www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Nakup Raspberry Pi
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 30, 2015 12:31 pm    Naslov sporočila:  Nakup Raspberry Pi Odgovori s citatom

Kje se dobi trenutno najceneje (s poštnino vred)? Lahko tudi osebni prevzem.

Kje pa kupujete razne modulčke...?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.41
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 30, 2015 1:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem nabavil vse v galago market. Nisem preverjal sedanjih cen, ma mislim da je bila cena konkurenčna, dostava drugi dan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 30, 2015 2:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Podobno potrdim kot tudi Pobesneli pred mano. Galago market
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 30, 2015 4:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V HTE je Rpi2 za ~39€z davkom.
V bistvu sem za RPi2 + ohišje + napajalnik dal manj kot 50€

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mihc87
Član
Član



Pridružen-a: Tor 25 Jan 2011 11:58
Prispevkov: 189
Aktiv.: 1.18
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 8:36 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

+1 za HTE
Cena je kakšen cent manj kot 40€.

Če bi osebno prevzel, ti svetujem, da jih prej pokličeš. Nazadnje so jim zelo hitro pošle zaloge in sem čakal cca 14 dni, da so prejeli novo pošiljko.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glavič
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Maj 2004 23:12
Prispevkov: 321
Aktiv.: 1.45
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 9:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa farnell?
http://si.farnell.com/raspberry-pi/raspberrypi-2-modb-1gb/sbc-raspberry-pi-2-model-b-1gb/dp/2461029
Cena je 34,66€ pa brezplačna poštnina + vzameš na podjetje pa je še brez DDV = zmaga.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 10:07 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

glavič je napisal/a:
Kaj pa farnell?
http://si.farnell.com/raspberry-pi/raspberrypi-2-modb-1gb/sbc-raspberry-pi-2-model-b-1gb/dp/2461029
Cena je 34,66€ pa brezplačna poštnina + vzameš na podjetje pa je še brez DDV = zmaga.
Kako se pa zrihta zastonj poštnina na farnellu? Sicer ne za RPi ker brez davka je v hte še vedno cca 32€ pa vsak dan se po službi mimo peljem pa še ohišja in napajalnika mi ni potrebno po ebayu iskat.
Ampak bi bilo pa vseeno fajn vedeti kako si priskrbiš brezplačno poštnino.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.64
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 12:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj je 37,50 (vključno z davkom). Zanimivo pa je, da imajo "dnevne" cene. 11.11.2015 je stal 31,51.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BojanR
Član
Član



Pridružen-a: Tor 08 Apr 2008 9:52
Prispevkov: 683
Aktiv.: 3.51
Kraj: Vnanje Gorice

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 1:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nič nimajo "dnevne cene". Tudi danes stane 31,52. Je pa to "excl. VAT".
Z davkom je tako 37,50 eur (19% davek-nemški)
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 1:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan je napisal/a:
Kako se pa zrihta zastonj poštnina na farnellu?
To tudi mene zanima.
Drugo kar je, če bi želel kupiti Pi na farnellu, kot fizična oseba, ga ne moreš, kot tretje je pa to cena brez davka, če se ne motim.
Tudi za Obelixovem link nisem prepričan, če ga lahko kupiš kot fizična oseba. In tudi če, prištej še pošiljanje in je cena višja kot v HTE.

Kakorkoli, cene pri naših avtoriziranih distributerjih Raspberry Pi so čisto primerljive z ostalimi.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.64
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 1:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

BojanR je napisal/a:
Nič nimajo "dnevne cene". Tudi danes stane 31,52. Je pa to "excl. VAT".
Z davkom je tako 37,50 eur (19% davek-nemški)

Hvala Bojan. Gledam reklamo v Funkamateur 12/2015 in sem spregledal da piše "zzgl. MWSt." Piše pa tudi "Tagespreise". Tako sem sklepal, da se je pač cena od takrat spremenila.

Jaka57 je napisal/a:
...Tudi za Obelixovem link nisem prepričan, če ga lahko kupiš kot fizična oseba...

Lahko kupiš kot fizična oseba. Poštnina je 10 € (bolj natančno 9,95). Skupinski nakup ? Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3352
Aktiv.: 17.02

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 2:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:

Drugo kar je, če bi želel kupiti Pi na farnellu, kot fizična oseba, ga ne moreš, kot tretje je pa to cena brez davka, če se ne motim.


Kako ne moreš kot fizikalec kupovat? kako pa jaz lahko, sicer ne (še) maline, vse ostalo pa lahko? Think
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5766
Aktiv.: 25.97
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 3:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

lojzek je napisal/a:
Kako ne moreš kot fizikalec kupovat? kako pa jaz lahko, sicer ne (še) maline, vse ostalo pa lahko? Think
Lojzek, tema govori o nakupu Raspberry Pi.
Marsikaj sem že kupil na Farnellu, seveda kot fizična oseba, maline pa nisem mogel in nisem čisto prepričan, da lahko res vse iz Farnella kupiš kot fizična oseba.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.17
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 8:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko potrdim. Meni ga tudi niso hoteli prodati. Napisali so, da naj ga kupim pri "lokalnem distributerju" -> Ic elektronika, kjer te robe seveda nikoli nimajo na zalogi. Sem čakal ene 3 tedne za nekaj, kar bi iz Farnela prišlo v parih dneh. Brick wall
_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Energetik-m
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Dec 2009 19:16
Prispevkov: 1343
Aktiv.: 7.71
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 02, 2015 8:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dorijan je napisal/a:
Kako se pa zrihta zastonj poštnina na farnellu?

Prijaviš se kot pravna oseba. Kar naročiš do šestih zvečer, dobiš robo naslednji dan dopoldne. Pa seveda račun, ki ga moraš plačati do konca naslednjega meseca. Ker je iz tujine, ne plačaš DDV.
So pa dragi.

_________________
lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Raspberry Pi sekcija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group