www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

RPI B + wide angle camera IR modul ne deluje

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sviizc
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Sep 2016 8:30
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.11

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2016 9:16 pm    Naslov sporočila:  RPI B + wide angle camera IR modul ne deluje Odgovori s citatom

Zdravo,

Ker mi je doma ostajal RPI B sem se odlocil da iz dolgcasa in firbca na njega nalozim MotionEye in dokupim kamera modul z IR senzorji za ponoci. Skratka narocil sem TALE kamera modul z IR opcijo, v opisu pise da je kompatibilen z RPI-jem B katerega imam doma.

Ker sem mislil imet ves cas RPI-ja povezanega preko wifija je v njem zato WIFI kljucek in takoj ko sem kamera modul priklopil sem opazil da je lucka na kljucku od WIFIja ugasnila oz. se je prizigala na vsake toliko casa(prej je ves cas svetila) kot da ji nekaj jemle napetost.

Nato odstranim WIFI kljucek in RPI priklopim na kabel pri cemer pa sem se zacel sprasevati ali ima model B sploh zadosti power supply-a da poganja sebe in kamera modul. Posnel sem tudi posnetek iz katerega se vidi da se malina matra in predvidevam da se ugasa zaradi preobremenitve ker tudi ko sem ponoci opazoval IR senzorje v modulu imam obcutek kot da svetlost le-teh niha kot da nima zadosti napajanja.

Dodajam sliko kako sem vseskupaj testiral in pa posnetek katerega sem objavil na YOUTUBE. Pri 4sec se lepo vidi da se RPI zbudi potem pa ga pri 14sec zmanjka in se sam od sebe ugasne.

Potrebuje model B za poganjanje kamera modula mogoce kaksno zunanje napajanje ali kaj podobnega?



IMG_20161117_181443.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  1.53 MB
 Pogledana:  5 krat

IMG_20161117_181443.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2016 10:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kakšen napajalnik uporabljaš za napajanje RPI-a?
Mogoče tvoj napajalnik nima dovolj moči da bi napajal vse skupaj.
WiFi priklopi prek USB hub-a ki ima zunanje napajanje.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sviizc
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Sep 2016 8:30
Prispevkov: 10
Aktiv.: 0.11

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 29, 2016 11:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uporabljam originalen napajalnik, napajalnik katerega sem dobil skupaj v kitu. Saj sem zadevo potem priklopil na RPI 3 ki ga imam tudi doma in tam zadeva deluje brez problemov. Sem sel malce gledat in ima RPI veliko mocnejsi napajalnik kot ostali modeli:


rpi3.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  43.52 KB
 Pogledana:  4 krat

rpi3.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group