www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Arduino uno in cnc shield v3
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
arksi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Sep 2008 10:19
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.90
Kraj: Dolenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2015 7:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

novinec26 je napisal/a:
Naložil sem program ki ga je v tej temi prilepil Branez.
http://www.elektronik.si/phpBB2/download.php?id=63487


Tvoja povezava ne prikaže ničesar. Sprašujem kateri program si vprogramiral v Arduino in ne za PC.?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
novinec26
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Jan 2012 10:32
Prispevkov: 108
Aktiv.: 0.72
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2015 7:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale ki je spodaj.


grbl_v0_8c_atmega328p_16mhz_9600.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  grbl_v0_8c_atmega328p_16mhz_9600.zip
 Velikost datoteke:  27.71 KB
 Downloadano:  6 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7769
Aktiv.: 34.89
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2015 9:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj ni to, da si "gorporinil" tale HEX, vse kar je treba narediti. Potrebno je tudi nastaviti Zapmaker na prave parametre (čitaj!!).

Se mi zdi, da ne razumeš kako deluje CNC. Reci-vprašaj, to ni sramota. Ampak ne tako, da se vsako toliko tukaj pojaviš in še takrat moramo iz tebe vleči odgovore, ki jih potem nekaj dni čakamo.

Iščem podatke za te tvoje motorje, pa jih nikakor ne najdem. Veš vsaj to, koliko korakov ima za en obrat?

Je to tvoj motor? Preštej kolikokrat skoči (vrti počasi na roko in štej) za en obrat. To je važna postavka. Naredi to, in ODGOVORI!



Zapmaker_nastavitve1.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  68.17 KB
 Pogledana:  21 krat

Zapmaker_nastavitve1.png



Zapmaker_nastavitve.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  23.91 KB
 Pogledana:  52 krat

Zapmaker_nastavitve.png



EM-434.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  95.29 KB
 Pogledana:  7 krat

EM-434.png



_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
novinec26
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Jan 2012 10:32
Prispevkov: 108
Aktiv.: 0.72
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2015 10:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

takšne motorje imam jas, korakov pa ima 48.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7769
Aktiv.: 34.89
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2015 11:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

1. Če imaš na driverjih vse tri jumperje gori, to pomeni1/16 koraka. Torej moraš tam v nastavitvah vpisati 768 korakov za en obrat.

2. Če pobereš vse jumperje dol to pomeni "full step" in moraš vpisati tam 48 korakov za en obrat.

Gornje velja za vse tri driverje (oz. motorje) če so enaki

Vpiši tudi v polju za pospeške:
3.000 (acceleration, mm/sec^2) , mogoče je še boljše 1.000 (ena)

Vse to piše na povezavah kamor smo te pošiljali. Prvo je treba razumeti kaj je kaj, delovanje koračnika, delovanje CNC-a ..., pa bo dosti lažje.

Vem da si sedaj v službi vendar, ko boš imel čas, bova šla korak po korak (saj vendar govoriva o koračnikih Smile) do uspeha. Jaz sem se oborožil s potrpežljivostjo in ni da ne bova zavrtela teh tvojih motorčkov. Samo malo hitreje in podrobnejše odgovarjaj na vprašanja. Z odgovori si zelo skop oz. telegramski.

Ajde, povej ko si pri volji in času.


Pozdrav, Branko

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
novinec26
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Jan 2012 10:32
Prispevkov: 108
Aktiv.: 0.72
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2015 7:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem to vse pregledal in tudi te nastavitve sem prestavil pa nič, nato pa sem A4988 odstranil iz plošče in jo dal na testno plato ter jo povezal, ampak tisti pin ki sem ga označil z križcem (ENABLE) je ostal nepovezan in motor se vrti, se pa ob mirovanju greje in cvili, ko pa priključim ENABLE, se motor ustavi in tudi cvili ne in se ne greje.


Poprava.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  13.59 KB
 Pogledana:  4446 krat

Poprava.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7769
Aktiv.: 34.89
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2015 7:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prvo kar si zapomni je to, da se vsak koračni motor greje. Sicer če ga ne moreš držati več, je nekaj narobe.

Cvili ti, to je znak da imaš preveliko frekvenco , pa motor ne more slediti. Poberi dol jumperje in nastavi tam x, y in z step/mm nastavitvah na vrednost 48.



Probaj in poročaj

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
novinec26
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Jan 2012 10:32
Prispevkov: 108
Aktiv.: 0.72
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2015 7:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ja sem to naredil in motor se vrti, samo ne vem če je normalno da ko motor miruje cvili in se močno greje, ko pa se motor vrti pa ne cvili in se ne greje, ter zakaj ne deluje če je ENABLE pin priklopljen?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7769
Aktiv.: 34.89
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2015 7:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Motor naj ne bi cvilil, to je znak da ti nekaj oscilira. ENABLE pomeni OMOGOČI. In zopet govoriš v ugankah, kam je priključen, lahko je na 1 (high) lahko je na 0 (low).
Pa pusti pri miru ta pin, on je tako ali tako vezan na Arduion spodaj in ga on krmili kakor treba. Samo bog ve kakšno napetoat si tja pritiskal in skuril izhod Arduina. Si na vseh treh kanalih delal isto (priklapljal neko napetost in kolikšno)?

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
novinec26
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Jan 2012 10:32
Prispevkov: 108
Aktiv.: 0.72
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2015 7:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na CNC shield plošči ne dela noben izhod, če pa ploščico prestavim iz CNC shield na testno plato potem motor dela, ampak ne smem povezat ENABLE pina, ta pin pa je na plošči že povezan.


20150326_184602.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  131.77 KB
 Pogledana:  8 krat

20150326_184602.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7769
Aktiv.: 34.89
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2015 8:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si priključil motorje tako? Na priključke poleg driverjev, ne one ob strani.


Ardi_sh.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  848.26 KB
 Pogledana:  18 krat

Ardi_sh.png



_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
novinec26
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Jan 2012 10:32
Prispevkov: 108
Aktiv.: 0.72
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2015 8:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja sem.

Edit:

Končno imam spet malo časa da se poigram z tem mojim problemom. Prišel sem do zaključka da je po moje nekaj narobe z ploščico. Iz ploščice sem pobral vse tri A4988 in jih dal na testno ploščo, jih povezal na arduino uno in preiskusil, zadeva poplnoma normalno deluje. Po pregledu ploščice in načrta sem ugotovil da pride pin 9 (EN) na A4988 vezan preko upora 10k na 5v , preiskusil sem z ohm metrom in meritev je pokazala 0.0 ohma, ali je to normalno?



Shema.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  137.98 KB
 Pogledana:  12 krat

Shema.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
novinec26
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Jan 2012 10:32
Prispevkov: 108
Aktiv.: 0.72
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2015 7:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moj projekt gre proti koncu.


20150405_071047.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  2.85 MB
 Pogledana:  47 krat

20150405_071047.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.92
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2015 10:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

novinec26 je napisal/a:
...........Po pregledu ploščice in načrta sem ugotovil da pride pin 9 (EN) na A4988 vezan preko upora 10k na 5v , preiskusil sem z ohm metrom in meritev je pokazala 0.0 ohma, ali je to normalno?
Ne.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7769
Aktiv.: 34.89
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 05, 2015 11:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
...
Pa pusti pri miru ta pin, on je tako ali tako vezan na Arduion spodaj in ga on krmili kakor treba. Samo bog ve kakšno napetoat si tja pritiskal in skuril izhod Arduina. Si na vseh treh kanalih delal isto (priklapljal neko napetost in kolikšno)?

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group