www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

XP in nadgradnja
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.72
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2015 2:34 pm    Naslov sporočila:  XP in nadgradnja Odgovori s citatom

Kolikor vem je Microsoft ukinil nadgradnjo za XP aprila 2014.
Zato me zanima zakaj dobivam obvestila "Upgrade is ready for your computer"?
Kaj naj bi ta nadgradnja pomenila glede na prvi stavek?

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.42
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2015 2:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Posodobitve za varnostne luknje Rolling Eyes
_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
shmandi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 09 Maj 2013 9:20
Prispevkov: 634
Aktiv.: 4.76
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2015 2:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Novejše vindovse
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.57
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2015 8:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja klikni desno spodaj na tist rumen ščitek in namesto Express/Avtomatsko izberi spodnji izbor Custom (po meri), da se ti prej izpišejo vsi KBxxxxxx, ki so v vrsti za posodobit. Poleg KBxxxxx je tekst za katero vrsto posodobitve se gre in za katero področje (OS, Office, zlonamerna koda...). Če v google odtipkaš KBxxxxxx dobiš še bolj podroben info.
_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bobe
Član
Član



Pridružen-a: Tor 19 Jul 2011 7:01
Prispevkov: 49
Aktiv.: 0.32
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2015 8:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da je bil še en update po aprilu 2014 ... na tvojem mestu bi kar izklopil posodabljanje, da ne bo težil ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.72
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 20, 2015 11:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom kar obdržal XP-je in upošteval nasvet od DusanK.
Hvala za mnenja/nasvete!

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.72
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 21, 2015 1:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nadgradnja XP se je končala 8. 4. 2014-Microsoft!
Dobil sem pa KB936929- XP Service pack 3.
Po nasvetu od DusanK sem pogledal po internetu kaj je s tem in ko sem videl vse neke kolobocije sem se odločil da to ne bo šlo gor na moj računalnik.

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.57
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 21, 2015 5:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ojoj, torej nisi imel niti SP3 verzije ? To je nujno za XP-je. Inštalacija traja kar nekaj časa, saj je dolpotega za cca. 310 MB robe, potem pa se vse to še inštalira in nekajkrat zahteva restart. Ko se inštalacija konča narediš še 1x windowsupdate in ti prenese še ostale popravke, ki so bili do aprila lani. Naprej pa ne več, edino, če posežeš malce v register in spremeniš nek ključ, da se XPji obnašajo kot verzija za WePos-PosReady sistem. Potem jih dobivaš občasno še naprej. Zadnjega sem prejel 15.4.

p.s.
Še opomba.
Vidim, da si inštaliral tudi Avast antivirus. Če si ga na ta računalnik kjer imaš zdaj XP SP2 potem najprej preglej celoten komp proti virusom in zajedalcem in če boš nato inštaliral SP3 potem začasno onemogoči/izklopi Avasta. Poglej v njegove nastavitve kje se ga izklopi. Ko inštaliraš SP3 in vse popravke ga zopet vključi. Zgolj preventivno.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.72
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 23, 2015 3:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem prej odgovoril ker mi na mail ni bila sporočena sprememba teme.
Ja imam SP2.Ko sem omenil tiste "kolobocije" sem mislil na navodila pri tem KBxxxx, kjer je bilo omenjeno kaj je še potrebno narediti prej in odgovore/težave uporabnikov na forumu v zvezi s tem nalaganjem.
Ker nisem ravno neki stručko v tem sem raje pustil zaenkrat kot je.
Bom raje še parkrat prebral o tem in potem kliknil.
Zaenkrat mi to za kar rabim računalnik zadošča.

_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mihc87
Član
Član



Pridružen-a: Tor 25 Jan 2011 11:58
Prispevkov: 189
Aktiv.: 1.17
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 24, 2015 8:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dodatek SP3 je star že vsaj cca 7-8 let, tako da ne vem kje si dobil tale plošček z XPji, ampak imaš zelo staro različico in polno varnostnih lukenj.
Kot so ti že ostali predlagali bi bilo bolje namestiti XP z SP3jem ali sedaj posebej namestiti SP3.

Zanimivo, da ti sploh kaj deluje, ker če se ne motim ti NET Frameworka ne pusti namestiti na tako stari različici, enako imam v spominu tudi za Javo in druge vtičnike...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
laura
Član
Član



Pridružen-a: Tor 10 Avg 2010 11:48
Prispevkov: 1954
Aktiv.: 11.72
Kraj: Sobota

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 24, 2015 10:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče sem pa našel kako "luknjo" Mr. Green
_________________
Dela kot švicarska ura-samo pokvarjena
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kaja.alyo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jun 2015 19:18
Prispevkov: 82
Aktiv.: 0.76
Kraj: Bistrica ob Dravi

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2015 1:37 pm    Naslov sporočila:  Re: XP in nadgradnja Odgovori s citatom

laura je napisal/a:
Kolikor vem je Microsoft ukinil nadgradnjo za XP aprila 2014.
Zato me zanima zakaj dobivam obvestila "Upgrade is ready for your computer"?
Kaj naj bi ta nadgradnja pomenila glede na prvi stavek?

Najbolše drugi Windows, če je računalnik dovolj močen (2gb ram, 2jedrni procesor) bo win7 delal boljše kot xp.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
S57KSL
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2012 14:52
Prispevkov: 227
Aktiv.: 1.55
Kraj: Slov. Konjice

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2015 5:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dokler dela, ne popravljaj. Kolikokrat pa si do zdaj potreboval njihovo (telefonsko, itd...) podporo? Popravki bodo še najmanj kakšno leto, če jih boš potreboval.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2015 9:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za xpje? Nope, nobenih popravkov ne bo več, vsaj uradno ne. Če pa goljufaš, to je pa druga zgodba...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.57
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 02, 2015 10:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem kako bi goljufal glede popravkov...saj WUP preverja kodo.
Sam sem na HP licenčnih XP-jih takoj, ko je bila ukinjena uradna podpora, dodal v register kodo/ključ, ki se WindowsUPdateu predstavi kot Windows Embedded POSReady 2009, ki ima podporo podaljšano za 5 let, torej do aprila 2019.
Kako se to obnaša na nelicenčnih XPjih ne vem, meni na licenčnih deluje in zadnje popravke sem dobil 9.6.2015.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group