www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Online GPS spremljanje
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 19, 2015 8:54 pm    Naslov sporočila:  Online GPS spremljanje Odgovori s citatom

Preizkušam možnost online GPS spremljanja/sledenja. Zaenkrat sem preizkušal GPS monitoring brezplačno verzijo geolinka. Zadeva sicer dela, motijo pa me nekatere omejitve.

Zanima me, ali kdo pozna kako boljšo (seveda free) alternativo?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 34.98
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 19, 2015 9:29 pm    Naslov sporočila: icon_impressed Malo za šalo, malo zares! Odgovori s citatom

Meni da žena vnukinjo s seboj in točno zve vse in kje sva bila. d'oh!

Ni pa to free verzija

_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 19, 2015 9:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadnjih nekaj let sem preizkusil kar nekaj teh zadev in spet prišel do zaključka, da je za malo denarja malo muzike.

Za cca. 50 avtov z mojimi varnostnimi napravami že več let uporabljam http://www.gps-server.net , ki je brezplačen prva dva tedna - ravno dovolj, da vidiš če ti ustreza.
Po avtu me pride dobrih 15€ letno - GPRS pa še 20€, serverji se ne sesuvajo, suport se odziva na maile že v uri ali dveh, najdlje sem čakal 12 ur, imaš tedenske ali mesečne mail raporte, SMS obveščanje o izrednih dogodkih - prekoračenih limitih hitrosti ali zapustitvi določenih dovoljenih zon, ki jih sam določiš, ipd.

Meni in lastnikom vozil je to razmerje kvaliteta-ponudba/cena sprejemljivo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2015 12:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa nek poceni telefon in Android Device Manager?

Iztok, koliko podatkov na mesec gre v MB?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2015 7:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Geolink zagotovo ni tisto kar iščem. Danes sem vozil še z njim, zdaj pa grem spremenit konfiguracijo na Iztokov predlagani gps-server. Bom videl, kakšna bo izkušnja z njim.


Geolink_track.jpg
 Opis:
Geolink
 Velikost datoteke:  109.13 KB
 Pogledana:  27 krat

Geolink_track.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2015 7:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Iztok, koliko podatkov na mesec gre v MB?

Odvisno od veliko stvari (pogostost javljanje lokacije, čas premikanja, jakost signala, posredovanje SMSov in predvsem nastavitve sistema).

Običajno nastavim tako, da je mesečno cca. 3,5Mb kar znese ravno 5€ na 3 mesece, ko je treba itak polnit Mobi račun. Sam imam nastavljeno javljanje na 20 sek. naredim cca. 2kkm mesečno in imam avto na področju dokaj dobrega signala.

Tudi tisti, ki se vozijo čez mejo po EU in če ne gredo v države izven prve cone, ne opažajo nekih hudih stroškov.

Na tej sliki se vidi pogostost oddajanja podatkov - rdeče pike



Tracking_IZ.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  164.7 KB
 Pogledana:  44 krat

Tracking_IZ.JPG




Nazadnje urejal/a Iztok Ned Dec 20, 2015 8:00 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2015 7:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Potem je bob 4 cente mnogo bolj elegantna resitev, pa se kartic ni treba polnit.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 20, 2015 8:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

qwertz je napisal/a:
Potem je bob 4 cente mnogo bolj elegantna resitev, pa se kartic ni treba polnit.

Lahko poizkusiš. Jaz sem ostal na Mobitelu ker sem sam in kolegi poizkušali z mnogimi ponudniki - tudi nemškim Blau DE, pa s pokritostjo signala niso bili zadovoljni.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 20, 2019 9:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole temo bom potegnil iz zgodovine. V teh letih se je na področju GPS sledenja verjetno marsikaj spremenilo. Vprašanje ostaja podobno: kakšne so izkušnje s posameznimi servisi za online spremljanje?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 9:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem preizkušal LoRa tracker (RAK811 LoRa Tracker Board). Pogoj za delovanje je seveda, da je v bližini LoRa gateway. Iz LoRa omrežja sem potem posredoval pozicijo na APRS. Če odšteješ nabavo trackerja je tako sledenje popolnoma brezplačno. Pokritost pa je žal še slaba.

Tracker je lahko dovolj majhen, da bi ga lahko dal npr. psu za vrat.

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
qwertz
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Jun 2008 11:57
Prispevkov: 2534
Aktiv.: 13.15
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 21, 2019 9:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LoRa je postal nov Wi-Fi...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 24, 2019 8:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preseneča me natančnost GPS pozicij, saj se da razbrati praktično po celi trasi tudi vozni pas.

Glede LoRa ... tile RAK811 modulčki in device boardi so res zanimivi. Ni mi pa jasno (ali pa ne najdem) ... cene koncentrator modulov npr. RAK831 se mi pa zdijo precej visoke? Za preizkušanje bi moral postaviti nekaj ... tule v Ljubljani je kot kaže bolj za eno figo pokrito.



Track.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  62.77 KB
 Pogledana:  15 krat

Track.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 24, 2019 9:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne zbujaj mi slabe vesti ... Zdaj bom moral gateway res pocasi priklopit nazaj ... Wink
_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jurem
Član
Član



Pridružen-a: Tor 02 Dec 2003 15:53
Prispevkov: 408
Aktiv.: 1.84
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2019 10:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

frenki je napisal/a:
Tole temo bom potegnil iz zgodovine. V teh letih se je na področju GPS sledenja verjetno marsikaj spremenilo. Vprašanje ostaja podobno: kakšne so izkušnje s posameznimi servisi za online spremljanje?


Si pogledal APRS?

Lp
Jure
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mosqito
Član
Član



Pridružen-a: Čet 07 Apr 2016 23:22
Prispevkov: 3221
Aktiv.: 33.19

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 25, 2019 7:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

APRS je dobra alternativa.

LoRa gateway na osnovi RAK831 je nekje v rangu 140-180€ (+ rabiš še malinco zero, napajalnik, usb ethernet vmesnik, ohišje, anteno, ...). Ni malo in za posameznika preveč. Če se najde par kandidatov pa je stvar bolj sprejemljiva. Predlagam, da kontaktiraš Mustija (Irnas Rače), ki ti lahko tudi svetuje, kako najugodneje do GW. Tracker ti pa posodim, če boš kaj po NM hodil se oglasi. V LJ je zaenkrat en GW na Viču na FE, eden pa pri Mucku v Trzinu (na off hihi).

_________________
Always going the extra mile.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Navigacija in sledenje Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group