www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Policisti preganjajo študenta, ki je razkril luknje v Tetra
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 01, 2015 11:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Heh, mislim da skoraj vsakdo, ki tega še ni probal.
Po nekaj dneh/tednih bi se vsak naveličal poslušat tišino, pametni prej, zelo vztrajni malce kasneje Wink
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 01, 2015 1:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Močno dvomim. Npr. Imam možnost poslušat ameriške policaje preko aplikacije TuneIn radio, pa sem jih poslušal natanko pol minute. Je čisto brez veze.
Tudi ne poznam nobenega, ki bi kakorkoli izrazil željo po takem poslušanju.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 01, 2015 5:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja mogoče bi bili pogovori iz Fursa in Dursa bolj zanimivi, mogoče celo poučni.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KlavdijC
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Avg 2009 16:26
Prispevkov: 1519
Aktiv.: 8.53
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 01, 2015 5:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res je..za nas kateri s pridobljenimi podatki ne bi koristilo nič. Tudi ni vsak dan "poseben"
Vendar vzamejo vsakega "sumljivega" za vsak primir pod lupo. Dokler ga ne stresejo iz hlač so organi po navodilih jemati kot "sumljivega za državno varnost" ob vsakršnem času tudi kadar se pretakajo skrivne informacije..Npr smuk orožja iz vojašnic, prevoz cvenka,predstavnik na obisku itd.
Tako imajo organi pred očmi sumljive tipe v plaščih,klobukih oboroženih z tomsoni..črne lade z ukv antenami ter radijskimi postajcami.. in za grmovjem čakajo samo za nas nepomemben podatek.
Za njih trenutek akcija..itd. Razz
Zato stvar vzamejo zares neglede kaj se trenutno pretaka po zraku.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.31
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 01, 2015 6:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mogoče se mi samo zdi, ampak ta tip se mi zdi nekako strašno pameten, ko je dajal intervjuje....Na podlagi tega mislim da so pravilno ukrepali, kolikor pa poznam američane bi oni pomoje še huje ukrepali (tam pride najprej zapor nato varščina) torej če drezaš tja kamor smrdi, ne pričakovat da bo dišalo in če jim je enkrat omenil pa niso odreagirali, zakaj je moral še ponovno in ponovno.
Kot druga stvar, a je mislil da so nesposobni, da oni ne vejo kaj imajo, pa da jim bo on kao razjasnil pojme? Policija, vojska, durs, furs, pač ni politika, ko lahko vsak pove javno mnenje preden obkroži glasovnico na volitvah. Tudi če bi američani dobili tiste tri ki so pobegnili z Alkatraza, jim najbrž ne bi čestitali ker so dobili varnostno luknjo....
Kaj pa recimo radioamaterji, a imajo vsi nižjo inteligenco kot on, da niso sposobni kaj takega pogruntat, pa je bil zato on prvi?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KlavdijC
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Avg 2009 16:26
Prispevkov: 1519
Aktiv.: 8.53
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 01, 2015 6:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

..Nikoli ne veš kdaj pripravijo organi presenečenje. Že po prvem klicu ki ga je opravil so policisti sodelovanje z njim zavrnili.. Vendar ni rečeno da tudi kartako pozabili.
Tega ne bomo nikoli izvedeli niti ne dajajo izjav. Stvar so potiho po navodilih organov lahko spremljali še naprej v odprti kodi. V času nepomembnih informacij za državno varnost zaradi tega namirno.
In ker ni bil tiho..se je trdneje ujel v limance.
Nikoli ne veš. Vejo da vsakdo vleče kje na ušesa seveda. Dokler si tiho zate ne vedo.
Zato v kočljivih trenutkih poskrbijo sami za varnost podatkov tako ali drugače.
Možno je vse. Kdor je radioamater ve da mora biti tiho česar se ga ne tiče.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s54jp
Član
Član



Pridružen-a: Pet 21 Nov 2008 16:57
Prispevkov: 865
Aktiv.: 4.63
Kraj: Ljutomer

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2015 10:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Me pa zanima, če ima tole kakšno zvezo s tem, o čemer teče beseda v tej temi?


Težko trditi da to ni ista oseba.
Tudi časovno se poudarja.
Sedaj si vsaj izvedel za koga gre, kateri te je imel za bedaka, nepoznavalca Tetre.

Cenim njegovo znanje, ampak je aroganten do skrajnjih meja.

Če grem na vrt, in za teh pet minut ne zaklenem hišnih vhodnih vrat za sabo, to ne pomeni da ON (ali njemu podobni) mora pogledati kaj je notri v hiši.
Seveda sem jaz kriv, ker nisem zaklenil za sabo, on pa tudi ni nedolžen. Ker nima kaj tu iskati.
Razen, da me nauči, da moram vedno zaklepati za sabo. (da ne pridejo nepridipravi - ker živimo v takšnem času)

Ceno plačam itak jaz ker me je pokradel, sem se pa zmotil pri temu da bi ga potem bilo treba dodatno nagraditi.

Tudi nekateri politiki kateri so nas pokradli, bi radi da jih slavimo in da jih še nagradimo, celo da jim plačamo odškodnine za to ker so oni kradli, mi smo jim pa "umazali" njihovo dobro ime.

Škoda da je tema bila tako hitro zaklenjena.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2015 6:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V vsakem civiliziranem sistemu nagradijo tistega, ki na napako opozori .
Nato pa storijo vse potrebno, da se napaka ne bi ponovila.
V poneumljenih in izrojenih sistemih pa ubijejo sla, napako pa itak plačujemo (2,45M€/leto) mi. Nato se izgovarjajo eden na drugega, dokler afera na potihne.

V dotični zgodbi je nesrečnež na napako (izrazito šlampasto varovan brezžični prenos podatkov) opozoril .
Ni sesul omrežja, ni motil prenosa, ni povzročal oddanega prometa, niti nikomur preprečeval sprejetega, ni ...
Po zraku prosto leteče datoteke je shranjeval, kot bi ob cesti štel avte in za dokaz zapisoval še reg. številke. Ni posegel v promet niti z žico čez cesto, saj "poslušanja" fizično sploh ni možno zaznati.
Shranjene datoteke je priložil prijavi napake kot dokaz, sicer bi mu itak še manj verjeli. Presenetljivo se nihče ne vznemirja, ker so v dveh letih nekateri pobasali skoraj 5M€ , da so "oglaševali" neranljivost omrežja.
Za povrhu je za svoje početje uporabil nadvse ceneno (v primerjavi s silnimi milijoni dejanskih storilcev kaznivega dejanja) opremo, nekaj časa in znanja. Za dešifriranje ni uporabil opreme primerljivega cenovnega razreda, kakršno so uporabili storilci za šifriranje.

@s54jp: Njegovo dejanje je podobno, kot če bi jaz vstopil skozi tvoja neodklenjena vrata, odprl tvoj sef (koda je itak 1234) se postavil zraven in čakal, da prideš nazaj v hišo. Nato bi te opozoril, da bodi malo bolj previden. Kot "najditelj" bi bil lahko upravičen (odločitev je sicer prostovoljno tvoja, se pa spodobi) celo do 10% vsebine sefa.
Povsem drugo pa je, če bi vzel denar (kljub odprtim vratom in kodi 1234), ali vlomil v sef (kljub odprtim vratom), ali vlomil skozi vrata, ali te že zunaj treščil po glavi, ti vzel ključ od vrat in sefa, lepo vstopil skozi vrata in te počakal poleg odprtega sefa.
Če je (vsaj) en člen v zaporedju kaznivo dejanje, je postopek, ki sledi, malo bolj zapleten, a to ne pomeni, da ti za izboljšanje celotnega sistema ni treba ničesar postoriti. V trenutku, ko "izveš" (zlepa ali zgrda) za napake in pomanjkljivosti sistema, moraš poskrbeti, da se dogodek ne ponovi.

On je kupil prosto dostopno opremo, uporabil prosto dostopno brezplačno opremo, naštudiral prosto dostopne protokole, ...

Kar se mene tiče, tip NI kriv.
Sam (oziroma "moja" ekipa, ki ji plačujem milijone) bi uredil omrežje in ga prosil, naj ponovno preizkusi, če je kaj boljše. Če ne bi bilo, bi nastradala (odpoved razmerja, povračilo plačila, ...) ekipa.

Tudi če je od "nekoga" znotraj sistema pridobil neko ključno kodo za dostop, bi "jaz" (državna organizacija, ki je skrbnica sistema) kot lastnik in (brez in/ali, pri takih stvareh bi moralo biti samo in) skrbnik sistema po uradni dolžnosti moral (po)iskati problematičnega sodelavca in ga kaznovati vsaj s kazenskim izgonom iz službe, če ne še čim hujšim.


Njegovega dejanja sploh ni možno obravnavati kot vdor.
Še pri registraciji na ta forum nekaterim tujcem uspe dešifrirati strašno hudo šifrirana (v slovenski jezik) imena vnosnih polj, nekateri pa se celo poslužijo brezplačnih spletnih slovarjev. Dobro tisočletje smo se trudili s šifro, ki jo gugl translejt razbije v trenutku.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2015 7:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

igo je napisal/a:
.......Če je (vsaj) en člen v zaporedju kaznivo dejanje, je postopek, ki sledi, malo bolj zapleten, a to ne pomeni, da ti za izboljšanje celotnega sistema ni treba ničesar postoriti.........
Ne bom o ostalem, toda o vstopu v mojo hišo?
Najmanj kar je, je motenje posesti (po zakonu) in ne samo pri nas tudi drugje, v ZDA pa lahko takega kar ustreliš in pri tem ni pomembno, zakaj je vstopil v moje stanovanje!
Kljub odklenjenim vratom, nima nihče pravice vstopiti v moje stanovanje, še manj pa kazati, da je moj sef slabo varovan!
Od tukaj naprej, pa lahko debatiramo ali je prav ali ne, kajti vstopil je v stanovanje, ker mu je nekdo iz stanovanja dal številko elektronske ključavnice in v tem grmu je zajec!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2015 7:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

igo je napisal/a:
...
@s54jp: Njegovo dejanje je podobno, kot če bi jaz vstopil skozi tvoja neodklenjena vrata, odprl tvoj sef (koda je itak 1234) se postavil zraven in čakal, da prideš nazaj v hišo. Nato bi te opozoril, da bodi malo bolj previden. Kot "najditelj" bi bil lahko upravičen (odločitev je sicer prostovoljno tvoja, se pa spodobi) celo do 10% vsebine sefa.
...
Če bi ti pri meni stopil skozi moja neodklenjena vrata (kaj šele kaj od tega naprej) ne vem kje in kako bi končal!
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2015 7:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hja, je bil ravno primer z vrati ...
Morda sem neposrečeno napisal, a to je bila le prispodoba.

Ali pa ne. Bi napisala enako, če če bi zgoraj opisano storila brhka gospodična in pomanjkljivo oblečena počakala na postelji?

Ali pa ja. On sploh ni vdrl nikamor.
Po cesti si nesel odprt sef. Kam si gledal, da nisi opazil, da je odprt, je tvoj problem. Kupil si ga in prodajalec, ki ti ga je izročil, je trdil, da je zaprt. Notri je bila škatla z napisom xyz. Naslednji dan sem ti prišel povedat, da imaš v sefu škatlo z napisom xyz.
Tvoja naloga je ugotoviti, kako sem to izvedel (jaz zgledno sodelujem s teboj), hkrati pa poskrbeti, da se dogodek ne bo ponovil pri naslednjih sefih, ki jih boš kupil. Lahko mi je povedal prodajalec , lahko sem videl na cesti, lahko sem vdrl v hišo in sef,... Ti moraš ugotoviti, kateri člen v verigi je zatajil, saj sem bil jaz pošteni "najditelj" napake. Lahko bi si samo zapisoval vse xyz, abc, def, ghi,... ali celo kak jkl izmaknil, ti lkj podtaknil,... in povzročil resne težave. Pa jih nisem.

Oziroma jih on ni. Samo opazil je, da letaš naokrog z odprtim sefom. Če bi to vedel, bi ga že sam zaprl. Ker nisi opazil, ga nisi zaprl, niti mu nisi verjel, da je odprt. Ko je povedal za xyz, si se pa spravil nadenj.

Upam, da je to boljša prispodoba.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2015 7:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
igo je napisal/a:
...
@s54jp: Njegovo dejanje je podobno, kot če bi jaz vstopil skozi tvoja neodklenjena vrata, odprl tvoj sef (koda je itak 1234) se postavil zraven in čakal, da prideš nazaj v hišo. Nato bi te opozoril, da bodi malo bolj previden. Kot "najditelj" bi bil lahko upravičen (odločitev je sicer prostovoljno tvoja, se pa spodobi) celo do 10% vsebine sefa.
...
Če bi ti pri meni stopil skozi moja neodklenjena vrata (kaj šele kaj od tega naprej) ne vem kje in kako bi končal!
To dejanje se imenuje vlom! Jaz bi že našel vzrok za "samoobrambo" in pazil da je ne prekoračim. Ti bi pa imel kakšno modrico.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2015 7:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

igo je napisal/a:
Kar se mene tiče, tip NI kriv.

Možna je še ena razlaga:
Preiskuje se vdor v omrežje, ki se je, glede na trditve v tem članku, zgodil že decembra 2014.
S tem verjetno ni nič narobe. Seveda, če bo preiskava izvedena korektno.

Edit:
Dopuščam možnost, da kakšen pravnik to intepretira drugače:
Kolikor razumem, aktivnega vstopa (oddajanje, prijave) v sistem Dejan Ornig ni mogel izvesti. V glavnem zato, ker USB ključek omogoča samo sprejem.
Poslušal je lahko pogovore, ki niso bili šifrirani.

_________________
Kdor ni skregan, ni Slovenc !


Nazadnje urejal/a int47 Sob Maj 02, 2015 8:11 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.11

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2015 8:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brane, Jaka d'oh! d'oh! Pardon. Tam bi moralo pisati NEZAKLENJENA.
Tipkarska napaka. @s54jp je pisal o nezaklenjenih vratih. Se opravičujem.

Za neodklenjena oz. zaklenjena mi je jasno, da gre za vlom.

S kakšno mladenko bi se pa verjetno zmenil tudi za "poplačilo" za polomljeno ključavnico.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2015 8:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Branez je napisal/a:
...
To dejanje se imenuje vlom! Jaz bi že našel vzrok za "samoobrambo" in pazil da je ne prekoračim. Ti bi pa imel kakšno modrico.
Tudi mladenka bi isto končala!

To, kar je poudarjeno napisano v mojem citatu, pa počnejo s tem študentom. Nikogar ne opravičujem, vendar smo pod kožo vsi krvavi.

Kako že gre tisto o ranjeni zveri?

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Pranger Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group