www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

AVR testna plošča
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gregzy87
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Feb 2007 2:48
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.55
Kraj: Okolica Vrhnike

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 14, 2015 12:37 am    Naslov sporočila:  AVR testna plošča Odgovori s citatom

Ker se bom počasi podal v programiranje AVRjev v #C sem izdelal svojo različico testne plošče z atmega32. Smatram da je primerna za začetnike, saj vsebuje vse osnovne gradnike (3 LED, 3 tipke, 2 LED prikazovalnika, LCD prikazovalnik, analogni vhod s potenciometrom, FT232 pretvornik za serijsko komunikacijo z računalnikom, zunanjo 4V napetostno referenco, zaščita USB porta s 0,5A stikalom ter dva zunanja I/O na katerega se lahko priključi karkoli. Atmega32 se programira v vezju z ISP.

Tiskanina je skoraj dodelana do konca, še nekaj lepotnih popravkov bo potrebnih.

Če kogarkoli zanima, bi imel, lahko priskrbim tiskanine po ceni 5€/kos ali manj, če bo več kandidatov. Minimalna količina, ki jo moram naročiti je 5 kos. Po želji lahko pripravim tudi komplete z materialom ali pa se dogovorimo za že sestavljene.

Večina materiala je SMD 0805 in 1206 ter nekaj klasike.

Oglejte si še priloženo shemo ter 3D pogled.



AVR_Test_board.PDF
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  AVR_Test_board.PDF
 Velikost datoteke:  719.94 KB
 Downloadano:  95 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.64
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 14, 2015 9:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za eno ali dve sem vsekakor zainteresiran.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 14, 2015 9:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Upam, da ne boš vzel tole kot slabo, ampak mislim, da bi moral imeti še izhode portov na konektorjih. Karkoli razvijaš, je hitro nekaj, kar ni na tej plati. Kako boš recimo priklopil ds1820? Pa rs232 komunikacijo? Itd...
Pa tipk bo tudi izredno hitro premalo, ravno tako hudo prav pride ledica za vsak port posebej. Ce ne bos imel preostalih portov na konektorju, tega ne moreš dodati.
Ampak vse to potem zadevo poveča, podraži...tako da se pač sam odloči, jaz samo povem, kaj največ rabim na svoji plati (imam pa sicer ogromno: easyavr). Da ti ne bo potem žal, oz. Da ne boš po prvem projektu delal novo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 14, 2015 10:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem že prej hotel napisat točno to kar je napisal protoncek.
Nujno vsak port na IDC10 konektor, pa kak mini potenciometer za simulacijo analognega vhoda, pa kak 3pin za DS18...

Malce prečekiraj kako imajo to že narejeno pri AX platah, pa plate od MikroE, tudi MIŠKO-ta pa Lemur malce prečekiraj če še kje najdeš kaj od njiju...
Preko teh konektorjev (če se ne motim vsaj večina navedenih + še druge uporabljajo isti pinout) nato priklapljaš kar rabiš, tudi kak bolj sofisticiran že izdelan modul.
Ali pa svoj modul poljubno premikaš na katerikoli port.

Vsekakor samogradnja ni nesmiselna ker se ob tem seveda mnogo naučiš, ampak ponavljat napake drugih pa tudi ni ravno smotrno Wink
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregzy87
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Feb 2007 2:48
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.55
Kraj: Okolica Vrhnike

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 14, 2015 8:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se strinjam in vem, da imajo ostale plošče IO-je vezane na letvice za direkten dostop do vseh portov ter "več svobode", saj lahko gor obesiš vse kar potrebuješ v danem trenutku. Jaz sicer imam dva IO vezana na izhodno letvico.

Idej je tukaj res ogromno, kaj vse lahko na AVR obesiš in vse to tlačit na testno ploščo nima smisla, tako da bom verjetno res malo popravil dizajn in dodal še kakšen port na letvice.

Seveda, odvisno kaj delaš, je verjetnost da ti zmanjka LEDic, tipk, AD vhodov, vsega. Tukaj sem se osredotočil na to, da ima plošča večino uporabnih stvari gor, za res tiste hude projekte (10 tipk, grafični LCD, 5 senzorjev temp. in vlage) pa bom kasneje naredil namenski HW, če bo potreba po tem. Ker če znaš prebrati 3 tipke, prižgati 3 LED, odčitati vrednost na dveh AD vhodih, potem znaš tudi na 10ih.

Tole bom vzel zelo pozitivno, všeč mi je kakšen tak komentar, da lahko še malo dodelam in izboljšam zadeve s pomočjo vas.

Hvala in dobrodošlo še kaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.83
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 14, 2015 9:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če ne misliš dati ledice in tipke na vsak pin, jih daj recimo,cca.8-10, ampak jih ne vezati direktno na porte ampak jih veži na letvice, pa boš potem z žicami priklopil na tisti port, kjer jih boš rabil. Tako bo bolj funkcionalno.
Tudi lcd daj raje preko konektorja, ker se bo zgodilo, da ga v nekem projektu ne boš rabil, pa te bo samo motil.
Porte bi pa jaz na tvojem mestu dal vse na letvice. Platka, taka kot je sedaj bo, verjemi, zelo hitro pristala v kotu ker bo premalo funkcionalna.
Tudi pull up-down upori pridejo prav recimo...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
gregzy87
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Feb 2007 2:48
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.55
Kraj: Okolica Vrhnike

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2015 11:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dva porta sem dal na zunanje sponke. Vseh dajati se mi v tem trenutku zdi nesmiselno, ker jih je preveč in jih ne bom nikoli toliko potreboval.

Dodal sem še tipke in LED na zunanje sponke.

Mislim da je dovolj "nabasana" in mi čisto dovolj ponuja v tem trenutku, glede na to da bom začel s tem.

V kolikor se izkaže, da bo premalo funkcionalna, se bom lotil gradnje okoli 128ke oz. 32 bitnega kontrolerja.

Hvala za vse vaše prijazne predloge.



AVR_Test_board.PDF
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  AVR_Test_board.PDF
 Velikost datoteke:  896.29 KB
 Downloadano:  57 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.45
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2015 12:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem interesent za nekaj kosov... Sploh če se ponudi možnost kompleta z vsem potrebnim materialom Wink
_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
ikar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Dec 2007 12:32
Prispevkov: 164
Aktiv.: 0.83
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2015 5:45 pm    Naslov sporočila:  avr testna plošča Odgovori s citatom

Tudi jaz sem interesent za dva kosa.
_________________
Slavko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bizgec65
Član
Član



Pridružen-a: Sre 10 Mar 2010 11:46
Prispevkov: 2057
Aktiv.: 12.02
Kraj: Trebnje

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2015 5:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem interesent za 2kosa... Sploh če se ponudi možnost kompleta z vsem potrebnim materialom Wink

Mr. Green

_________________
Če bi nekateri padli z višine svojega ega na višino svoje inteligence, bi se ubili. (Je pa res, da se meni ne smilijo!) Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregzy87
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Feb 2007 2:48
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.55
Kraj: Okolica Vrhnike

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2015 11:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moram reči, da nisem pričakoval takega odziva. Ker ta moja plata ni nič posebnega, mogoče to, da je na majhni površini veliko nabasanega gor. Vsega skupaj meri 100 x 100 mm, funkcionalna pa je dovolj da se nekdo lahko nauči malo programirati.

Bom pripravil komplete, če ima pa kdo kakšne posebne želje glede LCD-ja, LED prikazovalnikov, LED diod, pa naj sporoči, drugače ne bom nič kompliciral in nabavil bolj nizkocenovne.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 18, 2015 9:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še moj skromen nasvet glede testnih plošč. Zadnje dve leti bolj malo delam s samimi mikrokontrolerji, (zaradi službe sem v glavnem na PLC-jih), tako da me je tukaj že malo povozil čas.
Sam uporabljam eno testno ploščo, ki sem jo davno nazaj kupil v Neuholdu. (sedaj je žal ne najdem več) Kot so ti že svetovali spleji vse pine mikokontrolerja na letvico. (tista moja ima 40 pinski konektor) Naredil sem si kabel tako da ploščo lahko povežem s protobordom. Gor pa nataknem kar pač rabim.
LCD-ja jaz ne bi tiščal na bord. "Kuri" samo pine. Uporabiš kak expander - simpatičen je recimo PCF8574 pa vse skupaj furaš preko I2C in porabiš le dva pina.
Daj raje na bord dva expanderja in ven spelji 16 pinov, na enega pa še poveži tipke preko uporov, tako da ne bo delalo kratkega stika, če bi se tipkla stiskala ko bi bil v rabi kot izhod.
Sam sem sicer assembleraš pa sem si vse rutine spisal - prepričan pa sem, da za višjenivojske jezike obstajajo narejene knižnice.

Moja testna:



Iz omare sem privlekel "čreve" - na i2C vodilu visita dve reljeni plošči. Na vsaki je po 8 relejev pa LCD pa še temperaturni senzor LM75, Nekje imam še tipkovnico - je nisem našel, da bi jo fotografiral. (zadeva seveda dela z mojim demo programom)



Ploščica expander za LCD:



Ploščica expander za relejno ploščo:


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregzy87
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Feb 2007 2:48
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.55
Kraj: Okolica Vrhnike

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 19, 2015 1:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dobro, potem pa bom dal vse IO-je in LCD na letvico, če vsi tako predlagate. Expander ni slaba ideja, edino I2C protokol bo treba naštudirat, da bo sploh uporabno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
gregzy87
Član
Član



Pridružen-a: Čet 08 Feb 2007 2:48
Prispevkov: 741
Aktiv.: 3.55
Kraj: Okolica Vrhnike

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2015 12:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dodal sem expander ter vse pine postavil na zunanje sponke, LCD je sedaj na 16 pinski sponki. Mislim da je sedaj to že skoraj to, kar se el. sheme tiče. PCB bo pa potrebno še modificirati.


AVR_Test_board.PDF
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  AVR_Test_board.PDF
 Velikost datoteke:  469.88 KB
 Downloadano:  42 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
MadMax
Član
Član



Pridružen-a: Pet 09 Sep 2005 22:16
Prispevkov: 4743
Aktiv.: 21.36

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 22, 2015 9:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsak header s svojim pinoutom, pa čisto vsi porti razmetani po njih.... O funkcijah posameznih pinov/portov najbrž tudi nisi razmislil, predvidevam.
Nja, nekje moraš začet, tekom uporabe boš pa ugotovil kje ga serješ.
Nikar dat delat ploščice ven, naredi eno sam in nekaj časa uporabljaj, preden greš v serijo. Boš še mnogo zadev hitro želel popravit...
Za to kar imaš sedaj v glavi je bolje uporabit goli protoboard in sproti napikaš noter tisto kar trenutno rabiš.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> AVR, LPC900, x51 Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group