www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Struženje polne palice.
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
l3banj12
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Okt 2014 23:25
Prispevkov: 167
Aktiv.: 1.46
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2015 9:21 pm    Naslov sporočila:  Struženje polne palice. Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Zanima me, če kdo pozna strugarja, ki ima opremo, da bi mi lahko v šestrobo jeklo premera 30mm in dolžine 1,5m postružil luknjo, kot je predstavljena v prerezu, v priloženi sliki.

To se pravi: Premer palice: 30mm, Dolžina palice 1500mm, Dolžina luknje: 1480mm



palica.jpg
 Opis:
Palica
 Velikost datoteke:  60.03 KB
 Pogledana:  7 krat

palica.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jakey
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Jul 2012 0:38
Prispevkov: 651
Aktiv.: 4.56
Kraj: Ravne/LJ/Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2015 10:12 pm    Naslov sporočila:  Re: Struženje polne palice. Odgovori s citatom

Kaj pa najbolj pomemben podatek, fi luknje?

Kaj pa če bi dobil tako cev in ji na koncu naredil čep?

_________________
Predlagam, da kar napišem, si čimprej skopirat, saj bodo šerifi tega foruma verjetno pobrisali s predpostavko, da ne prispeva (dosti) k vrednosti foruma.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Data386
Član
Član



Pridružen-a: Tor 02 Feb 2010 19:34
Prispevkov: 83
Aktiv.: 0.48
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2015 11:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A mogoče delaš arkebuzo? Twisted Evil
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 28 Jan 2007 16:53
Prispevkov: 3463
Aktiv.: 16.57
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 25, 2015 11:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za to obstajajo posebni svedri, ki se sami vodijo v center. Uporabljajo se pri puškarstvu.
_________________
3 x 3 = 9
ena dalje
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jakey
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Jul 2012 0:38
Prispevkov: 651
Aktiv.: 4.56
Kraj: Ravne/LJ/Kobarid

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2015 2:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ro-bi je napisal/a:
Za to obstajajo posebni svedri, ki se sami vodijo v center. Uporabljajo se pri puškarstvu.

Lahko vprašam, za vrtanje česa se pa uporabljajo tile svedri? Pray

_________________
Predlagam, da kar napišem, si čimprej skopirat, saj bodo šerifi tega foruma verjetno pobrisali s predpostavko, da ne prispeva (dosti) k vrednosti foruma.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.21
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2015 8:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

https://www.youtube.com/watch?v=W3H5o2DHloc

poišči puškarje

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2015 12:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem dobil na ZS:
s54mtb je napisal/a:
Hm, sem ravno hotel odgovoriti, pa si zaklenil....

v glavnem http://www.orodjarstvo-jez.com/?lang=sl ima globoko vrtanje.

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
l3banj12
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Okt 2014 23:25
Prispevkov: 167
Aktiv.: 1.46
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2015 5:11 pm    Naslov sporočila:  Re: Struženje polne palice. Odgovori s citatom

Jakey je napisal/a:
Kaj pa najbolj pomemben podatek, fi luknje?

Kaj pa če bi dobil tako cev in ji na koncu naredil čep?


Ooops, sem prav pozabil pripisat: Fi luknje bi bil nekje od 10-12mm.
To, da bi dobil cev in na koncu naredil čep pa ne bi prišlo v poštev, saj izdelek nebi bil ličen. Gre se namreč za izdelek estetskega namena.


Branez je napisal/a:

Sem dobil na ZS:
s54mtb je napisal/a:
Hm, sem ravno hotel odgovoriti, pa si zaklenil....

v glavnem http://www.orodjarstvo-jez.com/?lang=sl ima globoko vrtanje.


Žal sem že pisal temu orodjarstvo-janez, a sem dobil odgovor, da nimajo pravega orodja da bi mi lahko naredili tako luknjo.
Še kakšen predlog iz prve roke?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2015 5:37 pm    Naslov sporočila:  Re: Struženje polne palice. Odgovori s citatom

l3banj12 je napisal/a:
To, da bi dobil cev in na koncu naredil čep pa ne bi prišlo v poštev, saj izdelek nebi bil ličen. Gre se namreč za izdelek estetskega namena
Glede na to, da je to, kar delaš resnično velika skrivnost, je lahko tudi čep na koncu popolnoma estetski, saj ga lahko narediš kakršnega hočeš. Tudi čepa v končni fazi ne potrebuješ, lahko luknjo zavariš, estetsko obrusiš in na koncu nikljaš, če želiš, da bo res "estetsko".
Če ti pa majster zavari luknjo z ustreznim (enakim) materialom in vse skupaj obrusiš na fino, pa nihče ne bo videl razlike.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
l3banj12
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Okt 2014 23:25
Prispevkov: 167
Aktiv.: 1.46
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2015 5:50 pm    Naslov sporočila:  Re: Struženje polne palice. Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
l3banj12 je napisal/a:
To, da bi dobil cev in na koncu naredil čep pa ne bi prišlo v poštev, saj izdelek nebi bil ličen. Gre se namreč za izdelek estetskega namena
Glede na to, da je to, kar delaš resnično velika skrivnost, je lahko tudi čep na koncu popolnoma estetski, saj ga lahko narediš kakršnega hočeš. Tudi čepa v končni fazi ne potrebuješ, lahko luknjo zavariš, estetsko obrusiš in na koncu nikljaš, če želiš, da bo res "estetsko".
Če ti pa majster zavari luknjo z ustreznim (enakim) materialom in vse skupaj obrusiš na fino, pa nihče ne bo videl razlike.


Nah, niti slučajno ni skrivnost. Cev je namenjena za repliko: https://sl.wikipedia.org/wiki/Arkebuza

Ampak bojda nebi smel tega omenjati, ker mi je moderator Branez že zaklenil temo, češ da napeljujem temo na izdelavo orožja, kar pa nikakor ni moj namen.

Kakorkoli, naj poudarim.
Temo sem ustvaril izključno z namenom če kdo pozna puškarja, ali kogar koli drugega, ki bi mi znal in zmogel ugoditi.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.96
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2015 5:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aha, ja potem si pa forum zgrešil.
Strojniki imajo odličen forum, pri njih povprašaj.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
StricGeza
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Apr 2007 11:53
Prispevkov: 1047
Aktiv.: 5.06
Kraj: Gradišče pri Divači

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2015 5:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tukaj http://www.sitor.si/index.php imajo mašinerijo za globoko vrtanje-če hočeš ti zvrtajo do 3m dolžine z ene strani torej 6 z obeh Very Happy, glede premera svedrov pa nimam pojma če imajo kaj tako majhnega. Ne vem niti če si bodo vzeli čas zate., pozanimaj se
_________________
Človek,kateri ne dela napak,običajno ne dela nič!!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.64
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2015 5:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer pa lahko takšno cev za repliko arkebuze kupiš. V (večini) dežel EU-ja čisto preprosto (beri legalno) če si polnoleten. Kako je pa s tem pri nas ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
l3banj12
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Okt 2014 23:25
Prispevkov: 167
Aktiv.: 1.46
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2015 6:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
Aha, ja potem si pa forum zgrešil.
Strojniki imajo odličen forum, pri njih povprašaj.


Vprašal sem strojnike, kjer pa je bil prvi odgovor, da se to ne da narediti Smile..

Tukaj pa je očitno tudi forum "Mehanika in strojništvo" torej, zakaj ne vprašati tudi tukaj? Dobil sem precej konkretnih odgovorov, oziroma več kot pri strojnikih.

StricGeza je napisal/a:
tukaj http://www.sitor.si/index.php imajo mašinerijo za globoko vrtanje-če hočeš ti zvrtajo do 3m dolžine z ene strani torej 6 z obeh Very Happy, glede premera svedrov pa nimam pojma če imajo kaj tako majhnega. Ne vem niti če si bodo vzeli čas zate., pozanimaj se


Najlepša hvala, se bom pozanimal.


Obelix je napisal/a:
Sicer pa lahko takšno cev za repliko arkebuze kupiš. V (večini) dežel EU-ja čisto preprosto (beri legalno) če si polnoleten. Kako je pa s tem pri nas ?


Kje pa si to videl? To bi bila potemtakem še najboljša opcija.
Ne vidim pa razloga zakaj ne bi smel kupiti povrtane cevi? Tudi če bi imel kak škodoželen namen bi jo kvečjemu lahko uporabil namesto kola Very Happy.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.64
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 26, 2015 6:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malce poguglaj pod "vorderlader", "muzzleloader", "pedersoli" ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Mehanika in strojništvo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group