www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Arduino uno in cnc shield v3
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
novinec26
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Jan 2012 10:32
Prispevkov: 108
Aktiv.: 0.73
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 6:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj ima shield v3 dva pina kjer se priklopi +in- kjer se priklopi napetost, tak da ne vem zakaj bi na druge pine pritiskal kake napetosti. Sem zdaj dobil drugi shield v3 in ta pa deluje, tako da zgleda da je nekaj narobe z ploščo.
Moram pa zdaj malo naštudirat zadevo, ker zdaj ne dela pravilno, vse mi naredi veliko premajhno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 8:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V prvih treh nastavitvah moraš nastaviti pravo vrednost. Izračunaš pa tako. Tu sicer uporablja cole, vendar namesto njih vstaviš milimetre.



Kakšen je tvoj špindel, M10? Ne pozabi upoštevati jumperje na plošči, ki določajo število korakov na en obrat. Torej: če imaš vse tri jumperje gori je to 48 x 16 = 768 korakov za en obrat in če je špindel M10, ki ima korak 1,5mm je to 768 / 1,5 = 512.

Upam, da sem bil dovolj jasen.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 06, 2015 9:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj sem to napisal?
Branez je napisal/a:
...
Pa pusti pri miru ta pin, on je tako ali tako vezan na Arduion spodaj in ga on krmili kakor treba. Samo bog ve kakšno napetoat si tja pritiskal in skuril izhod Arduina. Si na vseh treh kanalih delal isto (priklapljal neko napetost in kolikšno)?
Zato, ker si tukaj bil nerazumljiv kakšno napetost si priklopil! Napisal si samo da si nekaj priključil.
novinec26 je napisal/a:
Sem to vse pregledal in tudi te nastavitve sem prestavil pa nič, nato pa sem A4988 odstranil iz plošče in jo dal na testno plato ter jo povezal, ampak tisti pin ki sem ga označil z križcem (ENABLE) je ostal nepovezan in motor se vrti, se pa ob mirovanju greje in cvili, ko pa priključim ENABLE, se motor ustavi in tudi cvili ne in se ne greje.
Moraš biti bolj razumljiv s vprašanjem, da boš dobil pravi odgovor.

Upam, da boš tudi na to vprašanje odgovoril.
Branez je napisal/a:
Kakšen je tvoj špindel, M10? Ne pozabi upoštevati jumperje na plošči, ki določajo število korakov na en obrat. Torej: če imaš vse tri jumperje gori je to 48 x 16 = 768 korakov za en obrat in če je špindel M10, ki ima korak 1,5mm je to 768 / 1,5 = 512.
Torej pričakujem odgovor kakšno je vreteno, kakšne korake imaš nastavljene in kaj si tam vpisal.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
novinec26
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Jan 2012 10:32
Prispevkov: 108
Aktiv.: 0.73
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2015 5:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdaj sem dobil novo plato in mi vse deluje tako kot je treba, izgleda da je s prvo nekaj narobe.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2015 5:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si nastavil korake in vse ostalo. Se pomakne, če si dal 1mm pomik točno za 1mm?...
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
novinec26
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Jan 2012 10:32
Prispevkov: 108
Aktiv.: 0.73
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2015 5:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ja, vse mi dela v nulo, me pa še vedno malo firbec muči kaj bi lahko bilo narobe z ono drugo ploščo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2015 7:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

novinec26 je napisal/a:
ja, vse mi dela v nulo, me pa še vedno malo firbec muči kaj bi lahko bilo narobe z ono drugo ploščo?


Glede na to, da si iz MB ti jo bi morda lahko stestiral Branko?

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 13, 2015 7:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če pa je tako škrt na odgovorih. Bom ga moral poiskati v Kungoti.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
stromarpepi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Jun 2011 0:30
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.64
Kraj: Ormož

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 14, 2015 6:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
tudi jaz se ukvarjam s tem shieldom. Skozi teh par strani sem prišel že do prvih odgovorov na probleme. Imam pa še en problem, ki pa trenutno ne vem kako je rešljiv.
V izdelavi imam cnc rezalnik stiropora, kateri zajema 4 samostojne osi. To pomeni da moram jumperje nastavit na A, OK. Moti me pa to, da nima možnosti priklopa četrtega para končnih stikal? Oz. ali ima kdo kako rešitev?
Dodal pa sem tudi sliko za predstavo projekta.
L.P.Samo



IMAG2225.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.37 MB
 Pogledana:  42 krat

IMAG2225.jpg



_________________
L.P.Samo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stromarpepi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Jun 2011 0:30
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.64
Kraj: Ormož

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 26, 2015 10:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
trenutno sem se ustavil pri problemu četrtega pogona. Uspelo mi je s pomočjo jumperjev kopirati drugo os, in s tem voziti obe osi hkrati. Kako pa naj postavim konfiguracijo da bom lahko vozil četrto os posamezno. Po navodilih sem postavil jumperje na četrto mesto, s katerim postavimo konfiguracijo za posamezno os A. Kje pa v nastavitvah GRBL kontrolerja nastavimo korake motorja za dotično os? Tako kot so prve tri nastavitve za osi x,y,z. Manjka pa A...
Zahvaljujem se vam za pomoč.
Lep pozdrav Samo

_________________
L.P.Samo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 26, 2015 10:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ta tvoj "A" mora biti v FW (Arduino programu). GBRL kontroler samo prečita kaj je v krmilniku. In če tega ni, ti ga on ne more ustvariti.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
stromarpepi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Jun 2011 0:30
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.64
Kraj: Ormož

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 26, 2015 11:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ahaa Smile mislim da sem že nekje zasledil primer kode...bom poročal kako mi uspe Wink Hvala Brane za hiter odgovor.
L.P.Samo

_________________
L.P.Samo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 26, 2015 11:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za to, kar ti delaš je bolj primeren Arduino MEGA 2560 in Ramps krmilnik. Na njem imaš tudi driverje (2 X PWM) za žico in si rešil še en problem.



Še ena povezava kje začeti. Sledi na povezave v README.txt, tu so avtorjeve strani.


Pa še ena povezava na rezalnik za stiropor.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
stromarpepi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Jun 2011 0:30
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.64
Kraj: Ormož

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 30, 2015 7:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala Brane, ampak sem sedaj že tak daleč da bom dokončal z Uno-tom. Naknadno pa lahko pride še ta nadgradnja Smile
Danes sem sprobal nove verzije Grbl V0.9j za katero piše da ima podporo za četrto os. A mi kljub tej posodobitvi izpiše da nima konfiguracije za četrto os.
Jutri še sprobam na novo naložiti kodo "GcodeCNCDemo4AxisRAMPS" iz zgornjega naslova pa da vidimo ali mi uspe.

Edit: GcodeDemo4AxisRamps je namenjen za adafruid krmilnike koračnikov...

Torej kam dalje? Nisem ravno vešč v kodah... Ali je sploh možno 4 osi posamezno voziti z unotom in tem shieldom?

_________________
L.P.Samo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 5.01
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 31, 2015 11:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

// 4 Axis CNC Demo - supports MEGA 2560 Arduino RAMPS 1.4
// dan@marginallyclever.com 2013-10-28

Kot sem opazil je program pisan za mego 2560. Torej z uno ploščo verjetno ne bo šlo.

Izhode motorjev imaš na ;
void motor_setup() {
motors[0].step_pin=54;
motors[0].dir_pin=55;
motors[0].enable_pin=38

Uno plošča pa nima izhoda na 54,55,38...........

Kaj pa s temi navodili?
http://blog.protoneer.co.nz/arduino-cnc-shield-v3-00-assembly-guide/#4THAXIS
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Arduino sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group