www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Sharp GF 4500

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.43
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 20, 2015 12:01 am    Naslov sporočila:  Sharp GF 4500 Odgovori s citatom

Pozdrav, zadnjič sem prejel radio Sharp GF 4500, več info: http://www.radiomuseum.org/r/sharp_gf_4500.html
Mogoče še ni niti toliko star, da bi sodil v to kategorijo, vendar vseeno pri skoraj 35 let starosti tudi mlad ravno ni.

Deluje vse, razen UKV-ja, zato bi ga rad usposobil. Na UKV-ju radio le tiho šumi, sprejemal je pa tudi motnje mobilnega telefona, ki je bil v neposredni bližini. Pozicija na skali ne vpliva na šum, ves čas enako šumi. Ostale frekvence (SV, DV, KV) delujejo ok.

Narejen je okrog AN7223 čipa, kaj več pa težko povem, saj so mi ti tranzistorski radii tuji. Če ima morda kdo shemo oz. kakšno idejo, se priporočam.

Kaj dosti nisem še nisem gledal radia, le na hitro sem šel skozi elektrolitske kondenzatorje in vizualno pregledal vezje, vse je videti OK, očistil preklopnike, tudi na kasetarju, vendar spremembe ni.

Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 23, 2015 10:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Podatkovni list za AN7223 pove, da je za FM to samo demodulator. Lokalni oscilator in mešalnik sta zunaj, po vsej verjetnosti narejena z dvema tranzistorjema.
Preveri, če sta tranzistorja OK (sem že naletel na pokvarjene) oz. ali imata smiselne enosmerne nivoje. Če imaš možnost poizkusi s signalom 10.7 MHz na AN7223.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.43
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 19, 2017 1:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem se spet lotil tega radia.

Malo sem testiral s FM oddajnikom in ugotavljam, da sprejema signal oddajnika, vendar je slišati le ta signal po celi skali. Kvaliteta signala sicer ni slaba, vendar zraven ves čas šumi. Poleg tega je včasih možno v čisti tišini slišati neko tujo postajo, mislim, da bi znala biti kratkovalovna. Zelo čudna napaka...

Če dam 10.7 MHz v AN7223, se sicer nekaj dogaja, vendar bi pričakoval malo več.

Vhodni del je narejen s TA7335P čipom. Se mi splača ta čip menjati, ali naj iščem napako drugje?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 19, 2017 10:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je relativno močan oddajnik v neposredni bližini, lahko nasiči sprejemnik in ga je slišati na več frekvencah. Raje preveri sprejem običajnih postaj.
Torej vhodna stopnja deluje?
Kakšen pa je medfrekvenčni filter, LC klasika ali SAW? Mogoče ni pravilno nastavljen oz. je pokvarjen.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitchW
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Jul 2014 20:58
Prispevkov: 523
Aktiv.: 4.43
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 20, 2017 3:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo, ampak sem radio usposobil z zvijanjem tiskanine. Ne vem sicer točno kje je bila napaka, saj tudi na spodnji strani ni bilo videti nekih hladnih lotov, ampak je znala biti okoli vrtljivega kondenzatorja ali tuljave za nastavljanje FM oscilatorja.

Vseeno sem osvežil vse malo sumljive lote in napaka se ne ponavlja več. Je pa potrebno na novo uglasiti oscilatorske kroge FM-a, saj na 88 MHz sprejemam postaje, ki so na 92 MHz, pri 108MHz pa je približno pravilno.

Prilagam še servisna navodila s shemo.



sharp_gf-4646_gf-4646.pdf
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  sharp_gf-4646_gf-4646.pdf
 Velikost datoteke:  2 MB
 Downloadano:  5 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Stari radijski sprejemniki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group