www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Adapter za svedre
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
rplink3r
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Feb 2007 20:02
Prispevkov: 480
Aktiv.: 2.30
Kraj: Levec

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 23, 2015 8:21 pm    Naslov sporočila:  Adapter za svedre Odgovori s citatom

Zdravo,

Zanima me, če ve kdo za kakšen bolj kvaliteten način vstavljanja navadnih 0.6 - 1mm svedrov v KRESS 1050, kateri ima zraven 3mm čeljust.

Preizkusil sem nekaj takšnega kar je v prilogi pa že na relativno nizkih obratih opleta. Zgleda da se glava med zategovanjem postavi postrani in povzroči opletanje.



vrtalo.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  420.11 KB
 Pogledana:  3 krat

vrtalo.png



_________________
"The statement below is false."
"The statement above is true."
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
sscott
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Jul 2009 12:11
Prispevkov: 1133
Aktiv.: 6.32
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 23, 2015 8:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jaz na majhen sveder navijem 10 ovojev 0.5mm cina in vpnem v veliko glavo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stane
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2007 21:19
Prispevkov: 1271
Aktiv.: 6.16
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 23, 2015 11:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole kupi.
Svedre nabavi s steblom 3,175 mm (1/8). Različne stročnice boš vsekakor potreboval. Če imaš 3 mm, boš potreboval še vsaj 3,175, to je najpogostejša dimenzija.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
nima
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Feb 2014 14:03
Prispevkov: 192
Aktiv.: 1.56
Kraj: Bakovnik

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 24, 2015 5:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz uporabljam tole glavo od boscha: http://www.bolha.com/stroji-orodja/elektro-stroji-orodja/vrtalniki/vrtalna-glava-bosch-1298283187.html?aclct=1429613921&kw=vrtalna+glava
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MIIB
Član
Član



Pridružen-a: Pet 18 Feb 2011 19:15
Prispevkov: 64
Aktiv.: 0.40
Kraj: Žirovnica

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 24, 2015 4:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sscott je napisal/a:
jaz na majhen sveder navijem 10 ovojev 0.5mm cina in vpnem v veliko glavo.


Pa sveder nič ne "opleta"?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
sscott
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Jul 2009 12:11
Prispevkov: 1133
Aktiv.: 6.32
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 24, 2015 5:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

za vrtanje pcb ni problem. Res pa da ni veliko obratov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hocancan
Član
Član



Pridružen-a: Tor 27 Apr 2010 10:54
Prispevkov: 386
Aktiv.: 2.28

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 24, 2015 6:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

podpiram stanetov redlog
_________________
Lep pozdrav, Milan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 24, 2015 6:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda, če ti je skoraj sosed. Tudi jaz se vama pridružujem. Smile
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
rplink3r
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Feb 2007 20:02
Prispevkov: 480
Aktiv.: 2.30
Kraj: Levec

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 24, 2015 7:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za hitre odgovore,

Stane, a lahko z 1mm originalno KRESS čeljustju vpneš tudi kakšen manjši sveder od 1mm? V tem primeru je to najboljša rešitev. Cool

_________________
"The statement below is false."
"The statement above is true."
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 24, 2015 7:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

stane je napisal/a:
...
Svedre nabavi s steblom 3,175 mm (1/8). Različne stročnice boš vsekakor potreboval. Če imaš 3 mm, boš potreboval še vsaj 3,175, to je najpogostejša dimenzija.

Kaj ne čitaš?

Svedri 0,3 - 1mm

Vsi svedri

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
rplink3r
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Feb 2007 20:02
Prispevkov: 480
Aktiv.: 2.30
Kraj: Levec

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 29, 2015 1:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, O.K. na ta način zadeva gre, dejansko tudi imam par setov odebeljenih svedrov raznih dimenzij in čeljust 3.175 in 8mm.

Preizkusit hočem vpenjanje navadnih svedrov, teh navadnih poceni, kateri so po celi dolžini enake dimenzije in jih imam na zalogi cele kupe.

_________________
"The statement below is false."
"The statement above is true."
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 29, 2015 1:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sscott je napisal/a:
jaz na majhen sveder navijem 10 ovojev 0.5mm cina in vpnem v veliko glavo.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Hector1
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Feb 2012 11:54
Prispevkov: 98
Aktiv.: 0.67
Kraj: Primorska

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 29, 2015 2:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

sscott je napisal/a:
jaz na majhen sveder navijem 10 ovojev 0.5mm cina in vpnem v veliko glavo.


To sem poizkusil predvsem iz radovednosti in obupa. Nad rezultatom pa pozitivno presenečen, sploh ni slabo tudi na 35k obratov. Mi je že skoraj žal, da sem na kitajskem naročil stročnice Very Happy
Gre pa za Interdiskontov natančni brusilnik, v katerega sem želel vpeti sveder 1mm za vrtanje lukenj v TIV.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rplink3r
Član
Član



Pridružen-a: Tor 06 Feb 2007 20:02
Prispevkov: 480
Aktiv.: 2.30
Kraj: Levec

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2015 1:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo sem še brskal in našel rešitev Cool. Vpetje katero je v povezavi mi sedaj ne povzroča več problemov z opletanjem. Z menjavo malih čeljusti v EXPO vpetju pa sem preizkusil od 0.3 do 2.4mm.



http://www.ebay.de/itm/Expo-12808-Pin-Chuck-2-Collets-Holds-0-2-4mm-New-Pack-/170891103435?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item27c9e74ccb

_________________
"The statement below is false."
"The statement above is true."
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.38
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 08, 2015 3:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če si to kupil na tem linku, si dobro preplačal. Pri nas (Conrad) bi za ta denar dobil dva kosa.

http://www.conrad.si/Vpenjalna-glava-s-6-robnim-drzalom-in-vpenjalnimi-klescamiPremer-noge-%28motorja%29-6,35.htm?websale8=conrad-slowenien&pi=821230&ci=SHOP_AREA_831001_1512032

_________________
Še dobro, da bitje srca in dihanje nadzoruje vegetativno živčevje. V nasprotnem primeru nekateri ne bi preživeli niti 24 ur.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group