tudi odrekam vsem avtorskim pravicam do mojih prispevkov. Nič ne bom imel proti, če ostanejo prispevki anonimni, saj sem spoznal, da je vsebina tista, ki je lahko nekomu koristna, ne avtor. Nič nimam proti tudi, če ostane vsebina pobrisana. Nič nimam proti, če se povrne prvotno stanje. Odločitev, kaj se bo z mojo vsebino zgodilo povsem prepuščam Frenkiju in njegovi ekipi. Ker pa je Frenki klen programer in vrhunsko obvlada SQL, verjamem, da mu ne bo težko povrniti vsebine vseh mojih prispevkov, ki sem jih napisal na tem forumu, če se bo seveda on tako odločil.

To je moje zadnje javljanje in odslej naprej bom spoštoval Frenkijevo voljo, da me ne želi nikoli več videtu tukaj na tem forumu. Frenki, povsem te razumem. Branil si svoj teritorij in prav je takoo. Jaz sem pa grobo posegal tja in vsiljeval svoj prav z neprimernimi metodami. S svojimi zahtevami sem naredil že dovolj sranja, tokrat se pa v celoti umikam in samo upam lahko, da bo vsa ta moja sramota počasi potonila v pozabo. Politika pa je k*rba in neštetokrat sem že rekel, da s politiko se ne želim ukvarjati, pa me nehote potegne v vrtinec. Nekaterim se bo zdelo, da sem samo podaljšana roka VolkD-a. Laho zatrdim, da temu ni tako in da me je vodilo le in izključno nestrinjanje z nekaterimi dejanji, ki sem jim bil priča. Žal se v takih situacijah nikoli dobro ne znajdem in moja netaktnost in vihravost pripelje do situacij, v katerih so se znašli moji odnosi z ostalimi na tem forumu. Prav tako z raznimi domnevnimi "vdori" in popdobnimi zadevami nimam prav nič. Kljub temu, da znam programirat, je to omejeno v glavnem na mikrokontrolerje. Za kakšno "hackanje" pa bi potreboval tečaj kakšnega bolj usposobljenega eksperta na tem področju. Res je, bil sem jezen in v navalu jeze sem šel pobrisat vse svoje priponke, saj je bilo to takrat največ, kar sem lahko prizadejal forumu. Priznam, ni bilo prav in Frenkiju se opravičujem, saj sem mu s tem naredil nekaj dela, da jih je povrnil. Frenki, povej kako se ti lahko oddložim za to otročarijo, če si seveda pripravljen sprejeti opravičilo.

Prav tako priznam, da sem proti Frenkijevi volji po "ne-reklamiranju" vnesel povezave do novega foruma, saj veste katerega, da ne bom še tu delal reklame. Tudi v tem primeru se Frenkiju opravičujem za take vrste "zaj*ancijo". Tudi to sem storil v navalu jeze, ker so bile nekatere moje objave v preteklosti cenzurirane in takrat sem to videl kot edini način oponiranja take vrste cenzuri. Frenki, oprosti za to, ker se povozil tvoja načela. Sedaj, ko pogledam malo nazaj, gledam na to drugače. To je tvoja volja in tvoj način dela, ki ga nisem spoštoval in si me pač odstranil. Spoštujem to tvojo odločitev in ti pritrjujem to tvojo odločitev, saj na tvojem forumu nisem spoštoval tvojih pravil. Težko mi je bilo sprejeti take odločitve, ko sem se kar naenkrat znašel "na drugi strani". Očitno sem bil predolgo v vlogi moderatorja in nekako olesenel v tej vlogi. Na tem mestu se ti zahvaljujem za vse tvoje ukrepe, saj si me s tem spravil na realna tla in sem po dolgem času ugotovil, da nekatere stvari enostavno niso dopustne. Če mi boš ti kdaj lahko odpustil za vse kar sem naredil na tvojem forumu ti bom seveda hvaležen.

Nenazadnje se bi rad tudi javno opravičil za vse morebitne ostale izjave in prispevke na tem (in ja, priznam, tudi drugih) forumih, ki so bile v danem trenutku napisane v navalu jeze, v naslednjem trenutku pa mi je bilo takoj žal za tako pisanje. Opravičujem se tudi vsem ostalim članom foruma, ki sem jih s tem kakorkoli razjezil ali v njih izzval negativna čustva. Vse skupaj je šlo predaleč že s prvim pisanjem, ki sem ga naperil proti integriteti foruma in že takrat bi me morali "po prstih". Vse to se sploh nebi smelo zgoditi. Frenki, oprosti za vse. Upam, da mi uspeš kdaj odpustiti za traparije, in da se bova kdaj v prihodnosti še srečala in pomenila kot odrasla in ne takole po otročje, kar sem jaz počel tukaj. Seveda le, če boš ti tako želel. Jaz tvoje telefonske nimam, mojo pa najdeš v neki temi, pa ne vem več kje.

Kar imata/sta imela z VolkD se me ne tiče in se distanciram od vsega. Če mi kdo v živo omeni karkoli na to temo, naj istočasno prosi, da ga bom "na gobec", ker bo skušnjava prevelika in zgodbe se lahko spet ponovijo. Obljubim (če temu seveda po vsem sploh kdo verjame), da se bom držal le še strokovnih tem. Toliko je še zanimivih stvari na tem svetu, da sem/smo čisto preveč časa, živcev in energije potrošil za traparije, ki nikomur ne koristijo.

Takole, zdaj me lahko popljuvate, me date na grmado, podkurite (čeprav so me bolj kosti in bo treba dodati kaj nafte, da bom zgorel). V celoti se umikam s tega foruma, saj bom spoštoval Frenikjevo zahtevo, da se nikoli več ne vrnem. Če pa se morebiti pojavi kakšno strokovno vprašanje, pri katerem bi me kdo morda potreboval, pa tudi veste, na katerem email naslovu me dobite. V prihodnje sem tu registriran kot S54MTB, ki je radioamaterski klicni znak. Upam, da razumete tudi na simbolni ravni, saj radioamaterje v osnovi drži pokonci popolnoma drugačen bonton, kot sem si ga drznil uporabljati tukaj. To je tudi zame obveza, da spremenim svoj način dela v bodoče na forumih (katerihkoli že).

V upanju, da se rane čimprej zacelijo vas vse prav lepo pozdravljam in vsem želim čimveč strokovnih uspehov in kar največ veselja v delu, ki ga imate najraje. To pa gotovo ni kreganje.

Mare
mare69
S54MTB
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1736
Aktiv.: 12.56
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2015 11:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem imel zate že malce spisan kratek tekst kakšen zgled daješ ne samo okolici ampak svojemu lastnemu sinu, ki je, kolikor vem registriran tudi na s5tech forumu, pa si mi ga zdaj s tem pismom sprave nekako skuril in mi zalepil usta.
Upam, da za zmeraj.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
n900
Član
Član



Pridružen-a: Čet 13 Jan 2011 17:01
Prispevkov: 105
Aktiv.: 0.65
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2015 11:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

omg, s tem ko ste mi zbrisali post ste res doazakali kam smo pršli.

to bravo slovenceljni
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2015 11:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nočem da kdo narobe razume, ampak moram se distancirati od napada na forum ( ne vem če je res bil, potrditve še ni) v preteklih dneh. Nimam nobenih informacij, da bi kdorkoli to načtroval. Tudi sam želim pomiriti strasti, saj se v zadnjem mesecu ne dogaja skoraj nič koristnega, le še metanje polen pod noge je čutiti. In to ni prav !

Da dodam povzetek od tu:
Citiram:
... Želim, da se stvari umirijo in da življenje teče naprej bolj normalno. In podobno pričakujem tudi od vas. Začnite že nekaj delati, nekaj kar bo koristno za vse, ne pa da mešate in mešate stvari, ki nikomur ne prinesejo ničesar koristnega.

....

Ne razumem, zakaj se pri nas ljudje napajajo s stvarmi, ki so slabe in negativne, namesto, da bi počeli stvari, ki vlečejo naprej.
Sem pa že kar nekajkrat povedal, da je to forum, kjer se bomo pogovarjali o tehniki in hobiju. Ne razumem zakaj bi se radi za hobi prepirali!

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2015 11:33 pm    Naslov sporočila: icon_great Re: Slovo in poskus sprave Odgovori s citatom

s54mtb je napisal/a:
.........V upanju, da se rane čimprej zacelijo vas vse prav lepo pozdravljam in vsem želim čimveč strokovnih uspehov in kar največ veselja v delu, ki ga imate najraje. To pa gotovo ni kreganje.........
Se popolnoma strinjam!

Sicer pa pregovor "Nobena župa se ne poje tako vroča, kot se skuha" prav prekleto drži.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.35
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 12, 2015 11:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mare, a veš, da me tole precej spominja tudi na moje obnašanje.
Sem imel starega ata, ki je bil kolerik, in sem se žal tudi sam precej navzel tega.

Imam pa srečo, da so me po prstih že v prvih letih na šihtu, ko sem začel s komunikacijo s strankami. Sedaj moram pri vsaki stvari, ki me vsaj malo pogreje, popit kozarec mrzle vode, se nadihat svežega zraka in it za nekaj časa delat nekaj čisto drugega.
Že po kratkem času ugotoviš, da stvari sploh niso tako tragične in kritične kot v prvih sekundah, ko te adrenalin zalije. V večini primerov sem že natipkano besedilo kar pobrisal in nastrojenega odgovora nisem poslal.

Veš, kako se bolje počutim! Tudi vsakdanje življenje in odnosi na dnevni ravni so boljši.
Priporočam tako vajo vsakemu, ki se mu dlani potijo in je rdeč v obraz, ko se loti nekaj tipkat. Fino je izlit svojo jezo ven, vendar boh ne daj pritisnit na tipko "Pošlji"...

Mare, jaz te razumem. Še dobro, da si spregledal svoje napake. To smo pač geeki, na eni strani preveč brihtni, pa nas drugje zmanjka...
Srečno še naprej!

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.31
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 13, 2015 12:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Spider-man 2002
Uncle Ben: Remember, with great power comes great responsibility.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S53DZ
Član
Član



Pridružen-a: Čet 28 Apr 2011 9:27
Prispevkov: 951
Aktiv.: 6.05
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 13, 2015 12:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mare, bravo.
Za tako pismo je potreben pogum.

Če se na tej točki postavi piko, je do normalizacije potreben samo čas, ki baje celi vse rane.

LP, Bojan
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.45
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 13, 2015 1:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S53DZ je napisal/a:
Mare, bravo.
Za tako pismo je potreben pogum.

Če se na tej točki postavi piko, je do normalizacije potreben samo čas, ki baje celi vse rane.


To.

_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
skat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 05 Mar 2009 12:10
Prispevkov: 402
Aktiv.: 2.19
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 13, 2015 8:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bravo! Tega koraka sem res vesel. Sicer je vsaka kriza tudi za nekaj dobra (v skladu z mojim geslom) in se bo treba vnaprej še bolj potrudit za medsebojno sodelovanje. Very Happy
_________________
ne sekiraj se, če kaj crkne, vsaka šola nekaj stane!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
flomaster
Član
Član



Pridružen-a: Pet 31 Maj 2013 19:49
Prispevkov: 141
Aktiv.: 1.07

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 13, 2015 10:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za ta korak je res potreben pogum ali pa golo spoznanje, kako bedno in nizkotno dejanje je bilo storjeno, ko si zavrnjen tudi povsod tam, kjer poskušaš doseči odobravanje in te popljuvajo kot bedaka, upravičeno! Dvom bo vedno ostal, nikoli več ne boš užival zaupanja, kot si ga nekoč, zato je prav, da se boš držal le še strokovnih debat, če si se tako odločil. Z vašimi dejanji je dvom padel še na mnoge, na nekatere povsem upravičeno. Žalostno je, da si strokovnjaki v zrelih letih privoščite tako nizkotna dejanja, nam mladim pa solite pamet, zato, ne verjamemo vam in dvomili bomo za vedno, pogovarjamo se lahko samo še strokovno. Forumske politike in finančni interesi so naredili razdor in ožigosali DE. Kje je opravičilo BorisZ, junaka iz risanke, kje so opravičila ostalih akterjev? Sedaj ko vas ni, je tale forum spet postal pregleden in prijeten, naj tako tudi ostane, srečno v vašem novem peskovniku in adijo!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 13, 2015 10:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še včeraj sem bil skoraj prepričan, da me nobena stvar vezana na forumsko dogajanje ne more več presenetiti. Enkrat sem tole že napisal, pa si ne morem kaj, da tega ne bi ponovil. Maretove prispevke v zadnjem času prebiram nekako takole Shocked

Mare težko se postavim v tvojo kožo, ker funkcioniram na nekoliko drugačen način in bi se težko znašel v situaciji kot je bila, predno si šel pisat zgornji tekst. Res pa je tudi, da v danem primeru verjetno ne bi zbral poguma za takšen zaključek.

Upam in želim si, da tole pomeni konec nekega slabega obdobja, ki nikomur, še najmanj pa članom foruma ni prineslo nič dobrega. Rad bi, da se v bodoče ukvarjamo s temami, ki so tematika foruma in pustimo tole za seboj.

Prosim upoštevajte moj predlog in na tole postavimo piko.
Naj tema izgine iz svežih debat brez tega, da bi moral kakorkoli posegati vmes.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 13, 2015 5:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Do sedaj nisem sodeloval v teh kregarijah, ampak.....

Marsikdo je ze bil banan od tukaj. Marsikdo z znanjem, veseljem in zagnanostjo. Seveda tudi marsikdo prenapihnjen. Banan je bil najverjetneje s strani moderatorjev, ali pa se je kdo tudi glede na odnose odlocil sam odstranit.

Ampak se nihce se ni tako prenapihnjeno obnasal in klevetal. Povsod, kjer je imel besedo.
a naj bi slo za tezave na Elektro-n, Elektron, Elektronik, ali S56tech.

Uzaljenost in "sveta jeza" normalnega cloveka drzita kak dan ali dva,, mogoce teden ne pa dva meseca.

Sicer je treba zbrat pogum, da napises tako opravicilo, ali pa ti je kdo pri tem "pomagal". Najverjetneje pa si, vsaj pri meni je tako, izgubil dobrsen del spostovanja. Za toliko casa, dokler to ne gre v pozabo. In to ne samo na enem forumu. Na zalost, kot ugotavljas, tudi v zivljenju.

Adi smolar je pel pesem o treh dlakah na jeziku. Naj ti postane himna.

Houg.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.63
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 13, 2015 6:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S53DZ je napisal/a:
Mare, bravo.
Za tako pismo je potreben pogum.


Pa še kak pogum. Mare ti si moralni zmagovalec, in ne poraženec, v vseh teh dogajanjih, katere so se zgodile okrog DE in na forumih.

Bil si dejansko "kolateralna žrtev" in se nisi takoj zavedal tega.

Bil sem hudo presenečen z tvojim početjem. Nikakor ga nisem mogel razumeti.
Poznam te kot poštenega, moralnega, vse naj v pozitivnem smislu...potem pa naenkrat...porušiš vso moje mnenje o sebi.
Po tem tvojem postu je za mene vse po starem.

To se lahko zgodi samo velikim, poštenim in moralnim, kateri še vedno zaupajo v poštenje, pravičnost....verjamejo v ljudi.

Vsak lahko naredi napako, vsak lahko zgreši, ampak vsak ni sposoben (ali noče) priznati svojih napak.

Naš junak Mare je to storil. Se je pokesal.

Kdo od nas bi imel takšno hrabrost?

s54mtb je napisal/a:
Takole, zdaj me lahko popljuvate, me date na grmado, podkurite (čeprav so me bolj kosti in bo treba dodati kaj nafte, da bom zgorel)


Ne, ne bomo te dali na grmado, tudi popljuvali te ne bomo.
To tudi lepo prosim forumaše, bodimo dostojanstveni.

Če bi jaz bil lastnik tega foruma, bi ti vrnil status "moderatorja" naložil da popraviš vse svoje poste, katere si iznakazil.
Po kesanju obvezno sledi nekakšna kazen. To bi bila kazen za tebe, ne pa grmada.

Verjamem da bi tako dobili odličnega moderatorja, polnega pravilnega razsojanja, in presoje, ne po "zakonih in pravilih" ampak morali in etiki.
Zakoni in pravila niso vedno dobri, posebej če niso dorečeni in veljajo za ene, za ene pa ne.

Star pregovor pravi "Osel gre samo enkrat na led".

s54mtb je napisal/a:
Vsekakor bi se rad srečal s starimi prijatelji, katerih zaupanje sem si zapravil, na kofetu ali pivu in malo bolj razumno podebatiral o vsem,...


Če boš kaj hodil po Velenju, si dobrodošel na kavici, pijači...

s54mtb je napisal/a:
Vse dogajanje mi je v veliko breme in tole pisanje je morda tudi del terapije, tako zame kot za vse okolje, v katero sem bil toliko časa vpet in sem ga na tako grob način ranil.


Dokaz da imaš vest, da ti ni vseeno če koga užališ, raniš. Ne glede kaj je krivo, ti ali družba.
Posebej če dojameš da nisi bil v pravu.

Mare hvala za zgornji post, verjamem da ti bo Frenki oprostil, pozabil pa verjetno ne bo, vsaj kakšno leto...
Najboljše zdravilo za takšno bolezen je čas.

s54mtb je napisal/a:
Slovo in poskus sprave


Če te ne bo na tem forumu, marsikdo te bo pogrešal. Kaj se bo zgodilo?
Ne vem.
Vse je odvisno od lastnika foruma Frenkija.(koliko ga jaz poznam, ni zlopamtilo)

Verjamem pa da si to kar si napisal, napisal iskreno, in da ga nikoli več ne izigraš.

Gubitniki smo pa vsi, zmagovalca ni, kot ga tudi ni v nobeni vojni.

Frenki je napisal/a:
Še včeraj sem bil skoraj prepričan, da me nobena stvar vezana na forumsko dogajanje ne more več presenetiti.


Upam da te je presenetilo pozitivno.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jerjur
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Maj 2010 22:09
Prispevkov: 459
Aktiv.: 2.71
Kraj: Žiri

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 13, 2015 7:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oprostiti je humano,
Pozabiti je nespametno,
Ponovno zaupati pa je neumno.
Mene ni popolnoma prepričal.
Nikakor pa ni primeren za moderiranje.

_________________
Avtomatika je zakon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group