www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Android in namestitev GPS zemljevidov
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
falcon
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Nov 2010 23:51
Prispevkov: 39
Aktiv.: 0.24
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 07, 2015 3:22 am    Naslov sporočila:  Android in namestitev GPS zemljevidov Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Na LG 3Gs, imam Google zemljevide in za navigacijo potrebujem podatke. Ker sem veliko v tujini mi je ta navigacija predraga. Na netu sem že našel nekaj aplikacij in kart, ki bi jih namestil, vendar ne vem, kako točno se to izvede. Zanima me, če moram predhodno odstraniti obstoječo aplikacijo v mobiju in nato namestiti novo itd.
Prosil bi nekoga, ki to dobro obvlada, da mi opiše ves postopek. Gledal sem brezplačne aplikacije iGO, OSM, na tem forumu sem ugotovil da obstajajo še nekatere. Rad bi se malo poigral, vendar imam že na začetku težavo, kako aplikacijo namestiti. Ali jo moram najprej shraniti v računalnik in nato prenesti v telefon, ali lahko direktno itd.
Hvala za odgovor in lep pozdrav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 07, 2015 9:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preko aplikacije google play? Poišči jo v telefonu. Pri meni je sicer skrita tudi kot "NAKUP" na vrhu ekrana pri aplikacijah. Aja, glede na to, da tega še ne poznaš, v Google play se moraš prijavit- ustvarit račun, je pa to zastonj, nisem pa 100% gotov, če se lahko prijaviš samo z Gmail naslovom. Oz da vsaj Google play že takoj ve zate, če imaš Gmailov račun
. Pa po google play lahko brskaš tudi z računalnikom tukaj

Direktno s telefonom (v telefon) jo namestiš. Še ena od offline navigacij (ki jo imam jaz) pa je sygic. Tam navigacijo poiščeš in rečeš "namesti", naprava pa potem vse uredi sama. No ja, kaj moraš še pritisnit, ampak saj ti vse pove.

Pa večina navigacij- čeprav je plačljiva- ima nekaj dni zastonjskega testnega obdobja.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
backbiter17
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Maj 2008 15:02
Prispevkov: 64
Aktiv.: 0.33
Kraj: LJ in okolica

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 07, 2015 9:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

naloži si aplikacijo HERE od Nokie, potem pa si povleci dol karte ki jih rabiš ali pa vsaj misliš da jih rabiš
v aplikaciji si prej označi naj bodo karte na zunanji SD kartici
uporabljaš kot običajno navigacijo, brez internetne povezave
vse brezplacno

lp,A
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
falcon
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Nov 2010 23:51
Prispevkov: 39
Aktiv.: 0.24
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 07, 2015 11:52 am    Naslov sporočila:  Android in namestitev GPS zemljevidov Odgovori s citatom

Hvala obema za namig. Sedaj se bom malo poigral, ko in če, se spet zatakne bom vprašal.
Še enkrat hvala za prijaznost in lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
falcon
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Nov 2010 23:51
Prispevkov: 39
Aktiv.: 0.24
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 07, 2015 11:02 pm    Naslov sporočila:  Android in namestitev GPS zemljevidov Odgovori s citatom

Lojzek pozdravljen

Za začetek sem si namestil sygic navigacijo in potegnil dol nekaj držav. Kljub temu, da sem med namestitvijo poklikal vodenje v slovenskem jeziku je nameščeno v angleškem jeziku. Angleščina me ne moti in z njo čisto dobro shajam pa vendar, če imam opcijo slovenskega vodenja bi rajši imel le to. Ali veš mogoče če se to da spremeniti že po namestitvi, oziroma je to mogoče le med namestitvijo aplikacije.
Ostalo dela brez problema, razen to, da imam 7 dni presizkusno verzijo nato pa jo moram odkupiti in karte mi brezplačno posodabljajo na 3 mesece.
Še eno vprašanje: Če bi želel namestiti drugo navigacijo, ali moram predhodno odstraniti obstoječo, ali se ob namestitvi druge prva povozi.
Hvala za odgovor in lep pozdrav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rafaellsi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Sep 2011 18:54
Prispevkov: 477
Aktiv.: 3.12
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 08, 2015 12:58 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko imaš nameščenih več programov za navigacijo istočasno. V grobem obstajajo poleg plačljivih/neplačljivih še online in offline. Free online je recimo Waze, free offline pa Navfree. Je pa še mnogo tega ....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 08, 2015 9:32 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Falcon, glasovno vodenje v Slovenščini nastaviš ločeno od jezika, v katerem se prikazujejo meniji. Bom opisal v angleškem jeziku:
- Glas nastaviš v Settings/Voice and notifications/Voice. Potem pa tu v meniju izbereš Slovenščino. Slovensko vodenje

- Jezik menijev pa je še malce nižje: Settings/Regional/Language. Tu tudi izbereš Slovenščino. Prikaz menijev v Slovenščini.

Morebiti imaš ti malce novejšo verzijo programa, ampak osnova je gotovo enaka.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
falcon
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Nov 2010 23:51
Prispevkov: 39
Aktiv.: 0.24
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 08, 2015 12:19 pm    Naslov sporočila:  Android in namestitev GPS zemljevidov Odgovori s citatom

Žal ne uspem namestiti slovenščine. Med nastavitvijo mi je ponudil Slovenščina (Neica) in sem jo poklikal, pa mi jo ni upošteval. Sedaj najdem med zemljevidi neaktivno okno Slovenščina (Neica) z opombo Prenos, vendar mi jo noče naložiti, ker je okno neaktivno. Kljub temu, da je bilo okno neaktivno (nisem ga mogel označiti) sem po pritisku izvršilne tipke videl, da se Neica prenaša, vendar jo sistem ni zaznal, kot primarno in ko sem šel na probno vožnjo sem še vedno imel angleško vodenje.
Poskusil sem tudi preko Nastavitev, kot si mi svetoval, vendar poti, ki jo opisuješ ti jaz nimam, oziroma ne najdem teh opcij.
Če je še kakšna ideja, je več kot dobrodošla.
lpbg
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
falcon
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Nov 2010 23:51
Prispevkov: 39
Aktiv.: 0.24
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 08, 2015 12:51 pm    Naslov sporočila:  a Odgovori s citatom

Eureka! Uspel sem namestiti slovenščino. Aktivacija je bila za moje pojme, ali moje neznanje nekoliko skrita pod: Nastavitve/Regionalno/Izberite glasovna opozorila/izberite jezik. Sedaj vse špila, kot je treba, vendar je pa ogromna poraba energije. Verjetno bom potreboval avtomobilsko napajanje, kar pa ni dobro, za baterijo telefona, kakor sem slišal. Ali to drži? Ali lahko brez skrbi nabavim avtomobilski polnilnik baterije.
Hvala za odgovor in lep pozdrav
lpbg
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 08, 2015 2:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brez skrbi.
Za porabo je pa kriv GPS sprejemnik.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
đzuro
Član
Član



Pridružen-a: Čet 22 Maj 2014 17:09
Prispevkov: 47
Aktiv.: 0.39
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 08, 2015 2:35 pm    Naslov sporočila:  gps Odgovori s citatom

Ce tocno ves pot do kam moras iti enostavno shrani pot na telefon. Drugace pa kot so drugi pravili offline zemljevidi.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
falcon
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Nov 2010 23:51
Prispevkov: 39
Aktiv.: 0.24
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 08, 2015 6:13 pm    Naslov sporočila:  Android in namestitev GPS zemljevidov Odgovori s citatom

Online Google zemljevidi so preprosto predragi. Za 45 min navigacije v Italiji me je prišlo 12 EUR. Cenejša je offline, kljub temu, da za neomejeno uporabo kupim applikacijo za 60 EUR, oziroma tudi več, glede na dodatne zahteve in opcije ki jih aplikacija ponuja.
Hvala vsem za pomoč
lpbg
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 08, 2015 8:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hja... meni Sygic ne kuri baterije več kot pričakovano. Seveda pa je za rezervo tudi avtopolnilec vedno v predalu. Ker imam kot navigacijo tablico, imam to uporabljeno tudi kot glasbeni predvajalnik in mi običajno zdrži kake 4 ure na bateriji bp. To je seveda veliko več, kot je za moje poti potrebno. V ozadju večinoma teče navigacija, primarno pa glasba.

Večji problem mi je, kako se navaditi nastaviti pot, ... ker premalokrat uporabljam. Na netu obstajajo dokaj OK uradna navodila, se pa moraš navadit uporabljat.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
falcon
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Nov 2010 23:51
Prispevkov: 39
Aktiv.: 0.24
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 09, 2015 8:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

OK, hvala vsem za pooč
lpbg
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
falcon
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Nov 2010 23:51
Prispevkov: 39
Aktiv.: 0.24
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 14, 2015 9:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lojzek pozdravljen
Stestiral sem sygic navigacjo in moram povedati, da me nekaj stvari moti. Mogoče, kaj nisem znal sam nastaviti pa vendar. Moti me naslednje:
- Kar velikokrat brez razloga zgubi satelite (na enkrat vse), tako da zmrzne za nekaj minut.
- Brez razloga usmerja v neobstoječe smeri (ne pozna dejanske pozicije)
- Če sem zašel iz smeri, me ne poskuša vrniti na pravo pot do clja, ampak na pozicjo, kjer sem zašel s poti, kar je nelogčno in nepotrebno.
- glasovno vodenje povezano s kartami je slabo ozroma tako netočno, da se zlahka dokončno zgubiš, saj navigacja ugotov, da si zašel s poti šele po več 100 metrh, včash zmrzne in ugotovi šele po klometru al več in te hoče vrnit na lokacijo, kjer si zašel s pot.
- Karte v prezkusni verziji (7 dni) niso ažurirane.
Dopuščam možnost, da sam nisem znal kaj naštelati, pa vendar po mojih prejšnjih zkušnjah z Igo navigacijo se sygic ne more primerjati.
Poskusil bom še s kakšno drugo navigacijo, Sygic bom pa za sedaj odstranil.
Če ima kdo še kakšno idejo, je dobrodošla.
lpbg
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Android, tablice in telefoni Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group