www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Trdi disk računalnika
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Spajky
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jun 2010 0:05
Prispevkov: 1095
Aktiv.: 6.54
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 05, 2016 4:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V onem programu mu daj securely erase all data (Pazi da ne zaj*beš kateri disk nastavit!!! da ne bo joj) in čekiraj spet, če je še kaj narobe. Lahko, da ne bo nobenega bad sektorja več ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kastaneda
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 11:18
Prispevkov: 458
Aktiv.: 2.61

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 05, 2016 6:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

HDD Regenerator popravi en sektor brez licence.
_________________
LP
Srečko
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 05, 2016 6:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

damjango, firmo veš katere je, zato pojdi googlat za Low level format programom, ki ga je izdala ta firma. Ponavadi pri njih dobiš ustrezen program za dolpoteg, zapakiran v .ISO in ga zapečeš na medij ter potem zbootaš po ponovnem zagonu.

S pomočjo programom boš „prestavil” slab sektor in ti ga v nadalnje ne bo več kazalo. Zato ima v ta namen disk zmeraj nekaj zaloge prostora katerega ne vidiš.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 06, 2016 11:34 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prejšnji moj post sem malo narobe napisal, oziroma sem sklepal, da gre za bad sektor, ker je rumeno obarvano reallocated sector count. Drugače pa program HDD Regenerator ne najde nobenega bad sektorja.

Torej je še temu disku za nekaj časa za zaupat, da se ne bodo izgubili podatki.

Takoj ko sem pa disk priklopil, sem pa ga seveda formatiral preko nadzorne plošče (Computer Management). To pa za to, ker ko sem ga priklopil ga je samo bios zaznal, v windowsu pa ga ni bilo in potem sem šel preko nadzorne plošče gledat in sem videl, da ni bila narejena particija, nedodeljen prostor je samo bil.



neimenovana.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  75.54 KB
 Pogledana:  14 krat

neimenovana.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 06, 2016 3:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za Segate si dolpotegni SeaTools za DOS. Notri v programu so naložena orodja za popravilo. Kaj konkretno rabiš si preberi na njihovi strani.

Aja, previlno se reče Zero Fiil. Z funkcijo Full Erase narediš več stvari naenkrat, kot naprimer disk prepiše z ničlami, pregleda za pokvarjenimi sektorji in jih, da na stran ter uporabi še neuporabljene.

Ko boš to po uri ali treh dal skozenj pa še ekrat poglej stanje s HD tune.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 01, 2017 12:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me, kakšna je razlika, če je trdi disk postavljen namesto particije na preprost in iz vrste osnovno na dinamično?


neimenovana.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  58.6 KB
 Pogledana:  12 krat

neimenovana.JPG




Nazadnje urejal/a damjango Čet Jun 01, 2017 12:25 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damjango
Član
Član



Pridružen-a: Pon 03 Sep 2012 7:56
Prispevkov: 721
Aktiv.: 5.12
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 01, 2017 12:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me, kakšna je razlika, če je trdi disk postavljen namesto particije na preprost in iz vrste osnovno na dinamično?

oftopic:

Zaradi napake sem po pomoti dvakrat objavil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bostjang
Član
Član



Pridružen-a: Tor 03 Jan 2006 15:29
Prispevkov: 3158
Aktiv.: 14.23
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 01, 2017 2:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Napisano imaš v pomoči Disk Management > Concepts > Understanding Disk Management > Dynamic disks and volumes.
Citiram:
Dynamic disks provide features that basic disks do not, such as the ability to create volumes that span multiple disks (spanned and striped volumes), and the ability to create fault tolerant volumes (mirrored and RAID-5 volumes). All volumes on dynamic disks are known as dynamic volumes.


PS: Za take slike je PNG veliko bolj primeren, ker rezultira v višji kvaliteti ob pogosto manjši datoteki.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group