www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Windows 10 da ali ne (upgrade iz 7)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.57
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 27, 2015 6:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

napetost je napisal/a:
No za Artcam bi tudi mene zanimalo. Sam program mi sicer dela ampak odzivnost je katastrofa, da o zmrzovanju ne govorim. (Imajo zunanje temperature na zmrzovanje programa kakšen vpliv )

Mogoče imaš kako (pre)staro verzijo.
Free trial dela na Win7/8/ in 10.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
l3banj12
Član
Član



Pridružen-a: Čet 30 Okt 2014 23:25
Prispevkov: 167
Aktiv.: 1.45
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 28, 2015 2:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, ravnokar sem hotel namestiti program WinPLC7, za simulacijo Simensovega PLK, pa mi javi napako, da ni kompatibilen z windows 10 in da se ga ne da namestiti Sad .

Pozna kdo kakšno rešitev, da bi to, ali vsaj kaj podobnega delovalo na W10?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Merlin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Dec 2007 0:47
Prispevkov: 289
Aktiv.: 1.46

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 29, 2015 6:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene pa zanima, ker poleg sedmice uporabljam linux mint, če bo nadgradnja vplivala na grub?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3353
Aktiv.: 16.97

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 29, 2015 7:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer ne vem kaj je grub, ampak 10ka in linux nista prav preveč prijatelja. 10ka poleg sebe ne trpi kaj drugega.

Whistle Kot tisti vic o nadgradnji programa Punca V3.3 v program Žena v1.1 Whistle
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
S57KSL
Član
Član



Pridružen-a: Tor 17 Apr 2012 14:52
Prispevkov: 227
Aktiv.: 1.55
Kraj: Slov. Konjice

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 30, 2015 1:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prijatelja nista, če Windows naložiš za linuxom, obratno pa prav dobro shajata.

Nadgradnja naj ne bi pokvarila GRUB, le vnosa Windows 7 ne bo posodobila. Pred nadgradnjo le še enkrat premisli, če res želiš namestiti beta spyware OS.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Merlin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Dec 2007 0:47
Prispevkov: 289
Aktiv.: 1.46

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 30, 2015 8:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potem bom pa rajši še malo počakal, ker je windows pretežno za šolo, za internet in druge stvari je pa linux, mi ni treba skrbet za viruse in druge nadloge.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mobwap
Član
Član



Pridružen-a: Sre 14 Mar 2012 9:42
Prispevkov: 326
Aktiv.: 2.21
Kraj: Doma

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 30, 2015 9:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Merlin je napisal/a:
Mene pa zanima, ker poleg sedmice uporabljam linux mint, če bo nadgradnja vplivala na grub?


Če w7 nadgradiš v 10ko ostane grub loader ok. Sveža nametitev w$ ti ga povozi, kar tudi ni težko popravit, ker lahko bootaš iz USB ključa in grub namestiš/popraviš.

_________________
INSTALLING DEMOCRACY.... ‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡‡€€€€€€€€€€€€€€ 44% DONE.
Installation failed.
404 error: form not found.

FORMING GOVERNMENT.... ‡‡‡‡‡€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€€ 23% DONE.
Formation failed.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Merlin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Dec 2007 0:47
Prispevkov: 289
Aktiv.: 1.46

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 30, 2015 10:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, vem da ga sveža namestitev povozi, vendar ga s ključa na morem naložit, je prestar računalnik, ne najdem v biosu te nastavitve.
Sem se že trudil na druge načine, in je bila še najhitrejša ponovna namestitev linuxa.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tretjic
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Sep 2009 1:19
Prispevkov: 391
Aktiv.: 2.20
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 01, 2015 12:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako pa shajate ob "posodobitvi" z različnimi gonilniki?

Ob prehodu iz XP na 7 so mi "umrli" adapter RS232 na USB, GPS, 2 tiskalnika in skener. Pa gonilnik za grafično se mi še vedno občasno sesuje. Da o nalaganju kakšnih firmwarov niti ne govorim. Ko sem enkrat vmes naložil 8ko, pol stvari ni delalo...
Naj nekaj podobnega pričakujem tudi z 10ko?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mihc87
Član
Član



Pridružen-a: Tor 25 Jan 2011 11:58
Prispevkov: 189
Aktiv.: 1.17
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 8:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

tretjic je napisal/a:
Kako pa shajate ob "posodobitvi" z različnimi gonilniki?

Ob prehodu iz XP na 7 so mi "umrli" adapter RS232 na USB, GPS, 2 tiskalnika in skener. Pa gonilnik za grafično se mi še vedno občasno sesuje. Da o nalaganju kakšnih firmwarov niti ne govorim. Ko sem enkrat vmes naložil 8ko, pol stvari ni delalo...
Naj nekaj podobnega pričakujem tudi z 10ko?


Se mi zdi, da kar je kompatibilno z Win7 in Win8 je prav tako z 10ko.
Vsaj jaz nisem občutil sprememb, sicer nimam doma kakšnih starejših naprav - tiskalnikov, skenerjev in podobno...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.68
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 10:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hja, recimo za moj canonov printer na uradni strani piše, da ga uradno ne podpirajo več in da naj raje kupim novega (itak... Brick wall ) seveda stari driverji delajo brez težav.
Sem pa recimo ravno te dni hotel v prenosnik dati starejšo intelovo wifi dual band kartico Intel wifi link 5100 in ni šlo - uradnih driverjev ni bilo že za osmico, kaj šele za desetko. Net ne najde nič delujočega...žal.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.57
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 12:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Hja, recimo za moj canonov printer na uradni strani piše, da ga uradno ne podpirajo več in da naj raje kupim novega (itak... Brick wall ) seveda stari driverji delajo brez težav.
Sem pa recimo ravno te dni hotel v prenosnik dati starejšo intelovo wifi dual band kartico Intel wifi link 5100 in ni šlo - uradnih driverjev ni bilo že za osmico, kaj šele za desetko. Net ne najde nič delujočega...žal.

Mogoče bi tudi tu (kot pri Canon tiskalniku) delalo z Win7 furmani?
Tukaj je en HP Expert v advanced nastavitvah te kartice disejblal WMM (vsaj misli tako), da je zalaufala.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.68
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 5:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dvomim, da bo karkoli uspelo. Driverji - poskusil sem ni da ni. Tipu na tvojem linku je PC javil, da kartica dela, samo povezal se ni, meni sistem javi, da naprave ni mogoče zagnati in je klicaj zraven kartice. V podrobnejšem opisu pa piše da je potrebna dodátna namestitev...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
napetost
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 19:52
Prispevkov: 884
Aktiv.: 4.20
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 7:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem računalnik nadgradil na win 10. Prej kot slej tako ne bo druge možnosti. Vse OK. toda bom "popiz d i l " Ker mi art cam ne dela kot bi moral, šteka zmrzuje...
Imam vprašanje za znalce kako instalirat virtualne XP pa da v tem virtualnem okolju instaliram zgoraj omenjen program.
Torej kako to naredit in ali se je vredno hecat s tem na takšen način.

_________________
lp
Janez1322@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.68
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 8:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem namestil virtualbox,vanj pa potem normalno namestiš XPje ali sedmico enako, kot če bi to delal na nek particijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group