www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Prosim za mnenje

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> LCD, 7 segment, grafični lcd-ji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
zaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Apr 2015 14:23
Prispevkov: 89
Aktiv.: 0.82
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 28, 2016 8:52 pm    Naslov sporočila:  Prosim za mnenje Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
kupil sem LCD http://trgovina.svet-el.si/productdetail.php?prodid=17611
Najprej sem ga priklopil kot prikazuje slika https://www.google.si/search?q=graphic+lcd+connection&safe=off&espv=2&biw=1024&bih=667&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjFib_7_7HMAhXLKcAKHRsdBggQ_AUIBigB#imgrc=DkAJ28_YPkr3CM%3A. Ko pa sem pogledal v datasheet sem videl da ima ta LCD popolnoma drugačno razporejene priključke.

V začetku je so se na LCD-ju prikazali kvadratki, od kar pa sem zamenjal priklop, pa na LCD-ju se ne prikaže popolnoma nič. Zanima me ali je možno, da bi LCD zaradi napačnega priklopa lahko skuril?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5764
Aktiv.: 25.99
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 29, 2016 12:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odvisno kaj si narobe priklopil.
Kako si ga v drugo priklopil?
LCD, ki si ga nabavil naj bi bil to kar je spodaj na sliki:



HY-12864Z_.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  168.02 KB
 Pogledana:  13 krat

HY-12864Z_.JPG



_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Apr 2015 14:23
Prispevkov: 89
Aktiv.: 0.82
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 29, 2016 6:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Oprostite, sem malo zmedeno napisal post.

Najprej sem LCD-priklopil po sliki https://www.pjrc.com/teensy/td_libs_GLCD_3c.png. Nato pa kot je prikazano na vaši sliki.

Sepravi na linijo CSS2 sem priklopil GND, na linijo CSS1 pa 5 voltov. Na VSS lijijo pa potenciometer za kontrast.
To je verjetno bilo usodno za LCD, da sem na VSS linijo dal dejansko neko napetost.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> LCD, 7 segment, grafični lcd-ji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 38 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group