www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Arduino uno in cnc shield v3
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
novinec26
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Jan 2012 10:32
Prispevkov: 108
Aktiv.: 0.73
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 22, 2015 12:04 pm    Naslov sporočila:  Arduino uno in cnc shield v3 Odgovori s citatom

Namen imam izdelat mini cnc z arduino uno in cnc shield v3. Mehanski del sem uspešno zaključil, pri softwerskem delu pa se mi je zalomilo. Nikakor ne morem zagnat koračnih motorjev, v bistvu niti ne vem točno kateri softwar moram naložit. Prosim za kak nasvet.


cnc shild.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  148.78 KB
 Pogledana:  57 krat

cnc shild.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 22, 2015 2:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kateri softwarski del imaš v mislih, tisti za PC ali tisti za UNO (firmware)?
Firmware in ostala navodila za sam kontroler (shield) imaš tukaj.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
novinec26
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Jan 2012 10:32
Prispevkov: 108
Aktiv.: 0.73
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 22, 2015 3:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala. Zanima me predvsem softwer za PC.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 22, 2015 7:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj je nekaj napisanega o tem.
Tvojega Arduina lahko furaš z Grbl Controller-jem.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 23, 2015 8:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz ti sicer ne znam svetovati glede softwer za PC, bi te pa vprašal, s katerim motor driverjem boš gnal koračnike? A bodo to mogoče vezja s čipom A4988?

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 23, 2015 9:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@arksi
Si pogledal sliko, ki jo je pripel?

@novinec26
Prvo si dolpotegni Xloader. Razpakiraj ga nekam na en disk (ni potrebna instalacija). Nato si dolpotegni HEX datoteko, ki je tukaj v prilogi, razpakiraj nekam tako da boš vedel kje je in z Xloaderjem naloži na tvoj Arduino (upam, da imaš naložene gonilnike za tvoj Arduino). Tako imaš pripravljen Arduino za tvojo CNC mašinco.

Dolpotegni Zapmaker in ga instaliraj na PC. Sledi navodilom kako nastaviti parametre CNC stroja v Zapmakerju. Če tega ne narediš, so lahko problemi.

Tukaj smo, pa vprašaj, če bo še kaj potrebno.

Pa še nekaj: napiši kakšno je tvoje predznanje, da vemo kaj in kako ti svetovati!



Zapmaker.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  64.21 KB
 Pogledana:  48 krat

Zapmaker.png



grbl_v0_8c_atmega328p_16mhz_9600.zip
 Opis:
HEX datoteka za CNC + Zapmaker.

Download
 Ime datoteke:  grbl_v0_8c_atmega328p_16mhz_9600.zip
 Velikost datoteke:  27.71 KB
 Downloadano:  57 krat


_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 23, 2015 10:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@novinec26
Branez je napisal/a:
...
Pa še nekaj: napiši kakšno je tvoje predznanje, da vemo kaj in kako ti svetovati!

Parkrat si že bil tukaj, odgovora pa ni.
Počasi izgubljam potrpljenje, pa mislim da ostali tudi. Če nisi resen, zakaj potem sprašuješ? Vse je treba vleči iz tebe. Not talking

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 23, 2015 10:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
@arksi
Si pogledal sliko, ki jo je pripel?


Pogledal, vendar se iz slike ne vidi kateri čip/gonilnik je na teh tamalih tiskanih vezjih, ki so, verjetno, driverji za koračne motorje.
A je mogoče tisti štirje iz njegove slike temu podobni?

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 23, 2015 11:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim da je!
Sicer pa tako ali tako ni važno, saj vidiš da človek ni resen. Jaz mu ne mislim več odgovarjati. Bil je tukaj, pogledal in odšel. Na moje vprašanje o predznanju bi lahko z eno besedo odgovoril (dobro, srednje ali slabo). Niti toliko se ni potrudil. Whistle

Če drugo ne, je to nesramno do ljudi, ki smo se potrudili odgovoriti. Zame ga ni več na tem forumu. Not talking

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
novinec26
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Jan 2012 10:32
Prispevkov: 108
Aktiv.: 0.73
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 23, 2015 3:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se opravičujem, bil sem v službi in sem samo pogledal na forum, žal pa nisem imel časa odpisat. Zdaj sem pa naredil kod si opisal in željenega rezultata ni, motor se ne premakne, sklepam da če kliknem smerno puščico za X os na Grbl Controllerju bi se moral motorček ki je priklopljen na izhodu X premaknit, ali se motim?
Še enkrat se opravičujem da nisem mogel prej odpisat in hvala za trud in pomoč.
Ja kar se mojega predznanja tiče, sem v programiranju začetnik, o sami elektroniki pa je moje znanje nekje na amaterskem nivoju.
Edit: tisti mali čipeki so pa A4988
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 23, 2015 5:32 pm    Naslov sporočila:  Re: Arduino uno in cnc shield v3 Odgovori s citatom

novinec26 je napisal/a:
... Mehanski del sem uspešno zaključil, pri softwerskem delu pa se mi je zalomilo. Nikakor ne morem zagnat koračnih motorjev, v bistvu niti ne vem točno kateri softwar moram naložit. Prosim za kak nasvet.
Tole jaz razumem kot da si strojček sestavil, zmontiral nanj vsa končna stikala, jih pravilno zvezal s kontrolnikom (motorje, končna stikala, E-Stop, vsa napajanja...). Potem MORA delati.

Že zopet je treba ugibati kaj-kako to vse skupaj preizkušaš. Si tole VSE prečital? Čitanja in učenja je dosti.

Pa če bi še kakega "bildeka gor pripopal" kaj delaš, tudi ne bi škodilo.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
novinec26
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Jan 2012 10:32
Prispevkov: 108
Aktiv.: 0.73
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 23, 2015 7:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Stvar je taka, strojček sem sestavil, nisem pa še priklopil stikal, najprej bi želel pognat koračne motorje, da vidim čemi bo sploh uspelo, si pa omenil stikala, a to pomeni da brez stikal ne bo pognalo motorja? koliko sem jas tole čital, mislim da so stikala med obratovanjem odprta, ko pa se vklopijo se zadeva ustavi ( čeprav je to malo čudno, ker če je kaki kablček prekinjem potem stikalo ne bo funkcioniralo). Imam pa koračne motorje, EM-434 in EM-468, teh imam vsakih po 4kom, drugače pa je te robe kar precej, sam rad recikliram pa se nabere.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
novinec26
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Jan 2012 10:32
Prispevkov: 108
Aktiv.: 0.73
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2015 4:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdaj sem priključil stepperje brez shield, sem prilepil sliko kako sem zvezal, in naložil drug program na arduino in steperji normalno delajo, tako da so tile A4988 ispravni, zdaj je lahko edinana napaka v programu na arduino ali pa ni pravih nastavitev v Grbl Controler 3.6.1.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.91
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 24, 2015 10:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

novinec26 je napisal/a:
..........., zdaj je lahko edinana napaka v programu na arduino ali pa ni pravih nastavitev v Grbl Controler 3.6.1.


Kateri program si pa vprogramiral v mego328? Lahko podaš link.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
novinec26
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Jan 2012 10:32
Prispevkov: 108
Aktiv.: 0.73
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 25, 2015 12:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naložil sem program ki ga je v tej temi prilepil Branez.

http://www.elektronik.si/phpBB2/download.php?id=63487
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group