www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

3D oblikovanje - program
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 846
Aktiv.: 4.96
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2015 10:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja ugotavljamo , kateri program je bolj prijazen.( meni je zelo-dsm) Še vedno pa ne vem, kje nastavim simulacijo iztiskanca ?


Screenshot 2015-12-22 21.40.37.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  128.16 KB
 Pogledana:  16 krat

Screenshot 2015-12-22 21.40.37.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.27
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2015 10:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Enkrat sem že pisal na to temo, pa vseeno na hitro.
Imam raje vektorsko definirane kroge, ker jih lahko povečujem, pa so še vedno okrogli, pa tudi printer ali CNC jih obdeluje z krožno interpolacijo, namesto linearne, kar se pozna na kvaliteti obdelave.
In ja, jaz to opazim na oko.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5778
Aktiv.: 25.81
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2015 11:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@bray, sem razumel o čem pišeš in tudi slučajno nisem vzel tega kot prepričevanje.
Spraševal sem sam sebe in ostale, zakaj naj bi bil krog pravi in kaj je narobe, če je krog sestavljen iz, recimo, 3600 stranic.
Gre za 3D tiskanje, kjer se ta tema nahaja in če iz programa izvozim moj model v stl format, ki ne pozna krivulj, se sprašujem, kje je potem krožna interpolacija.

Ali drugače, cero, kateri format datotek oz. programsko opremo uporabljaš pri 3D tiskanju, da ti tiskalnik obdeluje kroge s krožno interpolacijo oz. da je generirana G koda ustrezna?

_________________
Lp, Jaka


Nazadnje urejal/a Jaka57 Sre Dec 23, 2015 2:35 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 846
Aktiv.: 4.96
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2015 1:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima tudi mene ,kako se rešit "kvadratnih zobnikov" , ker stvar ne nalega, kot bi morala.(zaenkrat virtualno)
Kako z " krožno interpolacijo" ?



kvadraten zobnik.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  513.68 KB
 Pogledana:  23 krat

kvadraten zobnik.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bray
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 23:53
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.45
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2015 7:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

solomojster je napisal/a:
Zanima tudi mene ,kako se rešit "kvadratnih zobnikov" , ker stvar ne nalega, kot bi morala.(zaenkrat virtualno)
Kako z " krožno interpolacijo" ?


Očitno je enim res treba narisat. Wink



Capture.PNG
 Opis:
 Velikost datoteke:  37.55 KB
 Pogledana:  71 krat

Capture.PNG



_________________
I didn't know it was impossible when I did it!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 846
Aktiv.: 4.96
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2015 10:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala bray.
Tole bo verjetno samo povečanje resolucije.
Čakam še odgovor za krožno interpolacijo.
Sem pač vajenec . Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bray
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 23:53
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.45
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2015 11:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

solomojster je napisal/a:

Čakam še odgovor za krožno interpolacijo.


Ne vem kaj točno je mislil cero....ampak na krožno interpolacijo v smislu G2 in G3 komand lahko kar pozabiš pri današnjih hobi 3D printerjih, ker je pač osnova STL format, ki nima pojma o krivuljah zato tudi podpora v firmware-u in slicer programih ni smiselna. Pri CNC mašinah (tudi takih hobi) je stvar drugačna.

_________________
I didn't know it was impossible when I did it!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5778
Aktiv.: 25.81
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 24, 2015 12:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

bray je napisal/a:
Ne vem kaj točno je mislil cero....ampak na krožno interpolacijo v smislu G2 in G3 komand lahko kar pozabiš pri današnjih hobi 3D printerjih, ker je pač osnova STL format, ki nima pojma o krivuljah zato tudi podpora v firmware-u in slicer programih ni smiselna. Pri CNC mašinah (tudi takih hobi) je stvar drugačna.

Točno to, zato sem pa vprašal, kateri program uporablja za generiranje G kode in kot si napisal, če je generirana G koda iz stl datoteke, pozabi na krožno interpolacijo 3D tiskalnika, ne glede na to, da sts G2 in G3 implementirani v Marlin FWju!

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bray
Član
Član



Pridružen-a: Sre 19 Jan 2005 23:53
Prispevkov: 325
Aktiv.: 1.45
Kraj: Vransko

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 24, 2015 12:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaka57 je napisal/a:
.... ne glede na to, da sts G2 in G3 implementirani v Marlin FWju!


Verjetno samo zato, ker je osnova grbl. Wink

_________________
I didn't know it was impossible when I did it!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 846
Aktiv.: 4.96
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 28, 2015 6:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cero je napisal/a:
Enkrat sem že pisal na to temo, pa vseeno na hitro.
Imam raje vektorsko definirane kroge, ker jih lahko povečujem, pa so še vedno okrogli, pa tudi printer ali CNC jih obdeluje z krožno interpolacijo, namesto linearne, kar se pozna na kvaliteti obdelave.
In ja, jaz to opazim na oko.


Kako to gre, od programa do izdelaka ???????
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5778
Aktiv.: 25.81
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 28, 2015 8:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

solomojster je napisal/a:
Kako to gre, od programa do izdelaka ???????
Tudi jaz sem to že vprašal, vendar kljub temu, da je bil cero že nekajkrat prisoten na forumu, odgovora ni.
_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7780
Aktiv.: 34.76
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 28, 2015 9:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

cero je napisal/a:
...
Imam raje vektorsko definirane kroge, ker jih lahko povečujem, pa so še vedno okrogli, pa tudi printer ali CNC jih obdeluje z krožno interpolacijo,...
3D printer in CNC ponavadi poganjajo koračni motorji (vsaj večina naših-amaterskih, o katerih je tukaj govor) in so prisotni koraki v vsaki črti in krivulji, čeprav mogoče majhni.
_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
rafaellsi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Sep 2011 18:54
Prispevkov: 478
Aktiv.: 3.09
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 28, 2015 11:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iz kvalitetnega 3D modela je enostano narediti "zanič" izdelek, iz slabega modela pa nemogoče dober izdelek Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 846
Aktiv.: 4.96
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2015 5:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Revolucije ne bomo odkrili. Lahko samo ugotovimo v poplavi programov ,kaj je za nas najprimirneje. Delaš lahko hitro in učinkovito ali pa malo bolj počasi.

Kogar zanima si lahko spodnjo datoteko odpre v online programu Makercam. Odprla se bosta dva lika vodoraven in navpičen(zrcaljen). V vodoravnem liku lahko okrogle izreze označimo z miško(puščico) z enkratnim klikom in se bo obarval cel krog.

V spodnjem navpičnem pa celotnega kroga z enkratnim klikom nikakor ne morem obarvati.(se bo samo majhen delček)

Torej dva na pogled enaka kosa ,sta popolnoma različna in tudi mašine jih razumejo različno.

Ampak kot sem rekel ,zaradi tega ne bo revolucije , je samo dobro, da razlike poznamo.

Moje ugotovitve so prišle do semle , z "dobrimi" soforumaši pa bodo prišle še dlje......



Screenshot 2015-12-31 04.15.14.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  104.13 KB
 Pogledana:  18 krat

Screenshot 2015-12-31 04.15.14.png



testkrogov.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  testkrogov.zip
 Velikost datoteke:  31.34 KB
 Downloadano:  3 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lojzek
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 8:00
Prispevkov: 3361
Aktiv.: 16.92

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 01, 2016 12:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni, imam vprašanje:

Kako, s katerim programom bi najlaže (če se da, seveda) naredil manjše spremembe na elementu, ki je že v STL obliki - slika - , (povečanje lukenj)?



Rocaj.jpg
 Opis:
Luknji, ki bi jih spremenil.
 Velikost datoteke:  18.36 KB
 Pogledana:  2 krat

Rocaj.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 3 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 101 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group