www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

3D oblikovanje - program
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nejcvvv
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 19 Nov 2013 19:02
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.06
Kraj: Slovenija, Ajdovščina, Predmeja

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2016 10:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@matjay - se strinjam. Sam sem bil zelo pozitivno presenečen, ko sem odkril, da je v programski paket zastonj vključen tudi CAM modul.

@solomojster - model sem preveril in postopek bi bil sledeč:
- inštalirate si Fusion 360
- v internetnem brskalniku z linka katerega ste objavili prenesete model oz. kar open with Fusion
- potem je pa več možnosti...
a) verjetno bi te kose rezali z laserjem ali pa rezkali na CNC - kode lahko pripravite kar v F360 saj ima integriran CAM modul https://www.youtube.com/user/AutodeskFusion360
b) na "face" posameznega kosa odprete new sketch in "face" projektirate na sketch. Sledi stop sketch in potem v levem meniju s komponentami desni klik na omenjen sketch in save sketch as dxf.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 4.99
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2016 12:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če je temu tako in če se free program ne "zatika", oziroma deluje tako kot na video tutorialih ,ga bo potrebno inštalirati in preizkusiti.

Zgleda zelo obetavno....

Nejcvvv hvala za tole....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.68
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2016 1:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz se včeraj in danes intenzivno ukvarjam s programom Fusion. Pred njim sem delal z 123d design in lahko potrdim, da je to prehod s fička na mercedeza. Kot je bilo omenjeno: ima vse, kar pogrešaš v 123D. Pa sem začetnik v 3D modeliranju, kaj šele, če bi bil profi.
Sicer me malce moti dejstvo, da je vse online, ampak se bom navadil. Ampak, kot zaenkrat kaže se mi kljub vsemu ne bo treba začeti učiti solidworks-a... Applause
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
matjay
Član
Član



Pridružen-a: Pon 06 Dec 2004 22:07
Prispevkov: 513
Aktiv.: 2.30
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 04, 2016 11:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vsi te 3d programi so kompleksni in zahteva kar nekaj vaje, da spoznaš kako deluje.
Pri fusion pogrešam printanje in kako narediti navadno risbo na papir kot pri sw.
Zelo dobri so tudi tutoriali.
LP
matjaz
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.68
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 04, 2016 11:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kompleksni? Odvisno, kaj hočeš risat... jaz sem se osnovne zadeve na 123D naučil zelo hitro, prehod na fusion pa je bil zelo hiter in neboleč. Za osnove (narisat kak nosilček za 3D printanje itd...) je po mojem mnenju kar enostaven.
Glede tiskanja in 2D risb v fusion - saj jih lahko delaš: File -> New drawing -> from design. Tja noter potem vstaviš željene poglede. Vse skupaj lahko izvoziš v PDF. Glej na jutubu pod "Basic trainint part 1 - creating views".
Zanimiva je tudi animacija recimo...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
solomojster
Član
Član



Pridružen-a: Tor 18 Maj 2010 12:26
Prispevkov: 845
Aktiv.: 4.99
Kraj: NOVA GORICA

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 08, 2016 12:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

S FUSION360 je užitek delat. Sicer bo vaja še potrebna. Precej enostavno vnašanje dimenzij, kotov v sketchih. Res je online , potrebuješ 64 bitni računalnik . Lahko pa rišeš od kjerkoli.....Izvoz dxf formata in vnos v draftsight ,kjer printam poteka brez problemov.
Zanimivo...



FUSION360PRINSCREN.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  698.68 KB
 Pogledana:  39 krat

FUSION360PRINSCREN.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.61
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 08, 2016 1:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za hobiste je brezplačen 1. leto kaj pa potem?
_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nejcvvv
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 19 Nov 2013 19:02
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.06
Kraj: Slovenija, Ajdovščina, Predmeja

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 08, 2016 2:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem prav vesel, da ste zadevo preizkusili in, da vam je všeč.

Če se prav spomnim, sem enkrat ujel podatek, da se tudi po enem letu brez problema podaljša licenca.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
horvi
Član
Član



Pridružen-a: Čet 17 Mar 2005 16:36
Prispevkov: 154
Aktiv.: 0.69
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 08, 2016 2:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

... res je


f360.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  109.77 KB
 Pogledana:  0 krat

f360.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.68
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 08, 2016 4:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, ena izmed pogojno motečih stvari je dejstvo, da v primeru izpada interneta program ne moreš niti startati, kaj šele, da bi lahko kaj delal. Da bi lahko delal offline, se moraš najprej prijavit online, šele nato izbereš delo offline. Sreči (vsaj pri meni zaenkrat) internet redko pade dol...
Sem pa namestil demo inventor, pa mi je na prvi pogled bolj kompliciran kot fusion. Je kdo bolj delal z inventorjem? Ima kaj (uporabnega) , kar fusion nima?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jaka57
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 12 Dec 2004 21:47
Prispevkov: 5773
Aktiv.: 25.92
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 08, 2016 9:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

SimonS je napisal/a:
Za hobiste je brezplačen 1. leto kaj pa potem?
To tudi mene zanima Wink .
Škoda, da je Brane na dopustu, bi lahko kaj več dodal, saj, kakor vem, vse modelira s Sketchupom, tako enostavne, kot zapletene modele.
Za neke enostavne modele mi Sketchup popolnoma zadostuje, saj je nosilček, kot ga je omenjal protonček, narejen cik-cak.
Drugače pa je Fusion360 že kar nekaj časa zunaj in sem ga lani (bi moral pogledati koliko časa imam račun na Autodesku) na eno mašino celo inštaliral, potem pa enostavno ni bilo več volje, da bi se učil njegove filozofije.
Verjamem pa, da je to mladini šala mala, kot pravimo Very Happy .
Torej, kakor komu leži in seveda predvsem so tukaj podrebe, ki jih ima nekdo, za modeliranje. Pri meni takih potreb še ni bilo.

_________________
Lp, Jaka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.68
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 09, 2016 8:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zgoraj na horvijevi sliki je omenjeno "renew as long as you need it", torej ta brezplačen račun lahko obnavljaš do onemoglosti. Razen če vmes oni "potegnejo črto" in izklopijo stvar... Whistle
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.61
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 10, 2016 9:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Zgoraj na horvijevi sliki je omenjeno "renew as long as you need it", torej ta brezplačen račun lahko obnavljaš do onemoglosti. Razen če vmes oni "potegnejo črto" in izklopijo stvar... Whistle

Ja saj prav to je sumljivo. Na koncu ostaneš brez datotek in si prisiljen plačati. Drugače res ne vidim razloga, zakaj bi moral letno brezplačno podaljševati...

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nejcvvv
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Tor 19 Nov 2013 19:02
Prispevkov: 7
Aktiv.: 0.06
Kraj: Slovenija, Ajdovščina, Predmeja

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 10, 2016 9:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Datoteke se lahko exporta v .step ali .iges...nekaka standarda za shranjevanje tovrstnih projektov. Tako, da bojazen, da bi ostal brez datotek je mislim da odveč.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.61
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 11, 2016 8:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne, ta vrsta izvoza mi ne pomaga dosti. Ni namenjena nadalni obdelavi.
No saj se da, ampak z velikimi mukami

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 3D Tiskanje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 5 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group