www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj trenutno počnete ?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 81, 82, 83  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ATA
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jun 2004 13:40
Prispevkov: 135
Aktiv.: 0.61

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 28, 2006 6:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S pomočjo prijateljev iz foruma sem skoraj dokončal program v bascomu za meritev ,porabe , časa gorenja in vpisa zaloge kurilnega olja z prikazom na 4vrstičnem lcd displeju.
Ko dobim pretočni senzor iz conrada bom izdelal še ostalo(pcb,tiskano vezje ohišje itd.)


ata
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
oversc0re
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Sep 2005 15:20
Prispevkov: 460
Aktiv.: 2.07
Kraj: Radomlje

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 28, 2006 10:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tuš za mačka, če spleza na haubo avtomobila Twisted Evil Twisted Evil Jutri začne obratovat.
_________________
The most exciting phrase to hear in science, the one that heralds new discoveries, is not 'Eureka!' but 'That's funny ...'
Isaac Asimov (1920 - 1992)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 28, 2006 11:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

oversc0re je napisal/a:
Tuš za mačka, če spleza na haubo avtomobila Twisted Evil Twisted Evil Jutri začne obratovat.


Upam, da bo sledil kak dokumentiran posnetek delovanja Mr. Green

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.89
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 05, 2007 1:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cero je napisal/a:
wau Darko zgleda profesionalno kaj pa je tista stvar?

Signal generator od par Hz do nekaj 100 kHz. V bistvu je SW DDS. Delam pravzaprav nekaj precej bolj zmogljivega, tole je le "stranski" produkt mojih raziskav kaj se vse da narediti na ta način. Še par slikic prilagam.



SANY0001.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.41 MB
 Pogledana:  40 krat

SANY0001.JPG



SANY0002.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.43 MB
 Pogledana:  81 krat

SANY0002.JPG



_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 05, 2007 10:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za tole sta "kriva" Darko ter Frenki Wink Zakaj vesta onadva Wink

Na tiskanini je "legenda" med pici, (16C54) s katerim sem bil prepričan, da ne bom več kdaj delal. A očitno sem se motil. Wink Najprej sem si moral narediti pripravo, da sem lahko pica sploh sprogramiral. Potem sem naredil še eno testno vezje, da PIC-a nisem kar tako v tri dni "skuril". Seveda pa je bilo potrebno napisati še testni program.


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.89
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 06, 2007 12:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uff.. si pa res zagrizel ! Te bo treba nagradit s še kakšno palico picev......
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 06, 2007 6:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Uff.. si pa res zagrizel ! Te bo treba nagradit s še kakšno palico picev......


He he, že teh, ki si mi jih poslal bo dovolj do penzije. Wink

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.35
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2007 12:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Evo, meni pa je uspelo narediti in vgraditi RC-USB joystick pretvornik (s PCM UART signalom iz daljinca za helikopter se simulira 4-osni joystick na PCju s 3 gumbi). Vse skupaj sem kar v ohišje oddajnika vgradil, tako da se enostavno z A-B USB kablom poveže oddajnik na računalnik in zabava (oz. učenje) se prične...
_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
bray
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 23:53
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.46
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2007 1:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

NeoTO je napisal/a:
Evo, meni pa je uspelo narediti in vgraditi RC-USB joystick pretvornik (s PCM UART signalom iz daljinca za helikopter se simulira 4-osni joystick na PCju s 3 gumbi). Vse skupaj sem kar v ohišje oddajnika vgradil, tako da se enostavno z A-B USB kablom poveže oddajnik na računalnik in zabava (oz. učenje) se prične...


S katerim uCjem pa si naredil to? Je tvoje delo ali si delal po kaksnem ze objavljenem nacrtu? Zanima me zato, ker se tudi sam ze nekaj casa spravljam izdelati nekaj podobnega. Paralelni porti zal pocasi izginjajo iz racunalnikov. Ti zadeva deluje z AeroFly?

_________________
I didn't know it was impossible when I did it!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NeoTO
Član
Član



Pridružen-a: Pon 28 Mar 2005 19:19
Prispevkov: 2751
Aktiv.: 12.35
Kraj: Trzic

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 07, 2007 12:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Narejeno je s PIC 18F4550. Za osnovo programa v C-ju sem vzel primer poleg CCS compilerja za miško ter napisal svoj HID deskriptor za 4-osni joystick z osmimi gumbi in kodo za 'dekodiranje' impulzev. Trenutno ima podporo za PCM UART (Sabre helikopter 'special') in prve 4 kanale PPM. Program bi se pa dalo enostavno nadgraditi tudi na več osi. Za gumbe pa uporabljam kar stanja vhodnih pinov B4-B7. Vezja okoli PICa pa skoraj ni... Very Happy
In ja, dela skupaj s skr*** AeroFlyjem... Twisted Evil Če želiš, ti lahko pošljem vezje in program. Je pa vse skupaj v SMD.

_________________
Lp,
Matevž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
madzi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Sep 2003 10:46
Prispevkov: 315
Aktiv.: 1.41
Kraj: Pragersko, Dragonja vas, Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 23, 2007 1:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Končujem tole na slikah. Sprejemnik/oddajnik z modulčki. Je tudi moj prvi SMD projekt. Sicer bo treba tiv na novo naret ker sem naredil par napak ki sem jih opazil komaj zdaj ampak delalo pa je iz prve Very Happy


2.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  36.34 KB
 Pogledana:  36 krat

2.JPG



3.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  34.69 KB
 Pogledana:  15 krat

3.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
trobida
Član
Član



Pridružen-a: Ned 09 Jul 2006 12:13
Prispevkov: 1250
Aktiv.: 5.78
Kraj: Savinjska dolina-okolica Gornjega Grada

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2007 3:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem malo stestiral vtf žarnico o kateri sem govoril. Vezje sem osvetljeval 7 min. Rezultati so več kot prepričljivi. Tudi pade za SMD elemente osvetlji več kot dovolj Wink .
_________________
Lp

Tomaž, S57KO
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2007 6:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Štirivrstični semafor z led diod - upravljanje preko serijskega porta. Za enkrat narejena dva displeja. Vse skupaj je še na testni plošči. Software pa je 90% gotov.


P7040052.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  421.39 KB
 Pogledana:  13 krat

P7040052.JPG



_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snow
Član
Član



Pridružen-a: Tor 27 Dec 2005 14:02
Prispevkov: 341
Aktiv.: 1.53
Kraj: Ljubljana || Velenje

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2007 10:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo kakšne led-ice imaš to? Kakšen tok teče čez njih? Kako daleč se da zadeva brati?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 05, 2007 6:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

snow je napisal/a:
Silvo kakšne led-ice imaš to? Kakšen tok teče čez njih? Kako daleč se da zadeva brati?


Zgornje rdeče so z zelo malo svetilnostjo. Ne vem točno kako (50kom v Neuholdu je stalo 1,8Eur) Led diode poganjam s SAA1064, ki je sicer namenjen pogonu običajnih LED displejev. Tok lahko reguliram softwerko ter je na fotografiji nastavljen 10mA za rdeče. Rumene so z malo večjo svetilnostjo (tudi ne vem kolikšna je) Že pri toku 6mA svetijo dovolj, da je displej lepo viden pri dnevni svetlobi. Cifre so visoke ca 6cm. Mislim, da bi morale biti vidne z razdalje vsaj 10 tih metrov.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4 ... 81, 82, 83  Naslednja
Stran 3 od 83

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group