www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Sprint Layout
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 01, 2003 9:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko je ravno govora o programih za izdelavo TIV; včeraj ko sem iskal software za svoj nov instrument sem naletel na zanimivo stran ABACOM Tam sem downloadal free verzijo Demo verzije Sprint-Layout 4.0. Programa ni nič komaj 1.5M. Ima zanimiv avtoruter prav primeren za domačo rabo. Vezja v demo verziji ne gre shranit niti izpisat. Zanima me, če ga kdo uporablja ter ima polno verzijo. Kako izgleda izprinatan film.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kralj
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Apr 2003 20:18
Prispevkov: 196
Aktiv.: 0.88
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 01, 2003 12:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Smile Smile
Silvo jaz že kar nekaj časa uporabljam Sprint Layout sicer ne 4.0 ampak 1.0 in vsaj sam sem do sedaj z njim zelo zadovoljen. Je zelo enostaven za uporabnika.


lep pozdrav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 01, 2003 12:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tisto narisano vezje "sistem za rolete" je v Sprint-Layout -u ?

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kralj
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Apr 2003 20:18
Prispevkov: 196
Aktiv.: 0.88
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 01, 2003 6:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Smile Smile
Da Silvo tudi tisto vezje je narisano v Sprint-Layout-u.

lep pozdrav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 01, 2003 8:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tale Sprint-layout sem pred časom gledal tudi sam. Našel sem sicer "popravek" za verzijo 3.0 v angleščini vendar pa te verzije programa ne uspem najdet (na domači strani ponujajo samo 4.0). Če ima kdo kake informacije o tem, bi tudi jaz poskusil kako je s tem. Na prvi pogled izgleda zelo enostavno in zanimivo.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 02, 2003 4:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki,
Na Filemanager sem dal V.3 je sicer nemška a jo je čisto enostavno spremenit v angleško kar sem čisto slučajno ugotovil. Na "ram" disku kjer sem stvar probal je bila nemška ko sem prepisal vse vse tja kjer sem prej imel demo 4 angleško je bila angleška Shocked v čem je fora... tista ini datoteka "Sprache .ini" v njej sicer ni nič posebnega lahko jo ročno napišeš ali skopiraš zraven tisto, ki sem jo priložil.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 02, 2003 10:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem na hitro narisal eno vezje. Tale Layout30 je odličen progam za ročno konstruiranje. Primer v prilogi.

P.S.
Frenki exstenzije .BMP ne gre pripet.

lp
Silvo



test.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  68.07 KB
 Pogledana:  328 krat

test.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
admin
Site Admin
Site Admin



Pridružen-a: Čet 20 Feb 2003 23:45
Prispevkov: 48
Aktiv.: 0.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2003 10:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da vidim, ali gre?


The Extension 'bmp' was deactivated by an board admin, therefore this Attachment is not displayed.

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 03, 2003 3:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj vprašanj Kralju oz. še mogoče kakemu uporabniku Layout -a. Vrjetno se bom odločil, da ga bom zaradi enostavnosti uporabljal namesto Tangota ter Eagla. Poskusil sem narediti tiskano vezje - malo popravljeno tisto, ki sem pripel zgoraj. Česa nisem pogruntal; Dopade se mi možnost izpolnitve praznih delov - tako, da vezje izgleda kot frezano. (bistveno hitrejše jedkanje - manj smrdečih plinov) Hotel sem tisto "maso" povezat z "-" kar mi ni nikakor uspelo. Povezavi se "masa" vstajno odmika Confused . A gre to kako povezat ? Je mogoče možno obrisat le del vezice do "krivine" Obriše mi le celo narisano vezico. Je mogoče vezico urejat tako, da jo na poljubnem mestu "zlomiš - upogneš" ?

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 08, 2003 12:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo poskušam, kako bi šlo risat tiskanino z uporabo omenjenega Layout-a. Pojavil se mi je problem pri TQFP-32 elementu. Poskusil sem ga narisat v colski mreži, ki je po mojem glede na večino elementov edina logična, vendar pa mi Layout pad-e postavlja malo po svoje Brick wall . Če mrežo prestavim v milimeterski raster se stvar pri samem elementu izide, problem pa se pojavi pri vlečenju povezav v colski mreži Evil or Very Mad , saj te ne sedejo več pravilno na pad-e. Torej, če je kdo s tem že delal oziroma ima kak vzorec tako izdelanega elementa bi ga prosil za razlago kako naj se zadeve lotim ali pa za .lmk datoteko elementa, da poskusim razvozlat kako je do nje prišel Wink . Prilagam dokumentacijo ohišja ki mi dela problem.

Lp, Frenki



tqfp32.pdf
 Opis:
TQFP32 package layout

Download
 Ime datoteke:  tqfp32.pdf
 Velikost datoteke:  125.74 KB
 Downloadano:  120 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 08, 2003 10:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki,
Idea Če si element narisal v mm mreži in dimenzijsko odgovarja je najenstavneje, da ko rišeš (colska mreža) takrat ko pine vlačiš z tega elementa vključiš najmanjši raster mreže- takrat boš PIN sigurno "zadel" Raster pa med risanjem sploh ni problem spreminjat. Klik na mrežo menu levo. Tako vsaj sam rišem.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kralj
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Apr 2003 20:18
Prispevkov: 196
Aktiv.: 0.88
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 08, 2003 8:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hotel sem tisto "maso" povezat z "-" kar mi ni nikakor uspelo. Povezavi se "masa" vstajno odmika . A gre to kako povezat ?

Silvo tisto zadevo sem rešil tako da sem na tistem delu kjer bi želel maso povezati z pinom ali vezjo označil in zmanjšal odmik na 0.0mm in potem se zlije. Odmik se spremeni samo na označenem mestu. Če pa nič ne označiš potem se odmik spreminja na celotnem vezju.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kralj
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Apr 2003 20:18
Prispevkov: 196
Aktiv.: 0.88
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 08, 2003 8:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je mogoče možno obrisat le del vezice do "krivine" Obriše mi le celo narisano vezico. Je mogoče vezico urejat tako, da jo na poljubnem mestu "zlomiš - upogneš" ?

Silvo to jaz rešim tako da tisti del vezi ki jo želim ohraniti narišem še enkrat in izbrišem prej narisano. V praksi pa se mi je pokazalo da je najbolje vez risati v čimveč manjših delih saj potem lažje kaj pobrišeš.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kralj
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Apr 2003 20:18
Prispevkov: 196
Aktiv.: 0.88
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 09, 2003 9:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki!

Jaz se ponavadi držim colske mreže. Če pa rabim pa delim tiste 2,54mm na polovico in nastavim 1,27mm tako lahko potem vez potegnem tudi med padi.Če rabim še manjši raster mreže se spet poslužim delitve 2,54:4 in potem nastavim 0,64mm, kar pa je pri meni tudi najmanjši možni raster.
Z to delitvijo mi običajno vsi elementi ustrezajo.
Skoraj nikoli ne uporabljam milimetrske delitve, ker potem malo čudno izgleda. Kot je Silvo zapisal pa lahko raster po želji spreminjaš kar med risanjem.

Bom poskušal tvoj element spraviti na mrežo!

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Kralj
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Apr 2003 20:18
Prispevkov: 196
Aktiv.: 0.88
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 09, 2003 10:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki!

Nastavi raster mreže na 0,78mm (25,4:0,031=0,7Cool. Makro sem ti poslal na mail.


lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Programska oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 14, 15, 16  Naslednja
Stran 1 od 16

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group