www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Windows 10 da ali ne (upgrade iz 7)
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
DusanK
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Nov 2012 23:46
Prispevkov: 1747
Aktiv.: 12.57
Kraj: Medvode - med vodami

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 10:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

napetost je napisal/a:
Sem računalnik nadgradil na win 10. Prej kot slej tako ne bo druge možnosti. Vse OK. toda bom "popiz d i l " Ker mi art cam ne dela kot bi moral, šteka zmrzuje...
Imam vprašanje za znalce kako instalirat virtualne XP pa da v tem virtualnem okolju instaliram zgoraj omenjen program.
Torej kako to naredit in ali se je vredno hecat s tem na takšen način.

Si poizkusil Compatibility mode ? Desni klik na artcam.exe, Properties, zavihek COmpatibility in mu izbereš s katerim OSom naj bo ta tvoj stari exe program kompatibilen. Shraniš in preizlusiš.
Če ne dela, se prijavi kot administrator in ponovi vajo.
Poročaj.

_________________
Največji čar - električar
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.67
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 10:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem, zakaj v vsej moji zgodovini uporabe windowsov niti en sam samcat program ni deloval tudi v tem združljivostnem načinu, če v normalnem ni delal...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Merlin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Dec 2007 0:47
Prispevkov: 289
Aktiv.: 1.46

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 03, 2015 7:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lojzek, če ne veš, kaj je grub...
namesti za windowsom linux, mogoče ga spoznaš, drugače pa raje obrni.

tudi meni že sedmica ni prepoznala mp150, po mukah je neki gonilnik bil pravi, in dela;

za xp je bil pa preveč nov, po dvajsetih mučnih minutah je bil pripravljen za delo.

Na različnih distribucijah linuxa, od pet do deset minut in dela Dancing
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
napetost
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Dec 2006 19:52
Prispevkov: 884
Aktiv.: 4.20
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 27, 2015 1:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem instaliral na win10 še virtualne XP. (s pomočjo prijatelja)
Artcam deluje brez zmrzovanja, moram se še navadit glede prenosa datotek v virtualni del. Usb ključka mi pa ne najde, ne vem kje je napaka. Imam pa ustvarjeno mapo ki je vidna v obeh sistemih. Je pač par klikov več da spravim g kodo na ključek.

_________________
lp
Janez1322@gmail.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pomlad
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Jan 2008 10:54
Prispevkov: 423
Aktiv.: 2.13
Kraj: Koroška

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 07, 2016 8:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Imam zelo nerodni problem v Win10 z priklopom mrežnih diskov, najprej s samim softwareom, ki je v Windows 7 delal. Gre za ximeta_ndas_3.72.2080_20100113 ki ga uspešno instaliram, zahteva ponovni zagon sistema, vendar se Windows več ne zažene. Šele po obnovitvenem postopku mi je uspelo spraviti pc na noge - zelo neprijeten občutek strahu pri tem. Nekaj sem bral da gre za napako, ki bi jo morali čimprej popraviti na Windowsih. Pozna kdo ta problem, lepo bi prosil za nasvet.
Tudi če povežem usb kabel z xtreamerjem mi ne prepozna diska. Preko mreže mi je uspelo nekak povezat xtreamer, vendar je možno samo z njega prenest datoteke, s PC-ja tja pa ne. Na sedmici je povezava z USB varianto delovala.
S tole nadgradnjo sem vse manj zadovoljen, upam, da z vrnitvijo nazaj ne bom imel težav.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
torrex
Član
Član



Pridružen-a: Sre 13 Apr 2011 10:06
Prispevkov: 69
Aktiv.: 0.44
Kraj: Velenje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 13, 2016 3:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko sem naredil upgrade iz W7 na W10 mi ni delala mrežna kartica (lan ne, wifi je deloval), Edge je javljal neke čudne napake, grafika je bila zamegljena.
Po čisti intšalaciji iz USB ključka nimam težav. Vsi programi, ki jih uporabljam delujejo normalno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Garrix
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 28 Jan 2016 21:06
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2016 1:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Moj prvi post na forumu, tako da ne mi zamerit, če slučajno nebi vprašal v pravi temi (ker se navezuje na Win10, sklepam da najbolje da tukaj vprašam). Sam še nisem nadgradil svoje sedmice na desetko, vendar ko prebiram po forumih je precej takšnih, ki so zadovoljni z desetko, medtem ko drugi spet ne. Ker me pač zanima, bi jo tudi sam preizkusil. Vendar sam kar precej uporabljam SIMATIC STEP 7 (TIA Portal) in me zanima kako shaja na Windows 10? Na Siemensovem portalu sem bral, da nekaterim ne dela oziroma je vse veliko bolj počasno, kot recimo v sedmici, ali pa da jim javlja ogromno napak. Medtem ko drugi spet, nimajo nikakršnih težav in vse deluje normalno. Ima kdo mogoče iz foruma izkušnje in lahko kaj poroča? Hvala

_________________
Be alone, that is the secret of invention; be alone, that is when ideas are born.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
poule
Član
Član



Pridružen-a: Čet 11 Jan 2007 19:53
Prispevkov: 800
Aktiv.: 3.80
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2016 1:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

TIA13 ni podprta v Win10. Naj bi bila prihajajoča TIA14.
Povezava do teme na Siemens forumu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Garrix
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 28 Jan 2016 21:06
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2016 2:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala, to sem tudi sam videl, zaradi tega raje vprašam. Ker naprimer tukaj berem, da nekaterim deluje: http://www.sps-forum.de/simatic/78253-windows-10-tia-3.html

Samo, ker moja Nemščina ni ravno briljantna in določene stvari razumem 50/50, nisem siguren ali vsi uporabljajo preko VirtualBoxa, ali dejansko nekaterim uspe vse skupaj zagnati na W10. Smile Sem mislil da je kdo iz foruma že preizkusil.

_________________
Be alone, that is the secret of invention; be alone, that is when ideas are born.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
v.j.
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2015 9:47
Prispevkov: 1336
Aktiv.: 11.95
Kraj: Veldes

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 01, 2016 2:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pred kratkim sem imel na servisu prenosni računalnik HP (ne vem točno kateri model), ki je original imel gor win8. Računalnik so nadgradili z win10, po tej nadgradnji je postal računalnik zelo počasen in neodziven.

Ker ima ta HP prenosnik recovery particijo, sem najprej naredil backup podatkov na zunanji disk, nato pa naredil popoln recovery z brisanjem podatkov. Sledilo je nameščanje nekaterih programov, vrnitev podatkov in preizkus. Računalnik je bil hiter in odziven, tako kot je treba. Izklopil sem še ponujanje nadgradnje na win10 in zadeva zaključena.

Ni vse zlato, kar se sveti, tudi win10 ne, čeprav ga tako hvalijo, saj mogoče za marsikateri računalnik ni primeren, vzroki so lahko različni, včasih je vzroke možno celo odpraviti.

Kar se tiče vohunjenja... no ja, o tem sedaj ne bi, ampak sem z lahkoto šel mimo vpisovanja e-mail računa ali telefonske številke, dela tudi brez tega, preprosto ne vpišeš in izklopiš pozivanje, v zagonu se nepotrebne stvari pomeče ven in prilagodi lastnim potrebam.

_________________
Kontakt na e-mail, za več informacij klikni gumb 'www', na ZS ne odgovarjam!
Ne mi pisat zasebnih sporočil na forumu! NIKOLI ne boste dobili odgovora na ZS !
Če vam moji odgovori niso všeč, nihče vas ne sili, da jih berete! uporabite gumb 'ignore'
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sberci
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Dec 2014 15:25
Prispevkov: 114
Aktiv.: 1.00
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 26, 2016 4:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz imam pa sledeč problem:
Po uspešni namestitvi win 7 ultimat in inštalaciji vseh gonilnikov, namestitvi Office2013, skypa in še nakaj drobnih programčkov ... sem se odločil (ker sem na službenem računalniku zadovoljen) da posodobim računalnik na Win 10. Zadeva za stekla kot po maslu.
Ko pa se je win 10 zagnal pa ...
Zvok dela samo do prijavnega okna, ko se prijaviš v sistem zvok ne dela več in javi da nobena zvočna kartica ni nameščena
O Offic-u ne duha ne sluha
O skayp-u ne duha ne sluha

Sicer na disku zadeve so vendar v winsih jih pa ni. Je to normalno?

Aja kr se odzivnosti tiče nimam pripomb teče kr vredu glede na to da je strojna oprema že kar za časom.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5334
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 26, 2016 5:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si ob sprejetju pogojev namestitve pokljukal, da jim dovoliš onemogočiti nelegalno programsko opremo ... Sicer za skype mi je jako čudno, za office (predvidevam, da nimaš originalnih ...) pa nisi prvi primer.

Lp, g

P.s. Pri meni je migracija W7 na W10 šla brez težav. Tudi office (2010 in visio 2013). Mi ga pa zadnje čase nekaj serje MK2 programator ... Sistem ga vidi, Avr studio (4 in 6) pa ne. Sad Pojavilo se je to po eni samodejni posodobitvi, kjer predvidevam, da so sw posodobili tudi driverji. Še kdo s to težavo?

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sberci
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Dec 2014 15:25
Prispevkov: 114
Aktiv.: 1.00
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 27, 2016 12:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmmm ne spomnim se da bi mi kje ponudilo to pocijo, kjer bi lahko dovolil ali zavrnil nelegalno programsko opremo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sberci
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Dec 2014 15:25
Prispevkov: 114
Aktiv.: 1.00
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2016 6:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zrihtal vse.
Zvočna: gonilnike sem še enkrat namestil, nakr mi javi da so že nameščeni in če jih želim odstraniti kliknem "DA" in zadeva deluje

Office: Na disku sem našel zagonsko datoteko za word ga pognal in je začel nekaj mleti, ko se je odprlu so bile vse bližnice v start meniju kull

Hvala vam vsem za pomoč

Še to kako priti pri Win 10 do klasične nadzorne plošče?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7770
Aktiv.: 34.87
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 30, 2016 7:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Win 10 do klasične
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group